Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Podivné plavání (pahseI 54kW)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kubba



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 54
Bydliště - POVINNÉ *: Holešov / Praha

PříspěvekZaslal: 24.02.09 20:04    Předmět: Podivné plavání (pahseI 54kW) Citovat

Zdravím všechny šťastnější majitele Renaultů, kterým drží jejich milášek na cestě jako přibitý.

Včera si to jedu po D1 a najednou se mi začíná auto (54kW 1,7 1990) jakoby motat po silnici. Volant přitom držím pevně v rukou a ani se nehnul. Říkal jsem si, že se někde udělala vůle nebo se prostřelil nějaký tlumič. (naposledy na D1 jsem prostřelil tlumič do kufru a musel jsem měnit misky). Jenže tlumiče jsou teď OK a když jsem si zvedl auto, tak lomcuju řízením, kolama, poloosama a vůle nikde:roll:

Chtěl jsem si to ujasnit a vzal auto na projížďku. V rychlosti jsem s ním poskákal přes pár retardérů a projel ho po dálnici. Teď jede zase rovně?!?? Určitě to nebyl jen můj pocit, protože bezdůvodné plavání na cestě se mi stalo už dříve, ale nebylo to na dálnici, tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Pak se to dlouho neobjevilo.

Nemáte někdo nápad, čím by to mohlo být Question Díky
p.s. To je u Renaultu normální, že v TP mám 1.8L když je motor 1,7L Very Happy ?
_________________
(R)enault 19 "1.8GTS" 1990 (90PS 5l/100km) aneb staré neznamená špatné (decentně odložen k rodičům)
>> Opel Omega A Caravan 2,4L LPG 1989
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 24.02.09 20:24    Předmět: Citovat

co třeba silenbloky v ramenech ty sou OK ? ty dělaj vetšinou plavani na nerovnostech nebo když vjedeš do koleji
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kubba



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 54
Bydliště - POVINNÉ *: Holešov / Praha

PříspěvekZaslal: 24.02.09 20:29    Předmět: Citovat

Když nad tím tak přemýšlím, tak jsem je kontroloval jen na pohled a přitom jsem s tím lomcoval rukou. Je to docela možné. Zítra to zvednu a vlítnu na ně.

Teda nevím jestli jsou na D1 koleje, ale mohlo by to souviset s terénem. Nevím proč, ale už podruhé se mi zdálo, že to začalo plavat na podobném úseku za Vyškovem a pak už to plavalo dokud jsem nespomalil pod cca 120km/h. První jsem si říkal náledí, pak boční vítr.. ..ale jsou tam protihlukové stěny a naposled to bylo max. mokré ale náledí nikde.

Silentbloky na ramenech jsou nejspíš původní, takže při 120tis po smrti Embarassed
_________________
(R)enault 19 "1.8GTS" 1990 (90PS 5l/100km) aneb staré neznamená špatné (decentně odložen k rodičům)
>> Opel Omega A Caravan 2,4L LPG 1989
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KUNAX



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 1075
Bydliště - POVINNÉ *: Pardubice

PříspěvekZaslal: 24.02.09 21:07    Předmět: Citovat

Koleje a vítr dokážou s autem pěkně zalomcovat a pokud řikáš že si to zaregistroval jen tu a tam a pak dlouho zase nic,tak bych se přikláněl k téhle možnosti. Kdyby si měl volný ramena nebo prostě někde nějakou vůli,dělalo by ti to neustále.A navíc si myslim,že kdyby ta vůle byla tak velká,že by měla vliv na dráhu auta,tak by si ji poznal i tim "lomcováním" rukou,případně okopáváním. Třeba mně dneska mezi Hradcem a Pardubicema málem sfoukl ze silnice novej Mustang a ani trochu jsem nepomyslel,že mám někde vůli Laughing
_________________
R19 F3P N760 65kW r.v.94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kubba



Založen: 30.9.2008
Příspěvky: 54
Bydliště - POVINNÉ *: Holešov / Praha

PříspěvekZaslal: 25.02.09 09:26    Předmět: Citovat

Já nevím,
teď jsem ho za světla zvedl a opravdu tam nic nevidím. Silent bloky jsou už sice tvrdší, ale na to jak jsou staré vypadají vcelku dobře. Přiznám se, že kromě silentbloku pod motorem je mám všechny původní, takže to bude nejspíše v nich (nebo taky třeba špatná konstelace hvězd Laughing ).

Teď je otázkou jestli je měnit nebo ne? Doma si to jako lépe vybavený kutil nejspíš neudělám, protože lys nějak nevlastním. A zrovna při penězích taky nejsem, takže to asi nechám zasase spát.

Mimochodem na dráhu vozidla to mělo vliv při rychlostech okolo 130km/h a výše. Jinak je auto ale na R19 z roku 1990 v docela slušném stavu a k mému překvapení nemá ani žádné obvyklé nemoci Renaultů.
_________________
(R)enault 19 "1.8GTS" 1990 (90PS 5l/100km) aneb staré neznamená špatné (decentně odložen k rodičům)
>> Opel Omega A Caravan 2,4L LPG 1989
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com