Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Málo topí - jak poznám na 100% že je ucpaný radiátor?
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 28.12.08 16:02    Předmět: Málo topí - jak poznám na 100% že je ucpaný radiátor? Citovat

Ahoj vsem, mam problemek. Auto me topi o dost min nez driv. Po tom, co me do chladici soustavy nalili v servise fridex misto cisty vody me zacal trochu tyct chladic. Servisak rikal, ze se to stava u starejch aut, kdyz fridex vyzere ten bordel, kterej utesnuje netesnosti v chladici a nalil me tam jeste neco, co by to prej melo utesnit. Nazev nevim, ale bylo to v takovy myslim ze zluty plechovy plechovce a bylo toho myslim 150ml. Od ty doby me sice chladic netece, ale myslim ze zhruba taky od ty doby (plus minus par dni) me to taky o dost min topi. Bojim se ze me to svinstvo, co me do toho nalili ucpalo radiator.

Chci se teda zeptat: Jak poznam, ze je to urcite radiatorem? Na kterou hadici chmatnout, jesli je tepla nebo pod tlakem apod.? Kdyz bude ucpanej a proplachnu to treba octem, jak jsem tady nekde cet, to budu muset asi dat taky novej chladic, protoze to zacne zase tyct, zejo?

Predem dik za kazdou radu a zkusenost.
Mr.Voza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mckoci



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 6584
Bydliště - POVINNÉ *: Pardubice

PříspěvekZaslal: 28.12.08 17:09    Předmět: Citovat

nebudu to cely cist..takze v rychlosti
do chladiciho okruhu patri pouze destilka+fridex, stejne tak jako do mazaciho okruhu jen olej a ne zadne dalsi sracky...mozna ze to tam nasypes a pomuzes jedne veci ale zaroven uskodis druhe...

pokud ti nepomuze vymena termostatu tak pak uz jen radiator topeni..ja mam jeste stale original radiator a topi to tak ze neudrzim ruku na pruduchu...jen to jen o tom jak se clovek k autu chova..
_________________
´91 19 16V ph.1 [ F7R 700 & JC5 014 inside ]
´98 Laguna I ph.2 [ 2.0 16V 102kW ]
´07 Outback 3.0R H6 [ EZ30 AT 180kW, 4x4 ]
´06 W251 R Classe 320CDI [ 4Matic, AT, 165kW ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 28.12.08 23:17    Předmět: Citovat

To jsem taky vedel, ze do chladiciho systemu nic jinyho nez voda a fridex nepatri. Ale ten servisak rikal, ze to lejou do vsech starejch aut a nikdy to nikomu nic neucpalo (krome netesnosti v chladici soustave). Jsem si rikal, ze kdyz to je servisak, tak asi vi co rika Mad

Jeste bych byl rad, kdyby jste me nekdo napsal, jak poznam, ze je to opravdu ucpanym radiatorem. Treba podle teploty nejaky hadice? A ktery? Kdyztak mam motor 1.8l 66kW F3N. Potrebuju zjistit, ze je to na 100% radiatorem, abych nevyhodil 5 litru za chladic a radiator zbytecne. Termostatem to nebude. Ten jsem daval minulej rok, kdyz jsem to koupil a netopilo to vubec. Od ty doby je provozni teplota motoru furt stejna (plus minus jeden dilek na teplomeru).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2643
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 28.12.08 23:53    Předmět: Citovat

Máš oči ??? Do kabiny vedou dva šlauchy s vodou tak si na ně šáhni.
_________________
Rozhodl jsem se,že budu žít věčně a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
wofer



Založen: 24.7.2008
Příspěvky: 288
Bydliště - POVINNÉ *: Velké Bílovice

PříspěvekZaslal: 28.12.08 23:57    Předmět: Citovat

asi budeš mět vyměnik v prdeli
_________________
R19 PH2 1721ccm 54kW.Hudba TOXIC,SONY,XXL POWER.Vyfuk montti motosport,rezonator WM sport.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vasek.barta



Založen: 19.6.2008
Příspěvky: 372
Bydliště - POVINNÉ *: Světlá nad Sázavou

PříspěvekZaslal: 29.12.08 07:55    Předmět: Citovat

Myslim ze urcite, a to je pekná pakarna, musi vyndat celou palubovku.
_________________
http://cabro.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
pivinek



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 3024
Bydliště - POVINNÉ *: na pivu v Čermné

PříspěvekZaslal: 29.12.08 09:43    Předmět: Citovat

s největší pravděpodobností to budeš mít radiátorem...také jsem ho měnil, ale nasr_l jsem s do bot, když jsem nepoužil úplně nový. Dal jsem si tam použitý, protože mi šlo o to že neteče, abych neměl zamlžené okýnka... teď bych tu necelou tisícovku z něčeho uškudlil a koupil nový... pod odkazem jsou fotky z výměny. Já vyndal celou přístrojovku, abych to tam uklidil a měl lepší rozhled....tak snad ti to nějak pomůže
http://pivinek.rajce.idnes.cz/Vymena_radiatoru/#album
_________________
Renault 19 - 2.0 16V - phI Cœur de l'champion suisse
r.v. - 1991, 3dvířko...
-> http://www.pivinek.rajce.idnes.cz/Ventil_-_2017/
http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?t=9477
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 29.12.08 10:26    Předmět: Citovat

Připlat si na valeackej stoji o par korun vic a topi tak 2x tolik co ty levny smejdi a vydrži
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 29.12.08 10:34    Předmět: Citovat

moje řeč Wink "lacený dvakrát placený" ...starší bych nikdy nedával,takový riziko za tu jebačku nestojí...
_________________
F7R 16 Soupapes http://goreff.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 29.12.08 14:47    Předmět: Citovat

Tak jsem dneska ochmatal ty hadice, co vedou z motorovyho prostoru do kabiny a jsou obe teply (po 15km jizde). Kdyz chmatnu z boku na radiator (tam kde se na nej da chmatnout), tak je jenom vlaznej, ne teplej. Asi to bude fakt tim radiatorem. Bude asi jenom priucpanej a proto to topi jenom trochu, ale zaroven pres nej nejaka voda protece a ohreje ty hadice, na ktery jsem chmatal (jestli je to kravina tak me opravte). Tak jo... necham vymenit chladic i s radiatorem, at se to zas nemusi delat na nekolikrat, kdyz zas chladic zacne tyct.

Kolik by mel stat ten Valeackej radiator? Na autokelly.cz jsem se pres odkaz Valeo proklikal k nejakymu radiatoru za 758Kc s DPH. Maj u toho ikonu "O", coz u nich znamena "Originální nebo kvalitativně rovnocenný náhradní díl". Neni to nejak podezrele levny? Abych nekoupil nejakej verk, co zacne za pul roku chcat nebo prestane topit.

Jinak s tema fotkama z vymeny radiatoru jste me pekne vydesili... takhle rozebranyho jsem videl zatim jenom trabose a skodovku hundrtku Shocked Kazdopadne to nechm asi na servisu, pac se na takovej zasah necejtim a v tydle kose se me do taho ani trochu nechce Confused

Jo a jeste chladic za 1665Kc s DPH... je to ten vetsi obdelnikovej (ne ten malej ctvercovej, co je posazenej na stranu ridice)... neni to taky nejaky podezrele levny? Maj tam sice taky tu ikonu "O", ale proti tomu mensimu ctvercovymu, kterj u nich stoji 4384Kc se me to zda nejak podezrely... Je to normalni cena? Aby to taky nebyl nejakej shit Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
reezy
pískač


Založen: 18.2.2008
Příspěvky: 6222
Bydliště - POVINNÉ *: Oslavany, Brno-venkov

PříspěvekZaslal: 29.12.08 15:14    Předmět: Citovat

Mě chladič stál nějak kolem 2500,-....už s ito nepamatuju Confused
_________________
2. místo v celkovém pořadí MORAVIA PARTY 2013.

Škoda Octavia I 1.6 55 kW Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rumcajs



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 760
Bydliště - POVINNÉ *: Jihlava

PříspěvekZaslal: 29.12.08 15:24    Předmět: Citovat

vasek.barta napsal:
Myslim ze urcite, a to je pekná pakarna, musi vyndat celou palubovku.

Trochu poopravím - Fojcek ji jen povytáhnul a "šlo" to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 29.12.08 23:19    Předmět: Citovat

Tak jsem dnaska koupil jeste nejakou lahvicku s pripravkem na vycisteni chladici soustavy. Melo by se to vypustit, napustit, vyplachnout, znova napustit, prilejt tohle svinstvo, ohrat, poradne projet (cca 30km), vypustit, napustit, proplachnout a znova napustit... kdyz to nezacne topit, tak to zkusim jeste procistit octem Twisted Evil jak jsem to tady na foru cet, ze to nekdo delal... Kdyz to zacne topit a zacne zas tyct ten chladic, tak vymenim jenom ten... to snad zvladnu doma a usetrim za radiator a hlavne za praci v servise... no a kdyz to topit nezacne, tak to pujde do servisu na vymenu obojiho...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mckoci



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 6584
Bydliště - POVINNÉ *: Pardubice

PříspěvekZaslal: 30.12.08 01:40    Předmět: Citovat

staci se domluvit a ja bych se do toho klidne pustil...za nejakou rozumnou cenu Wink
_________________
´91 19 16V ph.1 [ F7R 700 & JC5 014 inside ]
´98 Laguna I ph.2 [ 2.0 16V 102kW ]
´07 Outback 3.0R H6 [ EZ30 AT 180kW, 4x4 ]
´06 W251 R Classe 320CDI [ 4Matic, AT, 165kW ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vasek.barta



Založen: 19.6.2008
Příspěvky: 372
Bydliště - POVINNÉ *: Světlá nad Sázavou

PříspěvekZaslal: 30.12.08 07:57    Předmět: Citovat

To neni dobrej nápad, rozpisti to vsechno usezene takze ti klidne pak muzou tyct mrazovky ktery muzou bejt skoro shnili a drzi je po hromade jen ten usazenej bordel, ja bych se toho bál. stejne kdyz to zacne topit tak je trochu protoze to vycisti jen ty hlavni truibicky v radiatoru a ty malinky co tam jsou nejdulezitejsi to stejne nerozezere.
_________________
http://cabro.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další
Strana 1 z 16

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com