Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přední tlumiče
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KristensenJ



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 327
Bydliště - POVINNÉ *: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: 17.01.08 17:16    Předmět: Přední tlumiče Citovat

No tak to jsem z toho jelen, dneska jsem chtěl zkusit posunout tlumiče v kastli do předních děr (údajně pro vozidla bez posilovače řízení) ale narazil jsem na jeden problem, na obou kloboucích nebo jak to nazvat jsou 4 díry, dvě přední na auta bez posilovače a dvě zadní na auta s posilovačem řízení, no jo jenže já mám na jedný straně díry jinak než na druhý (viz obrázek). Tlumiče byly od prvepočátku pořád v těch zadních tak jsem je dal do předních no to se nedalo udržet na silnici, tak jsem to chtěl vrátit ale zjistil jsem právě onen problem s dírama, tak jsem si našel díry na přední stěně vzal metr a začal měřit a měřit a měřit až jsem došel k tomu že na jedné straně musím mít tlumič daný v dírách křížem a na druhé straně na těch předních (správné díry jsou zelené) a v tu chvíli mám šrouby uchycení tlumiče a samotnou pístnici stejně daleko od přední stěny auta i od krajů a auto sedí i v kolejích. Nechápu to Rolling Eyes

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petak



Založen: 12.1.2008
Příspěvky: 145
Bydliště - POVINNÉ *: Třešť

PříspěvekZaslal: 17.01.08 17:25    Předmět: Re: Přední tlumiče Citovat

KristensenJ napsal:
No tak to jsem z toho jelen, dneska jsem chtěl zkusit posunout tlumiče v kastli do předních děr (údajně pro vozidla bez posilovače řízení) ale narazil jsem na jeden problem, na obou kloboucích nebo jak to nazvat jsou 4 díry, dvě přední na auta bez posilovače a dvě zadní na auta s posilovačem řízení, no jo jenže já mám na jedný straně díry jinak než na druhý (viz obrázek). Tlumiče byly od prvepočátku pořád v těch zadních tak jsem je dal do předních no to se nedalo udržet na silnici, tak jsem to chtěl vrátit ale zjistil jsem právě onen problem s dírama, tak jsem si našel díry na přední stěně vzal metr a začal měřit a měřit a měřit až jsem došel k tomu že na jedné straně musím mít tlumič daný v dírách křížem a na druhé straně na těch předních (správné díry jsou zelené) a v tu chvíli mám šrouby uchycení tlumiče a samotnou pístnici stejně daleko od přední stěny auta i od krajů a auto sedí i v kolejích. Nechápu to Rolling Eyes


tak s tim ti teda neporadím pže jsem to nejak z toho obrazku nepochopil bych musel videt!!!!odkat jsi???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 17.01.08 17:44    Předmět: Citovat

nemusim to vidět a chapu:) sou dve možnosti bud bylo auto bourany a je to nakřivo , a nebo je špatny horni uloženi ..ale určo by se našlo vic veci Smile
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
KristensenJ



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 327
Bydliště - POVINNÉ *: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: 17.01.08 18:09    Předmět: Citovat

m1tv napsal:
nemusim to vidět a chapu:) sou dve možnosti bud bylo auto bourany a je to nakřivo , a nebo je špatny horni uloženi ..ale určo by se našlo vic veci Smile


bouraný nebylo, jediný co jsem našel tak že jsou naprasklé ty mysky nebo co to tam je vidět, prej to je normální u 16V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KristensenJ



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 327
Bydliště - POVINNÉ *: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: 17.01.08 20:35    Předmět: Citovat

tak nevim, ještě jsem to byl projet a když jedu v kolejích a jedu jak člověk tak se nic neděje ale jakmile jedu v kolejích a chci prudce zrychlit tak to začne tahat za volant sem a tam a auto se trochu rozkejve (rozplave) jako když neví kam má jet. Než jsem (snad) srovnal ty tlumiče na předku tak to bylo ještě horší, teď to je prostě o cca 50% lepší ale pořád to je divný. Do zatáček to drží až moc, vůle v řízení není ale stačí prostě pohnout volantem a okamžitě to reaguje, skoro až přehnaně (na obě strany), sbíhavost je 0, tak už nevím co s tím jedině jestli to nedělaj ty horní mysky jak jsou naprasklý. Ještě dotázek, kde má být závaží na pravé poloose?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2643
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 17.01.08 21:15    Předmět: Citovat

No nevím ale to máš nějakýho hybrida, já mám na obou kloboucích dvě přední a dvě zadní díry. A na obou stejně.
_________________
Rozhodl jsem se,že budu žít věčně a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
KristensenJ



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 327
Bydliště - POVINNÉ *: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: 17.01.08 21:20    Předmět: Citovat

no právě to mě dostává že to je jinak, je to i jasně vidět, já to zejtra vyfotím. ale tak to už jsem v podstatě dořešil ale co s tím plaváním? Dřív to nedělalo a to ty tlumiče byly oba v zadních dírách a prostě postupem času se to auto rozplavalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 17.01.08 21:23    Předmět: Citovat

KristensenJ napsal:
no právě to mě dostává že to je jinak, je to i jasně vidět, já to zejtra vyfotím. ale tak to už jsem v podstatě dořešil ale co s tím plaváním? Dřív to nedělalo a to ty tlumiče byly oba v zadních dírách a prostě postupem času se to auto rozplavalo.


tak už máš v hajzlu tlumiče, znělo by to i logicky...
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
jarda



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2643
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 17.01.08 21:24    Předmět: Citovat

Kdyby měl v háji tlumiče tak se auto na dírách houpe, nedá se s tím jezdit, znám z vlastní zkušenosti.

A nemáš přidřený horní ložiska tlumičů???
_________________
Rozhodl jsem se,že budu žít věčně a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo.


Naposledy upravil jarda dne 17.01.08 21:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
Dunga



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 4073
Bydliště - POVINNÉ *: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 17.01.08 21:25    Předmět: Citovat

mirek napsal:
KristensenJ napsal:
no právě to mě dostává že to je jinak, je to i jasně vidět, já to zejtra vyfotím. ale tak to už jsem v podstatě dořešil ale co s tím plaváním? Dřív to nedělalo a to ty tlumiče byly oba v zadních dírách a prostě postupem času se to auto rozplavalo.


tak už máš v hajzlu tlumiče, znělo by to i logicky...
logicky by to znelo, ale nepsal nahodou kdysi, ze je "mekánik"?? tak tupy aby nepoznal mrtvy tlumic snad neni, zvlast kdyz se tim zivi, ne?? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 18.01.08 10:49    Předmět: Citovat

hele to tahání v kolejích má na svědomí i špatná geometrie, když posuneš ty tlumiče do těch druhejch dír tak rozhodíš geometrii a ty široký kola to jen umocní
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KristensenJ



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 327
Bydliště - POVINNÉ *: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: 18.01.08 18:27    Předmět: Citovat

Tlumiče jsou OK na příčnejch vlnách a nerovnostech to drží jak přibitý a nehoupe, horní ložiska mám nový (cca půl roku), jediný o čem vím tak byla prdlá pružina (půl závitu na konci) no tak jsem k ní srovnal i druhou, geometrii jsem změřil po tom co jsem je šoupnul do stejné polohy, nastavil jsem 0. Gumy na stabiku taky nový kuláky taky nový začalo to před nedávnem, nikde nic nehrká ale mám už takový podezření na silentbloky v ramenech, no a na ty sem se chystal na silonový, zejtra to ještě omrknu jak to vypadá a uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 18.01.08 18:58    Předmět: Citovat

KristensenJ napsal:
Tlumiče jsou OK na příčnejch vlnách a nerovnostech to drží jak přibitý a nehoupe, horní ložiska mám nový (cca půl roku), jediný o čem vím tak byla prdlá pružina (půl závitu na konci) no tak jsem k ní srovnal i druhou, geometrii jsem změřil po tom co jsem je šoupnul do stejné polohy, nastavil jsem 0. Gumy na stabiku taky nový kuláky taky nový začalo to před nedávnem, nikde nic nehrká ale mám už takový podezření na silentbloky v ramenech, no a na ty sem se chystal na silonový, zejtra to ještě omrknu jak to vypadá a uvidím.
to chceš dát nějaký Powerflexi-polyuretanový silentbloky?..někde jsem to viděl a je to celkem drahý,já měnil silentbloky v ramenách vloni v zimě,a dalo celkem fušku sehnat ty co správně patří na 16v,koupil jsem TRW za 250,-kus. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KristensenJ



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 327
Bydliště - POVINNÉ *: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: 18.01.08 19:31    Předmět: Citovat

ne, já měl namysli, místo silentbloků silonový pouzdra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 19.01.08 09:16    Předmět: Citovat

KristensenJ napsal:
ne, já měl namysli, místo silentbloků silonový pouzdra.
tak to ti vypadají zuby,na našich tankodromech to bude fakt zážitek Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com