Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zadni naprava 4-torzka vs. 2-torzka
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
00Ja



Založen: 11.5.2009
Příspěvky: 16
Bydliště - POVINNÉ *: Plzen

PříspěvekZaslal: 14.05.09 06:31    Předmět: Zadni naprava 4-torzka vs. 2-torzka Citovat

Na zaklade informaci v bazaru a na zaklade informaci, kt. jsem precet tady na foru bych se rad ujistil, ze jsem spravne pochopil:
- 4-torzky praskaj vic nec 2-torzky (pricemz praskla 2-torzka je spis vyjimka)
- 2-torzky a 4-torzky jsou navzajem vymenitelny

Pokud jsou 2T a 4T opravdu zamenitelny, tak tomu rozumim dobre, ze pokud 2T sezenu, tak se tam jen prehazej kotouce z moji praskly 4T a namontuje se to do auta? Zadnej jinej problem? Diry pro srouby sedej?
Ma to nejaky dalsi vlastnosti (mekci/tvrdsi) perovani atd.?

Jo a asi hlavni otazka- rozdil nezi napravou na kratkyho renaulta a chamade je nebo neni?

Do profilu jsem dosadil co mam za auto.

Dik za rady.
_________________
R19 PH1, Chamade, 1,7 benzin, kotouce, ABS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dunga



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 4073
Bydliště - POVINNÉ *: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 14.05.09 06:42    Předmět: Citovat

2 a 4 torzni naprava je bez problemu zamenitelna, a co se vlastnosti tyka, prej je 2T mekci, ale neprislo mi, jel jsem ve 4 16v (vsechny 4T napravy; z nich 2 byly moje) a jednou v 8v (2T) a rozdil mi moc neprisel, ale to se projevi az kdyz jedes jako prase (dle meho nazoru ale ne az tak moc), chamade a 3/5 dverak maji napradu stejnou, chamade je uplne stejne, jen ma "prilepeny" zadek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 14.05.09 06:44    Předmět: Citovat

jo naprava je vymenitelna,prehazet to jde, 4torzni je o neco tvrdsi,chamade ma napravu stejnou
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 14.05.09 07:05    Předmět: Citovat

možná ještě nutno dodat že 2T posadí auto o něco výš oproti 4T
A 4T je opravdu tvrdší, S 2T když jedeš naostro tak jedno kolo zarazíš do podběhu a druhé letí vzduchem, u 4T je to o něco lepší
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
00Ja



Založen: 11.5.2009
Příspěvky: 16
Bydliště - POVINNÉ *: Plzen

PříspěvekZaslal: 14.05.09 07:57    Předmět: Citovat

Super, to jsem potreboval vedet. Dik moc.
Jdu tedy upravit inzerat, ze je mi fuk, kterou napravu koupim Smile Pricemz asi radsi 2T.

Ostre s tim autem nikdo nejezdi, je to tatikovo auto na nakupy Smile
_________________
R19 PH1, Chamade, 1,7 benzin, kotouce, ABS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pancales



Založen: 12.12.2008
Příspěvky: 40
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava + okolí

PříspěvekZaslal: 19.05.09 20:19    Předmět: Citovat

mirek napsal:
možná ještě nutno dodat že 2T posadí auto o něco výš oproti 4T
A 4T je opravdu tvrdší, S 2T když jedeš naostro tak jedno kolo zarazíš do podběhu a druhé letí vzduchem, u 4T je to o něco lepší
mám R19 ph2 1,8 RT 54 Kw...a zjištuju, že když stojím na rovném parkovisku a čučím na ni zezadu, tak mi pravá strana tak trochu čapí...ted mi dochází, že je to asi normální nebo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Skype Name
patriotpetr



Založen: 16.11.2007
Příspěvky: 475
Bydliště - POVINNÉ *: Volary

PříspěvekZaslal: 19.05.09 21:16    Předmět: Citovat

pancales napsal:
mirek napsal:
možná ještě nutno dodat že 2T posadí auto o něco výš oproti 4T
A 4T je opravdu tvrdší, S 2T když jedeš naostro tak jedno kolo zarazíš do podběhu a druhé letí vzduchem, u 4T je to o něco lepší
mám R19 ph2 1,8 RT 54 Kw...a zjištuju, že když stojím na rovném parkovisku a čučím na ni zezadu, tak mi pravá strana tak trochu čapí...ted mi dochází, že je to asi normální nebo ne?


jestli čapí znamená že je vejš tak je asi po torzce(prasklá)
_________________
Na odpočinku R19 Chamade ph1 1721 cm3/54Kw
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dunga



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 4073
Bydliště - POVINNÉ *: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 20.05.09 12:04    Předmět: Citovat

patriotpetr napsal:
pancales napsal:
mirek napsal:
možná ještě nutno dodat že 2T posadí auto o něco výš oproti 4T
A 4T je opravdu tvrdší, S 2T když jedeš naostro tak jedno kolo zarazíš do podběhu a druhé letí vzduchem, u 4T je to o něco lepší
mám R19 ph2 1,8 RT 54 Kw...a zjištuju, že když stojím na rovném parkovisku a čučím na ni zezadu, tak mi pravá strana tak trochu čapí...ted mi dochází, že je to asi normální nebo ne?


jestli čapí znamená že je vejš tak je asi po torzce(prasklá)
nemusi byt, casto se stane, ze auto byva nahle na stranu... matce treba 206ka delala, ze celou predminulou zimu byla naklonena napravo kdyz stala, kdyz jela, tak nic, ale jak se to zaparkovalao, toz to bylo nakrivo, samo to odeslo... a uz jsem se tak s podobnou situaci setkal u vicero aut..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pancales



Založen: 12.12.2008
Příspěvky: 40
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava + okolí

PříspěvekZaslal: 21.05.09 22:22    Předmět: Citovat

no právě že borec co jsem to od něj koupil mě varoval, at to auto nepřekládám, že mu prý praskla torzka vzadu a celé to tam měnil, tak nevím, že by to znovu jeblo? vozím tam subáč a max 2 lidi, takže váhou asi těžko....jinak vím, že 206ky tím taky trpí no... není možné, že to já mám třeba jen špatně nastavené? někde jsem slyšel, že když se snižuje podvozek, tak se s torzkama nějak natáčí nebo tak něco....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Skype Name
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 22.05.09 07:38    Předmět: Citovat

Torzka snad vždycky praskne když spíš a auto máš zaparkované prázdné před barákem. Váha v kufru nehraje roli (řekl bych)
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
Marv
Vítěz Drhlen 2007


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7357
Bydliště - POVINNÉ *: Rousínov u Vyškova

PříspěvekZaslal: 22.05.09 08:39    Předmět: Citovat

mirek napsal:
Torzka snad vždycky praskne když spíš a auto máš zaparkované prázdné před barákem. Váha v kufru nehraje roli (řekl bych)

mě jednou rupla za jízdy když jsem naháněl imprezu....rána jako prase
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 22.05.09 08:44    Předmět: Citovat

udělá to něco když to prdne krom rány a klesnutí?
Mám na mysli jestli tě to stáhlo do strany nebo tak podobně. Prostě jestli to jde uřídit i kdybych jel třeba 200?
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 22.05.09 09:04    Předmět: Citovat

vetšinou si to nesedne hned me třeba prdla dojel sem dom a sedla si až druhej den , ale určo to neco udela protože si to sedne o dost u serie ..u ne je to otazka par mm Laughing
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Marv
Vítěz Drhlen 2007


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7357
Bydliště - POVINNÉ *: Rousínov u Vyškova

PříspěvekZaslal: 22.05.09 13:44    Předmět: Citovat

mirek napsal:
udělá to něco když to prdne krom rány a klesnutí?
Mám na mysli jestli tě to stáhlo do strany nebo tak podobně. Prostě jestli to jde uřídit i kdybych jel třeba 200?

bylo to v táhlí zatáčce a letěl jsem kolem 120 a nic jsme necítil, naprosto vpoho, to prdla jedna strana a to se s tím dalo ještě jezdit. pak přes noc prdla i ta druhá a už jsem s tím nehnul z fleku bo kola byli kouslí v podběhu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 22.05.09 14:13    Předmět: Citovat

ja jsem zajížděl do baráku, pčejel jsem práh, auto se zhouplo, jel sem ani né krokem a rana jak když praskne přední pruřina, jen víc nahlas, jinak že by to něco udělalo s autem, tak to vůbec
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com