Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SPOTŘEBA...jako prase
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lanex



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 211
Bydliště - POVINNÉ *: planeta Země, Kladno

PříspěvekZaslal: 18.09.08 08:41    Předmět: Citovat

mi neřikejte lidi že vám 1.8 s 66 kW žere průměrně 10/100km... to je buď blábol, nebo porucha!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kava



Založen: 11.10.2007
Příspěvky: 44
Bydliště - POVINNÉ *: Chotěboř

PříspěvekZaslal: 18.09.08 10:55    Předmět: Citovat

A hned bude spotřeba ještě víš Very Happy Jinak mám phII 1,8 66kw. Po městě a tak 30km mimo s lehkou nohou za 7.2. A pak normálním stylem 9.8. Takže já už to neřeším. Prostě jezdím za 9-10l/100km a na nádrž dám těch cca550-500km a pak tankuju,když je tam rezerva. Kdybyste přišli jak to snížit,tak bych to zkusil,ale jinak na to kašlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Václav Sedlář



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2689
Bydliště - POVINNÉ *: Liberec

PříspěvekZaslal: 18.09.08 15:39    Předmět: Citovat

Ono se dávalo do ph.2 66kw? Nemáš 65kw? Já mám 65kw a průměrnou spotřebu mám 7.3l/100km.
_________________
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm/65kw.
Renault Laguna Grandtour, r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna 3 Grandtour, 2.0 dci 110kw, r.v. 2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka87
Anonymní





PříspěvekZaslal: 18.09.08 17:07    Předmět: ODHALENÍ.....ČTĚTE LIDIČKY Citovat

Tak a je to doma...Nic lepšího než zajet k tátovi jsem udělat nemohl...nic to nestojí (kromě 500kč v benzínu-je to totiž 8 km daleko :-D) a věděl jsem,že pomůže..

Faktory zvyšující spotřebu odhalené u mě:

1)Díra ve výfuku-škoda,ten zvuk byl dobrej..

2)Díra v nádrži.(lehl jsem pod auto,nádrž poblitá-nic nekapalo,ale drsně to tam smrdí a vzlíná to-vypařuje se)

3) AUTO JELO STÁLE NA SYTIČ!!!

Odhalili jsme,že automatický sytič který je tam udělaný tak,že motorek pootáčí tím polokruhem,co je v něm lanko plynu prostě nezajíždí zpět,takže auto jelo pořád na sytič,ikdyž nemělo zvýšené otáčky..někdo to prostě fakt vyladil:)...jenže teď když jsem ho odpojil,tak to za studena musím držet na plynu.Buď musím sehnat ten motorek druhý nebo celé vstřikování..

Za nádrž chtějí na vrakáči litr a s tím vstřikem to bude podobný asi...
A to je furt dokola...sjetý desky,tlumiče tak na výměnu,asi těsnění pod hlavou,potom ten vstřik a taky nádrž..Ale já jsem se tomu sráči vzepřel a bez boje se nedám.Akorátže až skončím z opravama bude to nejdražší 19ka na světě...

Nechce mi někdo prodat to vstřikování?Sad
Jinak díky za rady
Návrat nahoru
Václav Sedlář



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2689
Bydliště - POVINNÉ *: Liberec

PříspěvekZaslal: 18.09.08 18:50    Předmět: Citovat

Ten motorek je na řízení volnoběhu. Stačí ho propláchnout tech.benzínem a mělo by to pomoct. Udělej to co nejdřív, nebo hrozí, že se ti odpálí řídící obvod v ŘJ.

Také jsem měl díru ve výfuku a spotřeba byla asi o 1l vyšší.

Zkontroluj si také teplotní čidlo.
_________________
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm/65kw.
Renault Laguna Grandtour, r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna 3 Grandtour, 2.0 dci 110kw, r.v. 2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka87
Anonymní





PříspěvekZaslal: 18.09.08 18:57    Předmět: ECU Citovat

díky za radu,ale neřekl bych že hrozí spálení ŘJ...je to čistě mechanická záležitost a podle mě to tak jezdilo už hoooodně dlouho.Tam se nemá co posrat..Akorát,že žere a to pořádně.Navíc mi praskla guma u středového tlumiče výfucku a klepe mi to do nápravy.Zítra jedu pro nádrž na vrakáč a vezmu i nějaké výfuckové trubky a dám tam ten laďák...CHtěl bych to auto mít rád,ale nejde to Very Happy Mad
Návrat nahoru
JeryP
Želva


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2023
Bydliště - POVINNÉ *: DE

PříspěvekZaslal: 18.09.08 19:01    Předmět: Citovat

Václav Sedlář napsal:
Ten motorek je na řízení volnoběhu. Stačí ho propláchnout tech.benzínem a mělo by to pomoct. Udělej to co nejdřív, nebo hrozí, že se ti odpálí řídící obvod v ŘJ.

Také jsem měl díru ve výfuku a spotřeba byla asi o 1l vyšší.

Zkontroluj si také teplotní čidlo.


Muze mi nekdo z vas udelat fotecku jak to vypada ja bych chtel vedet co mam hledat ted se zvedla rapidne spotreba a ja nevim proc... Vejfuk je novej landicka OK a nadrz taky netece mozna poceste se neco najde jeste na to juknu..
_________________
Renault Scenic PH2 2.0 16v F4R 740 (plan F4R 736 132kW)
1.8 16v Ph1 Renault Chip :-) 15" Borbet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
JeryP
Želva


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2023
Bydliště - POVINNÉ *: DE

PříspěvekZaslal: 18.09.08 19:02    Předmět: Re: ECU Citovat

jirka87 napsal:
díky za radu,ale neřekl bych že hrozí spálení ŘJ...je to čistě mechanická záležitost a podle mě to tak jezdilo už hoooodně dlouho.Tam se nemá co posrat..Akorát,že žere a to pořádně.Navíc mi praskla guma u středového tlumiče výfucku a klepe mi to do nápravy.Zítra jedu pro nádrž na vrakáč a vezmu i nějaké výfuckové trubky a dám tam ten laďák...CHtěl bych to auto mít rád,ale nejde to Very Happy Mad


Jo a jeste jak si prisel ze to jede porad na sitic??
_________________
Renault Scenic PH2 2.0 16v F4R 740 (plan F4R 736 132kW)
1.8 16v Ph1 Renault Chip :-) 15" Borbet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
jirka87
Anonymní





PříspěvekZaslal: 18.09.08 19:35    Předmět: takže... Citovat

ted už můžu machrovat,páč jsem dostal školení od taťky Very Happy Very Happy Very Happy ....

musíš to zkusit za studena i při ohřátým motoru...já osobně mám 1.8 66kw r.v 1992 už II.Nalevo od jednobodu máš plynové lanko a takový to půlkolečko ve kterém to lanko sedí..a naproti tomuhle bazmeku ve směru k chladiči je takový čůro..je to vývod z elektromotorku který tím bazmekem hýbe buď ve směru jízdy nebo proti směru jízdy.Když je motor studený,MUSÍ BÝT vytažený a tlačit na ovládání plynu tak,aby zvedal otáčky..po zahřátí motoru dá teplotní čidlo povel Laughing (to je hezký)...a to čůro se zasune,otáčky klesnou a jedeš bez sytiče.Jenže u mě si s tím nějaká P.ča hrála a udělala to tak,že když se to seklo a otáčky byly furt vysoko,tak to poladil na lanku.Otáčky klesly ale škrtící klapka je i na volnoběh pořád pootevřená-TO NEMÁ BÝT!!!jsou v ní malé dírky a to na volnoběh musí stačit..no dobře možná má být potevřená úplně malinko,ale tohle bylo víc než malinko..Takže jsem to ZATÍM odstavil z provozu tak,že jsem zahřál motor jízdou (fénem to trvá dloouho Very Happy ) a tu čůro jsem zatlačil a odpojil mu proud,takže už nemůže vylézt ven a zvedat otáčky...jsem zvědav na zítřejší ranní start.Radši to nechám na kopci Sad musím to dát do servisu.Známý to doladí po práci jako fušku za pár kaček.Snad Sad
Návrat nahoru
JeryP
Želva


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2023
Bydliště - POVINNÉ *: DE

PříspěvekZaslal: 18.09.08 20:22    Předmět: Citovat

mohly by bejt fotecka porad nevim presne o cem je rec a docela se mi zda ze to tam nemam..
_________________
Renault Scenic PH2 2.0 16v F4R 740 (plan F4R 736 132kW)
1.8 16v Ph1 Renault Chip :-) 15" Borbet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
Václav Sedlář



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2689
Bydliště - POVINNÉ *: Liberec

PříspěvekZaslal: 18.09.08 21:28    Předmět: Citovat

JeryP napsal:
mohly by bejt fotecka porad nevim presne o cem je rec a docela se mi zda ze to tam nemam..


Moment, hledám fotku v dokumentech Laughing , ale mám jen fotku zvenčí.

Tak už jsem to našel:

http://img515.imageshack.us/my.php?image=dsc02579df9.jpg
_________________
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm/65kw.
Renault Laguna Grandtour, r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna 3 Grandtour, 2.0 dci 110kw, r.v. 2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dunga



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 4073
Bydliště - POVINNÉ *: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 18.09.08 21:53    Předmět: Re: SPOTŘEBA...jako prase Citovat

jirka87 napsal:
ale ta spotřeba...Neklesne pod 10l na 100 .Na plnou nádrž 400 km strop!!!víc nenajedu.
sry ze to neni rada, ale 55/4=13,75 ne 10 takze spotrebu mas vetsi nez 10/100 pokud na plnou najedes jen 400

zitra mozna proctu co tady jeste nepadlo za tip, ted me boli hlava..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka87
Anonymní





PříspěvekZaslal: 19.09.08 04:37    Předmět: Citovat

Václav Sedlář napsal:
JeryP napsal:
mohly by bejt fotecka porad nevim presne o cem je rec a docela se mi zda ze to tam nemam..


Moment, hledám fotku v dokumentech Laughing , ale mám jen fotku zvenčí.

Tak už jsem to našel:

http://img515.imageshack.us/my.php?image=dsc02579df9.jpg




Nenene to není on...je víc vlevo.Hned u lanka plynu.To poznáte-tlačí přímo na ovládání..Je to tak 3cm nad krycím plechem svodů
Návrat nahoru
kava



Založen: 11.10.2007
Příspěvky: 44
Bydliště - POVINNÉ *: Chotěboř

PříspěvekZaslal: 19.09.08 05:39    Předmět: Citovat

Václav Sedlář napsal:
Ono se dávalo do ph.2 66kw? Nemáš 65kw? Já mám 65kw a průměrnou spotřebu mám 7.3l/100km.

Nee,mám 66kw. Měl jsem někde soupis motorů a liší se to fakt třeba jednou kw.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lanex



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 211
Bydliště - POVINNÉ *: planeta Země, Kladno

PříspěvekZaslal: 19.09.08 08:52    Předmět: Citovat

"Na sytič" ti to určitě nejzdilo toho se neboj Smile To by ŘJ nedopustila... nebo spíš lambda ;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com