Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vadny diferencial?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kosti



Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště - POVINNÉ *: Prešov - Slovensko

PříspěvekZaslal: 23.03.09 08:18    Předmět: Vadny diferencial? Citovat

Zdravim vsetkych. Mam problem so svojou 19tkou ('95, 1.4 - motor E7JP7). Pri prudsom rozjazde alebo prudsom radeni rychlosti sa z prednej napravy ozyvaju udery - zvycajne jeden pri zoslapnuti plynu, niekedy pri prudsom pusteni plynu. Silentbloky motora su OK, na ramenach vraj tiez. Pri zdvihnuti auta som zistil ze oboma kolesami ide otocit - maju volu asi 10 stupnov. U oboch polosi je to vola v prevodovke, niekde na diferenciali. Je mozne ze tato vola sposobuje to buchanie? Ak ano, co s tym? AK nie, co to moze byt? Dakujem za nazory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marv
Vítěz Drhlen 2007


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7357
Bydliště - POVINNÉ *: Rousínov u Vyškova

PříspěvekZaslal: 23.03.09 09:03    Předmět: Re: Vadny diferencial? Citovat

no tento problém bych viděl spíš na silentblok motoru, ten co je mezi nápravnicí a kastlí. nemyslím že by špatný diferák vydával takový rány.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 23.03.09 09:11    Předmět: Citovat

nebo poloosa ta by todle dělat mohla
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kosti



Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště - POVINNÉ *: Prešov - Slovensko

PříspěvekZaslal: 23.03.09 09:16    Předmět: Citovat

Je teda podla vas normalne ze ma polosa (obe) na diferenciali taku volu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 23.03.09 09:19    Předmět: Citovat

tak naka vule tam bejt muže přeci jen to neni novy a ani novy neni bez vule .. kdyby to byl diferak tak ti to bouchne jen při rozjeti pak už to neuděla protože se furt toči a tim se vule vymezí
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kosti



Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště - POVINNÉ *: Prešov - Slovensko

PříspěvekZaslal: 23.03.09 09:22    Předmět: Citovat

Myslel som aj, ze to moze byt tym zadnym silentblokom, tak som skusal s rucnou brzdou, ako velmi sa motor otaca na jednotke aj spiatocke, na porovnanie sme to iste robili na felicii s porovnatelne silnym motorom a pohyb bol rovnaky - pri silnejsom zabere sa motor vytocil asi o 3-4 cm. Je to uz vela?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 23.03.09 09:25    Předmět: Citovat

to už docela jo to už muže bouchat .. spiš ale vem to na jamu a nakou tyči zkus zespoda za ten silenblok vzit a podivat se na nej ... a ten pod altikem si kontroloval? to děla vetšinou že to boucha,, poznaš to tak že vemeš za motor u altiku a nadzvedneš ho
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kosti



Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště - POVINNÉ *: Prešov - Slovensko

PříspěvekZaslal: 23.03.09 09:36    Předmět: Citovat

tak tie silentbloky pozriem este raz. Ten pri alternatore teda zvykne byt zdrojom buchania? Je k nemu pri vymene dobry pristup? Co sa tyka uchytov motora, neviem presne kde ktory je, este som to detailne neskumal, len pohyb motora ako celku. V Jak Na To ani v origo servisnych manualoch to nie je nijako specialne popisane.


edit: no tak som vam to ofotil, ako vyzeraju predne silentbloky. ten pod alternatorom vyzera uplne v prdely. bude ho mozne vymenit bez toho aby musel alternator dole? a co poviete na ten druhy? musi aj ten novy?





Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kosti



Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště - POVINNÉ *: Prešov - Slovensko

PříspěvekZaslal: 15.04.09 17:31    Předmět: Citovat

No, tak mam update a novu otazku.

Oba predne silentbloky som vymenil, motor sa stale citelne hybe a pri dupnuti na plyn ako aj prudsom ubrati je citit na radicke pohyb. Tak asi bude v prdeli zadny silentblok, do ktoreho vymeny sa mi vobec nechce, ked ako vas tak pocuvam je treba rozobrat pol auta.

No ale co ma trapi viac, a to uz od kedy som auto kupil, je ze to niekde v prednej naprave klepe pri prechoden najmensou nerovnostou. Je to klepanie s rychlou frekvenciou, pomayl ako samopal, nie take silne, samozrejme Smile ale je to seria rychlych klepani a robi to naozaj na najmensej nerovnosti. ako prve som vymenil silentbloky stabiku, tie boli pomerne v prdeli, ale klepanie ostalo.

Mohli by to byt tlmice, no tie vyzeraju byt v pohode, pri toceni volantom ziadne cvakanie, ziadna vola. Capy riadenia su nove, s minimalnou volou. Preto chcem skusit vymenit komplet ramena a ak to bude v silentblokoch ramien alebo gulovom cape kolesa, tak sa to vyriesi. Snad.

Co ma ale este napadlo je, ci by to nemohol byt rozbity silentblok uchytenia ramu pod motorom ku karoserii. Este som nemal cas sa na to poriadne pozriet, tak sa chcem opytat, ci niekto z vas s tym nemal problem, ci by to klepanie nemohlo byt sposobeny tym, ze je medzi ramom a karoseriou vola. Niekde an Renault Club fore som videl ze na Cliu sa to stava a sposobuje to taketo klepanie.

Co vy na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kosti



Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště - POVINNÉ *: Prešov - Slovensko

PříspěvekZaslal: 26.04.09 19:03    Předmět: Citovat

Viem ze si tu pisem sam so sebou ale snad niekto odpovie:

chcem presadit torzky na naprave. lava strana je pod krytom pekna, v pohode pojde vytiahnut. na pravej strane je to ale v prdeli zkorodovane. tyzden som tam mal WD40 a potom som to skusal orypovat, dokonca mierne prebehol s drotenou nasadou na vrtacke. stale je tam hrdza. zavity v torzke som vycitisl zavitnikom, tak som si povedal ze ju skusim vytiahnut napriek tej hrdzi. ale nesla - krivili sa mi len podlozky na "vytahovacom systeme". tak mi teda povedzte, je mozne ze to este niekedy vytiahnem? ako sa tej hrdze zbavit najlepsie? ma to zmysel brusit tym drotenym nastavcom na vrtacke? co tam pomaha? dlato a kladivo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mercury



Založen: 20.1.2008
Příspěvky: 1924
Bydliště - POVINNÉ *: Ceske Budejovice

PříspěvekZaslal: 26.04.09 21:50    Předmět: Citovat

kosti napsal:
Viem ze si tu pisem sam so sebou ale snad niekto odpovie:

chcem presadit torzky na naprave. lava strana je pod krytom pekna, v pohode pojde vytiahnut. na pravej strane je to ale v prdeli zkorodovane. tyzden som tam mal WD40 a potom som to skusal orypovat, dokonca mierne prebehol s drotenou nasadou na vrtacke. stale je tam hrdza. zavity v torzke som vycitisl zavitnikom, tak som si povedal ze ju skusim vytiahnut napriek tej hrdzi. ale nesla - krivili sa mi len podlozky na "vytahovacom systeme". tak mi teda povedzte, je mozne ze to este niekedy vytiahnem? ako sa tej hrdze zbavit najlepsie? ma to zmysel brusit tym drotenym nastavcom na vrtacke? co tam pomaha? dlato a kladivo?

a nemas napruzenou torzku? to chce prizvednout kolo tak o 3cm aby na torzce nybylo zadny pnuti a treba vyleze
_________________
R19 Chamade 16S
Octavia RS 1.8T
BMW E36 328i
ex R19 Chamade 16V
http://n4n0b1t.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kosti



Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště - POVINNÉ *: Prešov - Slovensko

PříspěvekZaslal: 27.04.09 05:50    Předmět: Citovat

koleso som zhodil a rameno pridvihol asi o centimeter. viem ze ludia ju dokazu vytiahnut aj s kolesom a bez pridvihnutia ramena. tak neviem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 27.04.09 05:51    Předmět: Citovat

umi ale jen kdyz to neni zarezle,to by mohl pomoct jedine autogen
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kosti



Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště - POVINNÉ *: Prešov - Slovensko

PříspěvekZaslal: 27.04.09 05:56    Předmět: Citovat

vravim, je to dost zhrdzavene. rypal som do toho, obrusoval a velmi to nepomohlo. stale zvazujem ci to neskusim obit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 27.04.09 07:16    Předmět: Citovat

torzku dostaneš ven jen když auto zvedneš když ti stoji na zemi tak to nejde
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com