Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Motorový Olej
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 46, 47, 48  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Geoorg
Anonymní





PříspěvekZaslal: 16.01.08 14:45    Předmět: Citovat

Zdravim jednou jsem vyzkoušel a nalil jsem do svího Renečka Valvoline 0w 40 a najel jsem na něj 10 000 km.Pak jsem ho vyměnil byl černej jak asvalt,vod tý doby používám 10w 40 Castrol GTX Magnatek a při výměně nepoznám rozdíl krásně čistej jako pří nalívání jedině Castrol je to super olej jo motor mám F3N7
Návrat nahoru
Elli



Založen: 18.10.2007
Příspěvky: 42
Bydliště - POVINNÉ *: Povrly (u Ústí nad Labem)

PříspěvekZaslal: 16.01.08 14:52    Předmět: Citovat

Rio napsal:
Pročetl jsem si toto téma a třesu se smíchem nad příspěvky některých z vás. A myslím si, že je tu jen jeden příspěvek který naznačuje že pisatel ví o čem mluví. Dle mého názoru, všichni ostatní si jen myslí že tomu rozumí a ví o čem mluví.


A nechces teda napsat, jak to s tema olejema teda je? Ja o tom nevim nic a leju tam to, co radej v chytry knizce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marv
Vítěz Drhlen 2007


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7357
Bydliště - POVINNÉ *: Rousínov u Vyškova

PříspěvekZaslal: 16.01.08 22:45    Předmět: Citovat

mirek napsal:
Marv napsal:
Jezdil jsem prve castrol magnatec 5W40, pak nějakou dobu taky mogul 10W 40, pak jedna výměna shell od Chuda a ted jsem tam nalil opět castrol 10W 40 a řekl bych že nějakej velkej rozdíl jsem v tom nezpozoroval, u všech značek od výměny do výměny zhruba 1.5L na dolití. A měnim tak okolo 13-15 tis.km


Fjůůů konečně něco co zní zajímavě!
Než jsi jezdil na castrol magnatec 5W40 tak si tam měl taky polosyntetiku??..
Asi to tam naliju, kuwa když na to může jezdit feráári tak i renaultu by měl chutnat!!.. Shocked

Polosyntetika by se měla lít asi tak max do 100- 150 tis, pak je to akorát vyhazování peněz. JInka jsem slyšel názor, že pokavad je tam polosyntetika, tak by se už nemělo přecházet na plnou. Na syntetiku jsem jezdil když měl ventyl 90tis, asi do 150, pak jsem přešel na polo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rio



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 128
Bydliště - POVINNÉ *: Domažlice

PříspěvekZaslal: 17.01.08 08:52    Předmět: Citovat

Elli napsal:
Rio napsal:
Pročetl jsem si toto téma a třesu se smíchem nad příspěvky některých z vás. A myslím si, že je tu jen jeden příspěvek který naznačuje že pisatel ví o čem mluví. Dle mého názoru, všichni ostatní si jen myslí že tomu rozumí a ví o čem mluví.


A nechces teda napsat, jak to s tema olejema teda je? Ja o tom nevim nic a leju tam to, co radej v chytry knizce.


Nechtěl jsem se moc rozepisovat, aby někdo neřekl že jsem chytrolín. Ale odpovím ti. Ty jsi si odpověděl vlastně sám. Ano nejlepší je tam dávat olej co doporučuje výrobce. Po vozy R19 je doporučená klasifikace olejů API - SF a SG pro benzínové motory a API - CC a CD pro naftu. Toto označení API ( American Petroleum Institut ) se řídí i evropští výroci. Zda dáš 15W40 nebo 10W40 je už jen na tvém rozhodnutí. Z ohledem na konstrukci motoru a jeho stáří, myslím tím konstrukční stáří, tedy že motor byl vyvinut někdy koncem 80 let se domnívám že oleje 5W40 nebo 0W40 už do tohoto motoru nepatří. protože na ně nejsou konstrukčně přispůsobené. Takže do nového motoru bych dával 10W40, tak kolem 150 tisíc bych přešel na 15W40, nebo bych dával po celou dobu životnosti motoru rovnou 15W40. Oleje 0-5W40 bych do toho motoru nikdy nedal, protože jim to nijak neprospěje, spíš naopak. Další otázkou je od jakého výrobce olej používat. pochopitelně i tam je rozdíl v kvalitě. Já jsem několik let testoval u svého vozu olej Paramo 15W40 M7ADS IV. Můj motor na tento olej najezdil 295 tisíc km a je OK. To je podle mne dostačující test kvality, i když někdo řekne že tyto oleje jsou dobré tak do traktorů, já o tom vím své a takové řeči neposlouchám. Poslední a možná tou nejdůležitější věcí na oleji je jeho pravidelná výměna, já měnil po 10 tisících (řesně tak jak doporučuje výrobce vozu ) nepřejížděl jsem, pokaždé jsem měnil i filtr oleje, a to je podle mne to nejlepší co pro svůj motor mužeš udělat. Pakliže budeš mít ještě nějaký dotaz tak ho napiš , rád ti svůj názor na danou otázku napíšu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cawba



Založen: 22.11.2007
Příspěvky: 1616
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 17.01.08 09:15    Předmět: Citovat

2 Rio:
Jen se chci zeptat,tem specifikacim samozrejme rozumim,jen jsem nenasel zadnej olej 15W40 ktery by splnoval CC nebo CD, vsechny jsou vetsinou uz CF.
http://www.olejspol.cz/castrol-zbozi-detail/mobil-super-m-diesel-1-litr-95/
napr i olej Elf 15W40 ktery tam ma nality-origo od Renaultu (predpokladam ze jiny nedelaji)
http://www.moto-oleje.cz/?produkt=81
taky splnuje az novejsi normy.
A co ted teda?
_________________
ex Crying or Very sad R19 1.9D PH.II (16V Inspired) -> BMW Power
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sikec



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 185
Bydliště - POVINNÉ *: Ochoz u Tišnova

PříspěvekZaslal: 17.01.08 10:44    Předmět: Citovat

souhlasim s RIEm...důležitá je specifikace....a Paramo je x krát levnější jak Castrol a práci udělá taky....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Václav Sedlář



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2689
Bydliště - POVINNÉ *: Liberec

PříspěvekZaslal: 17.01.08 12:39    Předmět: Citovat

Rio napsal:
Elli napsal:
Rio napsal:
Pročetl jsem si toto téma a třesu se smíchem nad příspěvky některých z vás. A myslím si, že je tu jen jeden příspěvek který naznačuje že pisatel ví o čem mluví. Dle mého názoru, všichni ostatní si jen myslí že tomu rozumí a ví o čem mluví.


A nechces teda napsat, jak to s tema olejema teda je? Ja o tom nevim nic a leju tam to, co radej v chytry knizce.


Nechtěl jsem se moc rozepisovat, aby někdo neřekl že jsem chytrolín. Ale odpovím ti. Ty jsi si odpověděl vlastně sám. Ano nejlepší je tam dávat olej co doporučuje výrobce. Po vozy R19 je doporučená klasifikace olejů API - SF a SG pro benzínové motory a API - CC a CD pro naftu. Toto označení API ( American Petroleum Institut ) se řídí i evropští výroci. Zda dáš 15W40 nebo 10W40 je už jen na tvém rozhodnutí. Z ohledem na konstrukci motoru a jeho stáří, myslím tím konstrukční stáří, tedy že motor byl vyvinut někdy koncem 80 let se domnívám že oleje 5W40 nebo 0W40 už do tohoto motoru nepatří. protože na ně nejsou konstrukčně přispůsobené. Takže do nového motoru bych dával 10W40, tak kolem 150 tisíc bych přešel na 15W40, nebo bych dával po celou dobu životnosti motoru rovnou 15W40. Oleje 0-5W40 bych do toho motoru nikdy nedal, protože jim to nijak neprospěje, spíš naopak. Další otázkou je od jakého výrobce olej používat. pochopitelně i tam je rozdíl v kvalitě. Já jsem několik let testoval u svého vozu olej Paramo 15W40 M7ADS IV. Můj motor na tento olej najezdil 295 tisíc km a je OK. To je podle mne dostačující test kvality, i když někdo řekne že tyto oleje jsou dobré tak do traktorů, já o tom vím své a takové řeči neposlouchám. Poslední a možná tou nejdůležitější věcí na oleji je jeho pravidelná výměna, já měnil po 10 tisících (řesně tak jak doporučuje výrobce vozu ) nepřejížděl jsem, pokaždé jsem měnil i filtr oleje, a to je podle mne to nejlepší co pro svůj motor mužeš udělat. Pakliže budeš mít ještě nějaký dotaz tak ho napiš , rád ti svůj názor na danou otázku napíšu.


A co říkáš na tento oil: Valvoline MaxLife 10W/40 (1 l)
http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=827
_________________
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm/65kw.
Renault Laguna Grandtour, r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna 3 Grandtour, 2.0 dci 110kw, r.v. 2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 17.01.08 13:00    Předmět: Citovat

Tak jsem si pořídil zase shell (nikoliv koupil) 10w40 místo již zmiňovaného 5w40 a splňuje API SL/CF. SF a SG jsem nikde nenašel ale věřím že bude lepší než traktorové paramo.
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
Rio



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 128
Bydliště - POVINNÉ *: Domažlice

PříspěvekZaslal: 17.01.08 17:40    Předmět: Citovat

Cawba napsal:
2 Rio:
Jen se chci zeptat,tem specifikacim samozrejme rozumim,jen jsem nenasel zadnej olej 15W40 ktery by splnoval CC nebo CD, vsechny jsou vetsinou uz CF.
http://www.olejspol.cz/castrol-zbozi-detail/mobil-super-m-diesel-1-litr-95/
napr i olej Elf 15W40 ktery tam ma nality-origo od Renaultu (predpokladam ze jiny nedelaji)
http://www.moto-oleje.cz/?produkt=81
taky splnuje az novejsi normy.
A co ted teda?


To je jasné modernější olej vyšší klasifikace. Pochopitelně splńuje i tu nižšší klasifikaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rio



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 128
Bydliště - POVINNÉ *: Domažlice

PříspěvekZaslal: 17.01.08 17:49    Předmět: Citovat

Václav Sedlář napsal:
Rio napsal:
Elli napsal:
Rio napsal:
Pročetl jsem si toto téma a třesu se smíchem nad příspěvky některých z vás. A myslím si, že je tu jen jeden příspěvek který naznačuje že pisatel ví o čem mluví. Dle mého názoru, všichni ostatní si jen myslí že tomu rozumí a ví o čem mluví.


A nechces teda napsat, jak to s tema olejema teda je? Ja o tom nevim nic a leju tam to, co radej v chytry knizce.


Nechtěl jsem se moc rozepisovat, aby někdo neřekl že jsem chytrolín. Ale odpovím ti. Ty jsi si odpověděl vlastně sám. Ano nejlepší je tam dávat olej co doporučuje výrobce. Po vozy R19 je doporučená klasifikace olejů API - SF a SG pro benzínové motory a API - CC a CD pro naftu. Toto označení API ( American Petroleum Institut ) se řídí i evropští výroci. Zda dáš 15W40 nebo 10W40 je už jen na tvém rozhodnutí. Z ohledem na konstrukci motoru a jeho stáří, myslím tím konstrukční stáří, tedy že motor byl vyvinut někdy koncem 80 let se domnívám že oleje 5W40 nebo 0W40 už do tohoto motoru nepatří. protože na ně nejsou konstrukčně přispůsobené. Takže do nového motoru bych dával 10W40, tak kolem 150 tisíc bych přešel na 15W40, nebo bych dával po celou dobu životnosti motoru rovnou 15W40. Oleje 0-5W40 bych do toho motoru nikdy nedal, protože jim to nijak neprospěje, spíš naopak. Další otázkou je od jakého výrobce olej používat. pochopitelně i tam je rozdíl v kvalitě. Já jsem několik let testoval u svého vozu olej Paramo 15W40 M7ADS IV. Můj motor na tento olej najezdil 295 tisíc km a je OK. To je podle mne dostačující test kvality, i když někdo řekne že tyto oleje jsou dobré tak do traktorů, já o tom vím své a takové řeči neposlouchám. Poslední a možná tou nejdůležitější věcí na oleji je jeho pravidelná výměna, já měnil po 10 tisících (řesně tak jak doporučuje výrobce vozu ) nepřejížděl jsem, pokaždé jsem měnil i filtr oleje, a to je podle mne to nejlepší co pro svůj motor mužeš udělat. Pakliže budeš mít ještě nějaký dotaz tak ho napiš , rád ti svůj názor na danou otázku napíšu.


A co říkáš na tento oil: Valvoline MaxLife 10W/40 (1 l)
http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=827


O tomto oleji jsem již slyšel a uvažoval, ale nemám ho odskoušený, ani jsem k němu nesehnal žádné podrobnější informace ani na stránkách valvoline, našel jsem jen reklamní řeči, žádná fakta. Z ohledem na jeho cenu, tedy 150,- za litr sem ho zatím do motoru nedal. Ale s největší pravděpodobností ho také otestuji. Víc ti k tomu neřeknu, zatím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rio



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 128
Bydliště - POVINNÉ *: Domažlice

PříspěvekZaslal: 17.01.08 18:01    Předmět: Citovat

mirek napsal:
Tak jsem si pořídil zase shell (nikoliv koupil) 10w40 místo již zmiňovaného 5w40 a splňuje API SL/CF. SF a SG jsem nikde nenašel ale věřím že bude lepší než traktorové paramo.


Nepřekvapilo mne, že někdo napsal odpověď jako ty. Přímo jsem to čekal. Lej si do motoru co chceš, je to tvůj motor, a tvoje peníze. Tím že dáš do motoru R19tky olej 10W40 specifikace SL nic nepokazíš, ale ani nic nezachráníš, jen tě to bude stát víc peněz. To že jsi nenašel specifikaci SF a SG, znamená to že jsi buď špatně hledal, nebo nevíš co písmena klasifikace API znamenají a jak se specifikace olejů značí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Václav Sedlář



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2689
Bydliště - POVINNÉ *: Liberec

PříspěvekZaslal: 17.01.08 20:19    Předmět: Citovat

[quote="Rio"][quote="Václav Sedlář"][quote="Rio"]
Elli napsal:
Rio napsal:


A co říkáš na tento oil: Valvoline MaxLife 10W/40 (1 l)
http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=827


O tomto oleji jsem již slyšel a uvažoval, ale nemám ho odskoušený, ani jsem k němu nesehnal žádné podrobnější informace ani na stránkách valvoline, našel jsem jen reklamní řeči, žádná fakta. Z ohledem na jeho cenu, tedy 150,- za litr sem ho zatím do motoru nedal. Ale s největší pravděpodobností ho také otestuji. Víc ti k tomu neřeknu, zatím.


No já jsem si to koupil a je to dobrý-olej nemizí a voda taky zatím ne.

Před tím mi na 3000km ubil 1L oleje a 2 deci vody.
_________________
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm/65kw.
Renault Laguna Grandtour, r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna 3 Grandtour, 2.0 dci 110kw, r.v. 2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StyflerZ1



Založen: 15.12.2007
Příspěvky: 301
Bydliště - POVINNÉ *: Alcossebre-Castellon,Espana

PříspěvekZaslal: 17.01.08 21:18    Předmět: Citovat

5w50 plus ta sracka do oleje od weinsu ci jak se to pise vymena vzdy po 7000 a za vsechny vymeny jeste jsem nikdy nedolival- nepozoruji ubytek. motor 145000km
_________________
Renault19 cabrio 1.8/65kw Je to životní styl.... a tohle '' taky....
Lepsi je bejt mrtvej nez-li druhej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavel



Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 9
Bydliště - POVINNÉ *: vidochov

PříspěvekZaslal: 23.01.08 19:45    Předmět: Citovat

Zdravím prosím vás můžete mě poradit,kopil jsem auto ale bohužel nikdo neví jakej tam je motorák!! Nevím jestli je tam polo nebo minerál nabo co,olej chci měnit ale neví co s tím.
díky za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 23.01.08 19:49    Předmět: Citovat

chtelo by to o tom aute asi vic napsat
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 46, 47, 48  Další
Strana 3 z 48

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com