Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Volant/geometrie,táhnutí,...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KUNAX



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 1075
Bydliště - POVINNÉ *: Pardubice

PříspěvekZaslal: 10.02.09 19:41    Předmět: Citovat

Tak já myslim,že ten motor,potažmo páka se při záběru trochu hejbat maj. Pokud se ta páka hejbe hodně a nebo se při hodně prudkým rozjezdu ozve rána,tak je špatnej silentblok za motorem. Ale špatný silentbloky by na směr jízdy neměly mít vliv.
A to jak ti to táhne doprava,zkoušel si to na opravdu rovný silnici? Naše silnice maj často tvar oblouku,takže neustále je auto nakloněný doprava a může to lehce doprava táhnout.
_________________
R19 F3P N760 65kW r.v.94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Václav Sedlář



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2689
Bydliště - POVINNÉ *: Liberec

PříspěvekZaslal: 10.02.09 20:34    Předmět: Citovat

1) Při rychlejším puštění plynu se ozve rána, řadička se při záběru/puštění plynu hne asi o 2cm a při testu na parkovišti (viz můj minulý příspěvek) se motor hýbe asi 3 cm.

2) auto bylo na geometrii protože se měnily obě manžety řízení-jezdilo to rovně asi měsíc (ale vždy po geometrii jsem se po x metrech vracel, aby to předělali-jel jsem rovně a volant jsem měl pootočenej doleva, takže mi pak jen povolili a pootočili volant) a pak se to zase vrátilo-volant pootočenej doleva.
_________________
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm/65kw.
Renault Laguna Grandtour, r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna 3 Grandtour, 2.0 dci 110kw, r.v. 2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUNAX



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 1075
Bydliště - POVINNÉ *: Pardubice

PříspěvekZaslal: 10.02.09 21:54    Předmět: Citovat

Hm,tak s tim hejbajícím se motorem bych řek,že to skoro jistě bude silentblok za motorem. Je tam blbej přístup,ale měl by to průměrně šikovnej člověk zvládnout vyměnit sám.Strč si za motor lampu ať je tam hezky vidět, zalez si pod auto a zvrchu ať ti někdo pořádně bafne za motor směrem k sobě a tim bude simulovat to ubrání plynu a uvidíš co ten silentblok dělá.

S tím pohnutým volantem nevím. Nevím jak je možný že se ti to samo hne - to vypadá jak kdyby se hejbalo celý řízení. U jedný feldy jsem viděl řízení který se uvolnilo v těch gumách a jezdilo dva centimetry tam a zpátky,ale to by se u renaultu snad stávat nemělo Laughing
_________________
R19 F3P N760 65kW r.v.94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Václav Sedlář



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2689
Bydliště - POVINNÉ *: Liberec

PříspěvekZaslal: 10.02.09 22:14    Předmět: Citovat

No dám to do servisu, ať vymění všechny silentbloky (ten pod altíkem je 100% špatnej)-stejně tam za měsíc jedu.

Na autě si toho moc neudělám a pod auto se nedostanu-všechny rampy u nás jsou buď zamknuté,nebo mají špatnou šířku, nebo bych přišel o nárazník.

Teď je ale problém, který 3 silentbloky z autokelly-mají tam totiž 4-který je navic?
_________________
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm/65kw.
Renault Laguna Grandtour, r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna 3 Grandtour, 2.0 dci 110kw, r.v. 2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUNAX



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 1075
Bydliště - POVINNÉ *: Pardubice

PříspěvekZaslal: 10.02.09 22:41    Předmět: Citovat

Ten co je tam jako první mi nic neřiká. Ty zbejvajcí tři vim kam patřej.Docela pálky - hlavně ten za motor Evil or Very Mad
_________________
R19 F3P N760 65kW r.v.94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mercury



Založen: 20.1.2008
Příspěvky: 1924
Bydliště - POVINNÉ *: Ceske Budejovice

PříspěvekZaslal: 02.10.09 18:30    Předmět: Citovat

Nechci zakladat nove tema tak to dam sem.. Zjistil sem, ze kdyz dam plnej rejd doprava tak pak mam na rovince pri prime jizde volant pootocenej doprava. Kdyz dam zase plnej levej tak pootocenej vlevo .. Twisted Evil A navic kdyz uz jdu na doraz tak to jde kousek ztuha. Muze se mi hejbat cely rizeni?
_________________
R19 Chamade 16S
Octavia RS 1.8T
BMW E36 328i
ex R19 Chamade 16V
http://n4n0b1t.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 03.10.09 08:04    Předmět: Citovat

jasně,že může...už se to tu řešilo stokrát,stačí jen hledat...na 100 procent uložení servoválce řízení,gumové ložiska řízení(tak se to nazývá ofic. u Renaultu) Wink ...hledej šmudlo,nejseš tady poprvé,že Laughing
_________________
F7R 16 Soupapes http://goreff.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com