Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dodatečnej zápis kol do TP

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
romulusx
V.I.P. Nordic Division


Založen: 21.2.2008
Příspěvky: 582
Bydliště - POVINNÉ *: Teplice

PříspěvekZaslal: 27.03.09 17:54    Předmět: Dodatečnej zápis kol do TP Citovat

Máte s tím někdo zkušenost?

U černýho auta máme v TP napsaný i 195/50 R15 elektrony a u červenýho ne ,ale jezdim na nich.
Chtěl bych je tam pro sichr nechat dopsat,ale na STK,na magistrátě ani v Renaultu mi nikdo nedokázal říct,co k tomu konkrétně potřebuju...asi nějaký potvrzení od Renaultu,nebo tak... Question
_________________
1,4 43kW 1,8 66kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 27.03.09 18:15    Předmět: Citovat

typovy list nebo jak se to jmenuje od prodejce kol a ten ti je da jen na kola ktere si u neho koupis
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kubais
Zoofil


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 7176
Bydliště - POVINNÉ *: Drsný kraj,drsní lidé-Bruntál

PříspěvekZaslal: 27.03.09 18:23    Předmět: Citovat

Pobrlém bude asi i v tom že nevím jestli ti to na tu 1.4 dají. Někde sem četl že stačí dojít na uřad, mrknou prý do tabulek jestli to kára snese a dopišou.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
winterwolf



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 296
Bydliště - POVINNÉ *: Benešov

PříspěvekZaslal: 28.03.09 08:18    Předmět: Citovat

Zavolej do Renaultu a oni ti reknou co tam muzes dat, pokud mas doklad o koupi od Renautu tak ti je zapisou za 2 pokud ne tak za 6000,-
_________________
Lukáš

ex.R 19 cabrio Ph II 1,7 F3N 66Kw
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivan1



Založen: 21.3.2009
Příspěvky: 16777215
Bydliště - POVINNÉ *: Slovensko

PříspěvekZaslal: 29.03.09 08:47    Předmět: Citovat

Zo zápisom je problém, u nás sa dá vystaviť certifikát za 500 SK (cca 17eur) ale problém je že na R19 sa to nedá nakolko ju v databáze nemajú ( www.etop.sk ) až od Megana hore... Z Renaultu sa nič nedozvieš , iba to čo máš v TP, nič viac... K našej R19, ktorá má ešte pôvodný rakúsky TP po prvom majitelovi z roku 93 sú napísané 13" 175/70R13 + 14" 175/65R14 a je tam ešte certifikát na ktorom sú plecháče na ktorých môžu byť 185/60R14. Na Scénic som žiadal od Renaultu certifikát, nakolko na auto sa 14" nevojdú kôli brzdám, výrobca na všetky tieto modely dával 15" ale ja mám záhadne v TP 14" Evil or Very Mad Odpoved Renault citujem :
" Podľa uvedeného VIN kódu vozidla sú homologované len tieto pneumatiky:
185/65 R15 ( 88 ) T, 6.00 J 15 - 43
Na iný rozmer Vám nemôžeme potvrdenie vystaviť. Možete si ho vyžiadať od výrobcu pneumatík a diskov.
S pozdravom
Michaela Kobulnická
Služby zákazníkom
"
Takže som nabehol do pneuservisu, kde som si vyžiadal certifikát na 15" + 16" čiže 2 x 500SK a teraz ich treba dať do TP dopísať, problém je že na Odbore dopravy akosi majú stále vela práce a vraví mi aby som tam TP nechal a nasledujúci pracovný den si prišiel pren (pondelok, streda, piatok) no paráda... A čo je najdôležitejšie , v príručke Renaultu kde sú rozpísané stupne výbavy, a tak isto velkosti kolies je zaujímavé že dve motoricky zhodné autá ktoré sa líšia iba stupnom výbavy (digi klima, navigácia, koža...) môžu mať v TP rozličné rozmery kolies http://img71.imageshack.us/img71/5457/kolesaij2.jpg V certifikátoch ktoré mi vystavili sú zasa také rozmery ktoré na auto vôbec nepatria, ale zapísané musia byť
_________________
Renault 19 1.8i 65kW, ABS, palubný pc, 4x kotúče, el okná... Na aute sa stále pracuje... http://img528.imageshack.us/img528/1994/renaultr19.jpg
Renault Scénic 1.9DTi 72kW, phase II ... http://img59.imageshack.us/img59/7703/picssceniclo7.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romulusx
V.I.P. Nordic Division


Založen: 21.2.2008
Příspěvky: 582
Bydliště - POVINNÉ *: Teplice

PříspěvekZaslal: 29.03.09 11:35    Předmět: Citovat

No právě že v Renaultu mi neřekli vůbec nic.Prej se to musí řešit výhradně se zastoupením v Praze.Po telefonu mi to vysvětlili asi tím způsobem,že za jakoukoliv změnu v TP je poplatek 4500Kč.To probíhá tím způsobem,že to musim zaplatit dřív než vůbec začnou něco řešit.Taky to může dopadnout tak,že to zaplatim a za to mi pošlou neosobní dopis,ve kterém bude napsáno že PRO TENTO TYP A TUTU MOTORIZACI SE 15´´ KOLA NEDAJÍ POUŽÍT.Tudíž fuck of a šáteček za krásnejch 4500Kč...

Takže jak dál?
_________________
1,4 43kW 1,8 66kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kubais
Zoofil


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 7176
Bydliště - POVINNÉ *: Drsný kraj,drsní lidé-Bruntál

PříspěvekZaslal: 29.03.09 11:37    Předmět: Citovat

romulusx napsal:
No právě že v Renaultu mi neřekli vůbec nic.Prej se to musí řešit výhradně se zastoupením v Praze.Po telefonu mi to vysvětlili asi tím způsobem,že za jakoukoliv změnu v TP je poplatek 4500Kč.To probíhá tím způsobem,že to musim zaplatit dřív než vůbec začnou něco řešit.Taky to může dopadnout tak,že to zaplatim a za to mi pošlou neosobní dopis,ve kterém bude napsáno že PRO TENTO TYP A TUTU MOTORIZACI SE 15´´ KOLA NEDAJÍ POUŽÍT.Tudíž fuck of a šáteček za krásnejch 4500Kč...

Takže jak dál?

No jak dál, jezdit na 15"a nikomu to neřikej tak jak to dělá asi polovina lidí tu ;)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romulusx
V.I.P. Nordic Division


Založen: 21.2.2008
Příspěvky: 582
Bydliště - POVINNÉ *: Teplice

PříspěvekZaslal: 29.03.09 11:44    Předmět: Citovat

Taky se dá,ale nesmíš se holt přichomejtnout k nějaký nehodě nebo do někoho cvaknout,protože ti na pojišťovně řeknou,že tam máš úpravy nepovolené výrobcem a basta.Takže : plnění nikde a všechno si zacvakáš pěkně sám...
_________________
1,4 43kW 1,8 66kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivan1



Založen: 21.3.2009
Příspěvky: 16777215
Bydliště - POVINNÉ *: Slovensko

PříspěvekZaslal: 29.03.09 12:40    Předmět: Citovat

romulusx napsal:
No právě že v Renaultu mi neřekli vůbec nic.Prej se to musí řešit výhradně se zastoupením v Praze.Po telefonu mi to vysvětlili asi tím způsobem,že za jakoukoliv změnu v TP je poplatek 4500Kč.To probíhá tím způsobem,že to musim zaplatit dřív než vůbec začnou něco řešit.Taky to může dopadnout tak,že to zaplatim a za to mi pošlou neosobní dopis,ve kterém bude napsáno že PRO TENTO TYP A TUTU MOTORIZACI SE 15´´ KOLA NEDAJÍ POUŽÍT.Tudíž fuck of a šáteček za krásnejch 4500Kč...

Takže jak dál?
Tak ako píšeš mne tiež povedali že s týmto sa musím obrátiť jedine na hlavného importéra, poslal som tam mail a prišla mi odpoved. Žiaden doklad mi o tom neposlali, možno keby som ho chcel tak tiež je to za poplatok, ale čo z toho ked som sa nič nové nedozvedel... Rovno som to riešil cez pneuservis...
_________________
Renault 19 1.8i 65kW, ABS, palubný pc, 4x kotúče, el okná... Na aute sa stále pracuje... http://img528.imageshack.us/img528/1994/renaultr19.jpg
Renault Scénic 1.9DTi 72kW, phase II ... http://img59.imageshack.us/img59/7703/picssceniclo7.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
re19v



Založen: 5.5.2008
Příspěvky: 44
Bydliště - POVINNÉ *: levice-slovensko

PříspěvekZaslal: 29.03.09 20:01    Předmět: Citovat

čaute ,ja som bol za známim na policii a pneumatiky mi zapísal - 195/50-15 . Ale bolo to tak že som požiadalo výmenu poškodeného techničáku a zapísal mi aj to čo som tam nemal .
_________________
RENAULT 19 1,4e 57kw 5dv 1995 implantovaný 1,8 16V 101kw http://re19v.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
chlapecek



Založen: 20.1.2008
Příspěvky: 130
Bydliště - POVINNÉ *: Rumburk

PříspěvekZaslal: 30.03.09 08:49    Předmět: Citovat

romulusx napsal:
Taky se dá,ale nesmíš se holt přichomejtnout k nějaký nehodě nebo do někoho cvaknout,protože ti na pojišťovně řeknou,že tam máš úpravy nepovolené výrobcem a basta.Takže : plnění nikde a všechno si zacvakáš pěkně sám...
ja jsme mel na felicii patnacky mel jsem bouračku a nic z toho nebylo soudni znalec kterej byl u nehody my npsal akorat do zapisu vyjimky od normalu vozidla a napsal tam že tam byly 15 alu a nic z toho nebylo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
romulusx
V.I.P. Nordic Division


Založen: 21.2.2008
Příspěvky: 582
Bydliště - POVINNÉ *: Teplice

PříspěvekZaslal: 31.03.09 18:50    Předmět: Citovat

Tak dnes dorazila odpověď z Rernaultu :

Vážený pán Vršato,

podľa uvedeného VIN kódu vozidla sú homologované len tieto pneumatiky:
pneu: 165/ 70 R13T
ráfky: 5B13
Na iný rozmer Vám potvrdenie vystaviť nemôžeme.

S pozdravom

Michaela Kobulnická
služby zákazníkom

Crying or Very sad
_________________
1,4 43kW 1,8 66kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivan1



Založen: 21.3.2009
Příspěvky: 16777215
Bydliště - POVINNÉ *: Slovensko

PříspěvekZaslal: 06.05.09 15:10    Předmět: Citovat

Po zlých skúsenostiach s Renaultom o zápis alternatívných diskov a pneu, som na Scénica riešil certifikát oficialnou cestou, ale zasa na R19 je oficialna cesta nemožná. Jediná cesta vedie (v mojom prípade) individuálny dovoz, kde na STK dopísal to čo som potreboval, síce to trochu pomotal ale je to tam. Auto tam šlo na 16" aby videl že nikde nie je problém... Zápisať do TP to už nie je problém... Very Happy

_________________
Renault 19 1.8i 65kW, ABS, palubný pc, 4x kotúče, el okná... Na aute sa stále pracuje... http://img528.imageshack.us/img528/1994/renaultr19.jpg
Renault Scénic 1.9DTi 72kW, phase II ... http://img59.imageshack.us/img59/7703/picssceniclo7.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romulusx
V.I.P. Nordic Division


Založen: 21.2.2008
Příspěvky: 582
Bydliště - POVINNÉ *: Teplice

PříspěvekZaslal: 06.05.09 19:50    Předmět: Citovat

Mě bylo na STK řečeno,že oni s tím nemaj nic společnýho,a že jsou jenom povinný zkontrolovat to,jestli je všechno podle TP.Jestli neni,tak prostě neprojdu,ale nějaký takovýhle úpravy v TP...
_________________
1,4 43kW 1,8 66kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com