Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pristrojovka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Elektrika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
beda



Založen: 15.11.2008
Příspěvky: 3330
Bydliště - POVINNÉ *: Rožnov p. R./Brno

PříspěvekZaslal: 29.04.12 21:00    Předmět: Citovat

adam221 napsal:
oki, dakujem za odpoved.... moc casto ju nevyuzivam...

hladina oleje je v pořádku, to že klesne ručička, jen 16v má měření tlaku oleje a tak mu tam ta ručička zběsile poletuje i při jízdě, i jiných motorizací ručička leží
_________________
www.89buildesign.cz www.levne-projekty.cz www.3dvize.cz - Projekční kancelář, vizualizace atd.

Auto : Volvo V70, D5 Ocean Race
Moto : Suzuki Bandit 600 N, Aprilia RSV Tuono, Amperia Caf e, Aprilia RS 125 Extrema :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luda-16V



Založen: 12.2.2012
Příspěvky: 452
Bydliště - POVINNÉ *: Děčín32

PříspěvekZaslal: 30.04.12 08:40    Předmět: Citovat

Čus, když se rozjedu, jedu nad 4000ot/m nebo 120-130km/h, nekdy jen když sešlápnu plnej i při 1500ot/m, tak se mi rozsvítí kontrolka ruč.brzdy.
Brzdovka je dolita, auto brzdí normalne..
Díky
_________________
R19 PH1 Chamade 1.8 16V OMEX 600 + RENC/280/440H PH4 + 440ccm + FP 3.8bar 185RWHP
Takové htp od Renaultu 🚓
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 30.04.12 09:57    Předmět: Citovat

Zkus mírně zaverglovat s pákou ruční brzdy. Je možné že blbne to čidélko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
ZombikCZ



Založen: 13.1.2009
Příspěvky: 20
Bydliště - POVINNÉ *: Plzeň

PříspěvekZaslal: 06.05.12 14:13    Předmět: kontrolky, náhon tachometru Citovat

Ahoj, také mám porblém s elektrikou přístrojovky a žádám vás o rady.
Chystám se pomalu na technickou a zjistil jsem, že mi při druhé poloze klíčku nesvítí kontrolka ruční brdy/ poruchy brzd. Měl jsem vždycky za to, že ta má na druhé poloze svítit. tak jsem zkusil vyndat budíky a vyměnil jsem žárovky, ale kontrolka stále nic. Zkoušel jsem vyndat plovák z nádržky brzdové kapaliny s klíčkem ve druhé poloze a opět nic. Na zvednutí ruční brzdy se také nerozsvítí, ale tam jsem to proměřoval a vypadá to, že je pryč ten spínač. Jinak zelený drát od spínače oproti kostře auta vede. Vyndaný plovák z nádržky taky vodí a konektor k plováku taky vodí, vše jsem propípal, ale na konektoru na přístrojovce není žádné napětí a kontrolka nesvítí. Nevěděli byste někdo prosím co s tím je? kde dál můžu hledat? jsem už z toho fakt zoufalej. A ještě se mi povedlo rozlomit náhon tachometru=( Ale nevím jestli to má velký vliv, objímka náhonu na tachometru drží ten točící se kolík, prasklo to totiž až u bovdenu. Zkusil jsem to zalejt vteřiňákem.zvenku tak snad to zejtra už bude ok. Ale případně nemáte někdo náhon na 1.7 54Kw? a jestli ano za kolik byste ho dali?=) A pak jak se montuje?=( Vím, že je to dlouhé, ale děkuji všem, kteří poradí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
beda



Založen: 15.11.2008
Příspěvky: 3330
Bydliště - POVINNÉ *: Rožnov p. R./Brno

PříspěvekZaslal: 06.05.12 14:20    Předmět: Citovat

náhony jsou dva druhy, jeden má ještě na víc konektory, tak to musíš specifikovat, který potřebuješ, se spínačem ti moc neporadím, už si nepamatuju jak to bylo tahané :-(
_________________
www.89buildesign.cz www.levne-projekty.cz www.3dvize.cz - Projekční kancelář, vizualizace atd.

Auto : Volvo V70, D5 Ocean Race
Moto : Suzuki Bandit 600 N, Aprilia RSV Tuono, Amperia Caf e, Aprilia RS 125 Extrema :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZombikCZ



Založen: 13.1.2009
Příspěvky: 20
Bydliště - POVINNÉ *: Plzeň

PříspěvekZaslal: 06.05.12 14:24    Předmět: Citovat

náhon mam jen plastovou objímku a bez jakéhokoliv konektoru, jen objímka na bovdenu a uvnitř pružínka se čtyřhraným trnem. U těch brzd mě jen napadá, že tam nejde napětí odněkud, ale netuším odkud=(
Ale ten tachometr tím, že je to prasklé až u bovdenu, tak to zkusím olepit epoxidovou pryskyřicí a snad to bude držet=) a ta to udrží i proti lomu (zkušenost z oprav ulámaných konektorů nabíječek na notebooky a mobily)

Ještě takovej jeden dotaz bych měl. Má vůbec ta kontrolka svítit na druhé poloze klíčku? A v případě, že nemá, měla by svítit v případě, že by nebyla brzdovka- čili plovák je v zkratu? nebo až při nastartování? spínač na ruční brzdě nespíná nikdy, ale ta se bude měnit za jinou, které koncák funguje ok. A ještě když jsem vytvořil propoj mezi karoserií a zeleným drátem, tak se taky nerozsvítila - měla by se rozsvítit?
Předem díky všem kdo se pokusí mi odpovědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 06.05.12 14:57    Předmět: Citovat

Náhona na auto bez palubáku jsou dva druhy - jiné konce u převodovky, několik jich zde mám kdyby bylo potřeba :-)

Tu nontrolku bych nějak moc neřešil, nemá to smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZombikCZ



Založen: 13.1.2009
Příspěvky: 20
Bydliště - POVINNÉ *: Plzeň

PříspěvekZaslal: 06.05.12 15:01    Předmět: Citovat

dík za radu, ale i přesto mám obavu, že bez ní mi to neproleze STK protože je to životně důležitá kontrolka.

Co se týká toho náhonu tak vyzkouším lepicí metodu a kdyby nevyšla tak se ozvu. Ani totiž nevím kam ten náhon vypadá a kam vede=(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 06.05.12 16:11    Předmět: Citovat

Stačí když se rozsvítí při zatažené ruční brzdě. Jinak na 54kW se rozsvítí také jen po zatažení ručky, jinak na policajta brzdovky to nereaguje Laughing

U 66kW když propojím ten konektor od policajta tak se rozsvítí...

Jinak po zapnutí klíčku mi nesvítí na žádné 19, jedině po zatažení ručky a na některém pokud nejní kapalina, ale né na všech to funguje......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZombikCZ



Založen: 13.1.2009
Příspěvky: 20
Bydliště - POVINNÉ *: Plzeň

PříspěvekZaslal: 06.05.12 17:00    Předmět: Citovat

Prave me to prekvapuje ze ted to nereaguje protoze asi pred rokem kdyz mi vytekla brzdovka tak to i na toho policajta reagovalo. A takze to nema mit test teto kontrolky ped nastartovanim? A kdyz udelam zkrat mezi konektorem na rucku a kostrou auta tak by to svitit melo ne?

Nevedel bys trebas schema zapojeni cele te brzdove signalizacni casti?
A to ze to nefunguje na 54kw to asi neni dobre ze?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
ZombikCZ



Založen: 13.1.2009
Příspěvky: 20
Bydliště - POVINNÉ *: Plzeň

PříspěvekZaslal: 06.05.12 19:15    Předmět: Citovat

Takže děkuji všem za rady, později možná budu potřebovat rady ohledně náhna tachometr, ale to už bude patřit do jiné sekce.
Co se týká kontrolek, tak začaly svítit jak maj. Ve druhé poloze klíčku opravdu nesvítí brzdy což mi je divné, ale rozchodil jsem plovák v nádržce i ruční brzdu ( tu jenom částečně, stále je tam pryč spínač)=) ruční brzda se bude měnit za jednu s funkčním spínačem, takže už opravdu vše bude svítit jak má=)
Takže děkuji všem za spolupráci.

PS: návod na opravu byl jednoduchý ale úmorný, stále lézt po kabelech a všechny patice rozebírat, čistit a zase skládat, až najednou světe div se=D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
Luda-16V



Založen: 12.2.2012
Příspěvky: 452
Bydliště - POVINNÉ *: Děčín32

PříspěvekZaslal: 28.06.12 18:13    Předmět: Citovat

Chtěl bych se zeptat, co vše potřebuju na to, abych dal do R19 přístrojovku z clia 16v. Chtěl bych palubák s ručičkovím palivoměrem + by se šikly aj budíky co ma clio v palubce..
Otazka zí je to reálný? Není potřeba jiná jednotka?




_________________
R19 PH1 Chamade 1.8 16V OMEX 600 + RENC/280/440H PH4 + 440ccm + FP 3.8bar 185RWHP
Takové htp od Renaultu 🚓
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 28.06.12 19:17    Předmět: Citovat

clio nema palubak ale jen teplotu venkovni Wink
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 28.06.12 22:54    Předmět: Citovat

totok jsou fotky Williams přístrojovky...štítek tam samozřejmě vidět je, že Laughing ....otáčkoměr je trochu jinak, tzv. červené pole začíná dřív než na F7P...proč asi Question Laughing
_________________
F7R 16 Soupapes http://goreff.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lord Bazzi



Založen: 11.10.2007
Příspěvky: 2680
Bydliště - POVINNÉ *: Uhřice okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: 28.06.12 23:18    Předmět: Citovat

Nám neznalým to jistě prozradíš zkušený pardále... Wink
_________________
VW Prassat Variant B4 TDI-pracant

Renaulty mám už jen pro zábavu:
16V ph2,3dv Mazlík
Nafoukané Kabrio kabrioletovič ph2kovič 8V ??kW

3x 16V na ND
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Elektrika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com