Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Klepání ventylů, hydroštely
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 07.06.12 15:40    Předmět: Citovat

motor - rozvod motoru http://elitecat.cz/ArticleDetails.aspx?PartDetailID=420+0025+10&REFPAGE=ArticleBrowser&TNV=521|-31730|-31677|15&TT=car&VehicleID=2058&VehicleTypeID=1
kód zboží: 420 0025 10
_________________
F7R 16 Soupapes http://goreff.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xlegalpowerx



Založen: 31.5.2010
Příspěvky: 120
Bydliště - POVINNÉ *: Liberecko

PříspěvekZaslal: 07.06.12 15:43    Předmět: Citovat

goreff napsal:
motor - rozvod motoru http://elitecat.cz/ArticleDetails.aspx?PartDetailID=420+0025+10&REFPAGE=ArticleBrowser&TNV=521|-31730|-31677|15&TT=car&VehicleID=2058&VehicleTypeID=1
kód zboží: 420 0025 10


Tak tohle jsem našel taky ale myslel jsem že je to sranda
_________________
Seat Leon Top Sport 1.9 TDI-PD 110kw-6kvalt :)chip diesel power na 132kw-tak tomu vér že to jede Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 07.06.12 15:57    Předmět: Citovat

Bohužel to sranda není, tenhle motor má snad nejdražší hrnky co jsem kdy viděl Twisted Evil ...jsou určené jen do 2, vlastně 3 typů motorů F7P, F7R Williams a F7R Megane, Spider...možná proto jsou tak kurevsky drahé, nevím.
Tady maj o něco levnější http://autodily.mjauto.cz/renault/19-ii-b-c53_/1-8-16v-b-c53d_99/hlava-vacka/INA420002510.html i tak je to furt lata, jak sviňa Evil or Very Mad
Dříve jsem někde viděl hydra zn. Ajusa, kus kolem 400,- , ale nemůžu to najít.
AE co mám já, taky nemůžu najít, Federal Mogul asi nemá internetový katalog, anebo jsem ho prostě nenašel Confused http://www.federalmogul.com/en/AftermarketSolutions/EMEA/EngineSolutions/Brands/AE


Vlevo nové v krabičkách, vpravo staré...
_________________
F7R 16 Soupapes http://goreff.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xlegalpowerx



Založen: 31.5.2010
Příspěvky: 120
Bydliště - POVINNÉ *: Liberecko

PříspěvekZaslal: 07.06.12 16:06    Předmět: Citovat

JJ já koukal že jsou stejné i na Willíkovi. Jednu věc vim jsitě, tolik peněz za to nedám i kdybych byl miliardář a dostal dalších 7 mega v krabici od Vína Takže jediná možnost pro Ventila je, aby stačila upravit ta pružinka, jinak jde na díly.
_________________
Seat Leon Top Sport 1.9 TDI-PD 110kw-6kvalt :)chip diesel power na 132kw-tak tomu vér že to jede Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 07.06.12 16:13    Předmět: Citovat

Je možné že se zaseklo šoupátko na přetlakovým ventilu, ve vyších otáčkách to tlačilo víc oleje a pokud bylo zalehlé tak je to klidně možné. Je divné že by začaly všechny naráz, zatím jsem se setkal že odcházely postupně a trvalo jim to skoro měsíc než začaly všechny zpívat.....

Jinak na hyundai první zimu v mrazech po nastartování sem-tam nějakej cvrliknul, hnedle jsem vyměnil olej i filtr a klid. Měl jsem na olej najet ještě cca 3000km, ale jezdím do 6km tam a to samé zpět, delší trasa tak jednou za měsíc a tím pádem ten olej daleko víc trpí, podle mne, proto stárne rychleji.... Proto tam nyní liju polosyntetiku místo plné syntetiky a měním krapet častěji a už necvrlikají ani v letošních mrazech......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xlegalpowerx



Založen: 31.5.2010
Příspěvky: 120
Bydliště - POVINNÉ *: Liberecko

PříspěvekZaslal: 07.06.12 16:19    Předmět: Citovat

CHAMELEON napsal:
Je možné že se zaseklo šoupátko na přetlakovým ventilu, ve vyších otáčkách to tlačilo víc oleje a pokud bylo zalehlé tak je to klidně možné. Je divné že by začaly všechny naráz, zatím jsem se setkal že odcházely postupně a trvalo jim to skoro měsíc než začaly všechny zpívat.....

Jinak na hyundai první zimu v mrazech po nastartování sem-tam nějakej cvrliknul, hnedle jsem vyměnil olej i filtr a klid. Měl jsem na olej najet ještě cca 3000km, ale jezdím do 6km tam a to samé zpět, delší trasa tak jednou za měsíc a tím pádem ten olej daleko víc trpí, podle mne, proto stárne rychleji.... Proto tam nyní liju polosyntetiku místo plné syntetiky a měním krapet častěji a už necvrlikají ani v letošních mrazech......


Přesně to samé si myslím i já, dříve nezadrnčely ani vteřinu po prvním startu, olej je tam nějákej spešl, motor jako takovej je ve skvělém stavu, mohu potvrdit, protože tohle je už 6x ventil u nás v baráku, jede jako prase ani F1 RS se nechytala a najednou ze dne na den tohle: http://www.youtube.com/watch?v=tB1IHPSNV3E&feature=youtu.be
_________________
Seat Leon Top Sport 1.9 TDI-PD 110kw-6kvalt :)chip diesel power na 132kw-tak tomu vér že to jede Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 07.06.12 16:25    Předmět: Citovat

No pěkný, tak až takto Rolling Eyes , to bych viděl na kliku a tím pádem nejde tlak oleje tam kam má, vžděť to mlátí jak UNO v ropě Laughing .

Co po přidání plynu??? Hydra by se měly zklidnit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xlegalpowerx



Založen: 31.5.2010
Příspěvky: 120
Bydliště - POVINNÉ *: Liberecko

PříspěvekZaslal: 07.06.12 16:31    Předmět: Citovat

Tak ono se to zdá jelikož ten muj mobil dobře pochytává zvuk a měl jsem ho hned u motoru. Podotýkám že tohle se stalo ze dne na den. Kliku? To si nemyslim a doufám že nemáš pravdu Rolling Eyes Podle mě jasný Hydra.
_________________
Seat Leon Top Sport 1.9 TDI-PD 110kw-6kvalt :)chip diesel power na 132kw-tak tomu vér že to jede Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xlegalpowerx



Založen: 31.5.2010
Příspěvky: 120
Bydliště - POVINNÉ *: Liberecko

PříspěvekZaslal: 07.06.12 16:32    Předmět: Citovat

Jinak další postřech je, že to mlácení je dost nepravidelné, někdy více, někdy méně, někdy vůbec.Takže to je fakt jak kdyby to občas mazalo a občas ne.
_________________
Seat Leon Top Sport 1.9 TDI-PD 110kw-6kvalt :)chip diesel power na 132kw-tak tomu vér že to jede Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 07.06.12 16:35    Předmět: Citovat

A už se Ti někdy stalo že se např přidřel ojniční lágr? Nebo odešel axiál? To jde pak tlak pápá a mlátí to a je jasné že hydra mlátí taky. Pokud přidáš plyn tak by se měl zvednout tlak a hydra by se zklidnily, ale pokud je to chycený dole nezklidní se nic. Sundej vanu a uvidíš, stejně bude muset dolů skrz čerpadlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 07.06.12 16:54    Předmět: Citovat

Rachot festovní...tolik mi to tedy nehrkalo, necvakaly mi všechny, jen několik kousků a po zahřátí se sklidnily. Viděl bych to asi fakt na nízký tlak oleje, teď záleží proč...čerpadlo, lágry...o přidřeném šoupátku regulátoru tlaku v čerpadle jsem psal myslím zrovna v tomto tématu o pár stránek zpět...
_________________
F7R 16 Soupapes http://goreff.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xlegalpowerx



Založen: 31.5.2010
Příspěvky: 120
Bydliště - POVINNÉ *: Liberecko

PříspěvekZaslal: 07.06.12 17:02    Předmět: Citovat

goreff napsal:
Rachot festovní...tolik mi to tedy nehrkalo, necvakaly mi všechny, jen několik kousků a po zahřátí se sklidnily. Viděl bych to asi fakt na nízký tlak oleje, teď záleží proč...čerpadlo, lágry...o přidřeném šoupátku regulátoru tlaku v čerpadle jsem psal myslím zrovna v tomto tématu o pár stránek zpět...


Dobře kámo, takže jak začít? Nejdřív změřit tlak oleje nasazením budíku, potom sundat vanu a mrknout na lágry, na to šoupátko a na čerpadlo?
_________________
Seat Leon Top Sport 1.9 TDI-PD 110kw-6kvalt :)chip diesel power na 132kw-tak tomu vér že to jede Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 07.06.12 17:15    Předmět: Citovat

xlegalpowerx napsal:
goreff napsal:
Rachot festovní...tolik mi to tedy nehrkalo, necvakaly mi všechny, jen několik kousků a po zahřátí se sklidnily. Viděl bych to asi fakt na nízký tlak oleje, teď záleží proč...čerpadlo, lágry...o přidřeném šoupátku regulátoru tlaku v čerpadle jsem psal myslím zrovna v tomto tématu o pár stránek zpět...


Dobře kámo, takže jak začít? Nejdřív změřit tlak oleje nasazením budíku, potom sundat vanu a mrknout na lágry, na to šoupátko a na čerpadlo?


Asi tak nějak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 07.06.12 17:20    Předmět: Citovat

Změřit tlak, místo čidla ve předu na bloku,vlevo vedle oilfiltru...musíš si sehnat, nebo vyrobit šroubení - závit v bloku je M18x1.5 hadici a budík. Klidně postačí i mechanický třeba z Liazky a podobných verglů na měření tlaku vzduchu v soustavě...no a potom jak jsi psal, vana dolů, vymontit čerpadlo, rozebrat, mrknout se na opotřebení, v chytré knize je návod i na měření spárovými měrkami vůle mezi kolečky a samotným obalem čerpadla, nebo jak bych to nazval, vytáhnout šoupě a mrknout se jestli na něm není hliníkový otěr...kvůly němu se šoupátko může zasekávat. Pak se můžeš mrknout i na ty lágry, tedy jen ojniční Smile
Tady pár fotek... http://goreff.rajce.idnes.cz/oprava_motoru_2/
_________________
F7R 16 Soupapes http://goreff.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xlegalpowerx



Založen: 31.5.2010
Příspěvky: 120
Bydliště - POVINNÉ *: Liberecko

PříspěvekZaslal: 07.06.12 20:07    Předmět: Citovat

To mam teda radost Rolling Eyes Díky za všechny rady a v pondělí poreferuji co a jak.
_________________
Seat Leon Top Sport 1.9 TDI-PD 110kw-6kvalt :)chip diesel power na 132kw-tak tomu vér že to jede Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
Strana 11 z 14

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com