Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Proč litá kola?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kaspi
Anonymní





PříspěvekZaslal: 24.01.08 17:07    Předmět: Proč litá kola? Citovat

Zdravím odborníky, měl bych jeden hodně začátečnický dotaz, který vás možná i rozesměje, ale skutečně jsem nikde na netu nedostal uspokojivou odpověď.
Týká se litých kol. Mají litá kola i nějaký pozitivní vliv na jízdní vlastnosti auta (např.spotřeba apod.) nebo je to jen o vizáži (tuningu)? Embarassed

Děkuji za každý rozumný příspěvek.

Kaspi.
Návrat nahoru
Václav Sedlář



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2689
Bydliště - POVINNÉ *: Liberec

PříspěvekZaslal: 24.01.08 17:13    Předmět: Re: Proč litá kola? Citovat

kaspi napsal:
Zdravím odborníky, měl bych jeden hodně začátečnický dotaz, který vás možná i rozesměje, ale skutečně jsem nikde na netu nedostal uspokojivou odpověď.
Týká se litých kol. Mají litá kola i nějaký pozitivní vliv na jízdní vlastnosti auta (např.spotřeba apod.) nebo je to jen o vizáži (tuningu)? Embarassed

Děkuji za každý rozumný příspěvek.

Kaspi.



Když porovnáváš 2 stejné rozměry (alu x plech), tak to vliv nemá, max v procentech.

Jen riskuješ, že ti je někdo na sídlišti ukradne.
_________________
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm/65kw.
Renault Laguna Grandtour, r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna 3 Grandtour, 2.0 dci 110kw, r.v. 2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 24.01.08 17:14    Předmět: Citovat

tak alu kola se davaj 1, Kuli vzhledu ...
pak u tech dražšich kol je nižši vaha ,zlepši se chlazeni brzd a podle druhu obuti se mužou zlepšit jizdni vlastnosti (auto lip drži v zatačce min se naklani a podobně)
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Dzuchla
Anonymní





PříspěvekZaslal: 24.01.08 17:17    Předmět: Citovat

no tak lita kola maji i sve pro a proti ja mam na rencku 15 a ted co mi borec dava nove čepy a něco děla z napravou tak mi řikal že tomu auto to moc neprospěje že jsem asi dobře neudělal že ty čepy pujdou brzy do kytek,ja nevim mě se zda že lita kola jsou jen jako skrášlovaci čast auta ale zase je to taky + že je aspon na co se divat pokud to nejsou nějake okopany a odřeniny,a spotřeba no zatim jsem to nepicitoval ikdyž mam 1.4 a ty kola na tak těške auto aš moc ale zatim vklidu Cool Cool
Návrat nahoru
Dzuchla
Anonymní





PříspěvekZaslal: 24.01.08 17:23    Předmět: Citovat

http://dzuchla.rajce.idnes.cz/moje_auto_1/ mužeš ohodnotit sam jak vypadaji ale ne že bych se chlubil Wink myslim že m1tv (ale nejsem si jisty)je tady prodaval akorad 16 za 10000kč to je dobra cena
Návrat nahoru
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 24.01.08 17:28    Předmět: Citovat

ja nee ja prodaval alesia monza ..
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Dzuchla
Anonymní





PříspěvekZaslal: 24.01.08 19:11    Předmět: Citovat

jo když už jsme tady u těch kol je pravda že když mam ty 15 lite kola (nizkoprofilove gumy )že mi pujdou dřiv čepy a brzdove destičky do kytek než u 13"plechačich?? Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat nahoru
mckoci



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 6584
Bydliště - POVINNÉ *: Pardubice

PříspěvekZaslal: 24.01.08 19:16    Předmět: Citovat

to je zajimavy ze vsichni tohle rikaj, ale to ze ma napr. 1,7 54kW a 16V uplne stejnou predni napravu (samozrejme az na tlumice+pruziny a mozna silnejsi stabilizator) to nikoho nenapadlo!??...podle me to je jen kec, subjektivni dojem pocit
_________________
´91 19 16V ph.1 [ F7R 700 & JC5 014 inside ]
´98 Laguna I ph.2 [ 2.0 16V 102kW ]
´07 Outback 3.0R H6 [ EZ30 AT 180kW, 4x4 ]
´06 W251 R Classe 320CDI [ 4Matic, AT, 165kW ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 24.01.08 20:00    Předmět: Citovat

mckoci napsal:
to je zajimavy ze vsichni tohle rikaj, ale to ze ma napr. 1,7 54kW a 16V uplne stejnou predni napravu (samozrejme az na tlumice+pruziny a mozna silnejsi stabilizator) to nikoho nenapadlo!??...podle me to je jen kec, subjektivni dojem pocit


no to bych se hadal .. 16v ma jiny tyčky řizeni jinej převod na posilovač , ma jiny silenbloky v ramenouch jinej čep tlumiče a pružiny si řek ..ale diky tlumičum ma jiny odklony proto se to auto chova na 15 jinak než klasicka 19 dela to hlavne ta geometrie .. a stabik je stejenej ..
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
KristensenJ



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 327
Bydliště - POVINNÉ *: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: 24.01.08 20:03    Předmět: Citovat

právě proto že mají stejnou nápravu tak to odchází u 16V rychlejc, to je to samé jako Felda 1,3 a 1,6 nebo 1,9. Felda 1,3 je poměrně lehoučkej hliníkovej motor, 1,6 je litinovej blok a rozdíl ve váze je už poměrně znatelnej a o naftě už ani nemluvím. Z mojí praxe můžu říct že kuláky na 1,6 vydrží o cca 5000km míň a nafty o 8000km míň než na 1,3.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LANiN



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 16283
Bydliště - POVINNÉ *: OVA

PříspěvekZaslal: 24.01.08 20:12    Předmět: Citovat

no a právě proto když koupíš kvalitní LEHOUČKÉ liťáky místo těch plechů nebo těžkých liťáků tak to te nápravě ulehčíš každé kilo dolů na nápravě je plus.. ale pokud dáš hodně nízkoprofilové gumy (profil40 a míň) tak si na těch českých cestách moc nepomůžeš..
_________________
Renault 19 Cabrio
Lexus IS300 LPG
Volvo V50


Auto má výkon tehdy až když máš strach sednout si za volant.

http://lanin.rajce.idnes.cz
www.youtube.com/user/valoun1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Geoorg
Anonymní





PříspěvekZaslal: 24.01.08 20:18    Předmět: Citovat

Litáky jsou prostě jen na okrasu.Boty dělaj člověka,kola dělají auto.
Návrat nahoru
KristensenJ



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 327
Bydliště - POVINNÉ *: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: 24.01.08 21:09    Předmět: Citovat

LANiN napsal:
no a právě proto když koupíš kvalitní LEHOUČKÉ liťáky místo těch plechů nebo těžkých liťáků tak to te nápravě ulehčíš každé kilo dolů na nápravě je plus.. ale pokud dáš hodně nízkoprofilové gumy (profil40 a míň) tak si na těch českých cestách moc nepomůžeš..


no jo sice ji nepatrně odlehčíš ale zbytek auta je pořád stejně těžkej, když dáš místo 13" nějaký 15" nebo 17" tak dostávaj na prdel i brzdy. A na nápravu působí větší páka (kola jsou širší a vylezou trochu ven) S těma brzdama to je opět krásnej příklad na 16V když na něj dáš obyč 14" s nějakejma 175kama tak jezdíš na ručku po suchu každou zatáčku ale jak tam dáš už jen origo 195/50 15" tak můžou za ručku rvát třeba dva a na suchu to prostě ne a ne urvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cawba



Založen: 22.11.2007
Příspěvky: 1616
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 24.01.08 21:24    Předmět: Citovat

Hliniky hlavne delaji 50% vzhledu auta.... (takze musim nejaky poridit Razz )
Jinak souhlas s tim co je vyse napsano Smile
_________________
ex Crying or Very sad R19 1.9D PH.II (16V Inspired) -> BMW Power
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kaspi
Anonymní





PříspěvekZaslal: 24.01.08 21:39    Předmět: Citovat

Hmm, takže když to shrnu, tak je to jak jsem si myslel: liťáky=hlavně okrasa Wink
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com