Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TYKÁ SE NÁS: Ekologická daň při nákupu staršího automobilu!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kubles



Založen: 31.10.2007
Příspěvky: 1554
Bydliště - POVINNÉ *: opava

PříspěvekZaslal: 06.11.08 10:40    Předmět: Citovat

pičo buzeranti ne ? Kurva kaj sidly ten spičeny parlament kura je tam pudu vykopat a rozbit okna a propichat gumy co to zase ti kokoti naši vymisleli ? Do prdele drat jim tam pudu ukazat co umime v opavě !!!!!!! jakože na novej rok planuju ventila a oni tak na mně du schanet penize už mam jednoho vyhlidnuteho
_________________
R19 16V PH1 max power... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kubais
Zoofil


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 7176
Bydliště - POVINNÉ *: Drsný kraj,drsní lidé-Bruntál

PříspěvekZaslal: 06.11.08 18:50    Předmět: Citovat

kubles napsal:
pičo buzeranti ne ? Kurva kaj sidly ten spičeny parlament kura je tam pudu vykopat a rozbit okna a propichat gumy co to zase ti kokoti naši vymisleli ? Do prdele drat jim tam pudu ukazat co umime v opavě !!!!!!! jakože na novej rok planuju ventila a oni tak na mně du schanet penize už mam jednoho vyhlidnuteho

Jestli toto je projev dospělého jedince po potěž prdel teda...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 06.11.08 19:02    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing
_________________
F7R 16 Soupapes http://goreff.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LANiN



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 16283
Bydliště - POVINNÉ *: OVA

PříspěvekZaslal: 06.11.08 19:10    Předmět: Citovat

mě to je PUUTNAAAAAAA nějaké poplatky...


nemáte furt ty auta zkupovat rozebbirat prodavat.. Laughing




PS: nebojím se toho, nebo-li spíš jen už čekám kdy vyjde na svět nějakej fígl nějakého špekulanta co to obejde.. a než tohle ti kokoti v praze zas napraví tak máme nějaké ty rroooookkyyy k dobru Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Renault 19 Cabrio
Lexus IS300 LPG
Volvo V50


Auto má výkon tehdy až když máš strach sednout si za volant.

http://lanin.rajce.idnes.cz
www.youtube.com/user/valoun1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivon



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 2114
Bydliště - POVINNÉ *: Nový Bor

PříspěvekZaslal: 06.11.08 22:12    Předmět: Citovat

Takže opět další špatná zpráva: vypadá to, že všech R19 se bude týkat pouze Euro 1, což znamená poplatek 5000,- při přihlášce a ne 3 tis. jak jsem doufal. Pořád okolo toho bádám a psal jsem si s dost lidma z Německa, kde podle toho mají zavedeno povinné ručení a bohužel, všichni jednoznačně tvrdili, že E2 je jen další klasifikace, která fungovala do r. 1995 a neodpovídá Euro 2, nýbrž jen Euro 1. Crying or Very sad Confused Evil or Very Mad
Právě v protokolu z Německé TK mám u Cabria napsánu E2, takže taky jen Euro 1.
...no nezbývá než doufat, že to nějak ještě zruší... a nebo si nechat to, co máme...
_________________
ex: 6 x R19 a pak různě samé Rencky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 06.11.08 22:14    Předmět: Citovat

takže je to jak sem si myslel ja Wink euro 2 plni jen 1,4 eco z roku 95-96
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivon



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 2114
Bydliště - POVINNÉ *: Nový Bor

PříspěvekZaslal: 07.11.08 06:45    Předmět: Citovat

m1tv napsal:
takže je to jak sem si myslel ja Wink euro 2 plni jen 1,4 eco z roku 95-96

Pravděpodobně ano, ale ještě váhám o výkladu EHS-ES normy, jejíž číslo je od r. 1995 zapsané ve velkém TP, č. 94/12. Některý výklad tvrdí, že toto je přímo předpis o Euro 2 a pokud to tam máš, že splňuje, tak by se mělo posuzovat, jako, že vyhovuje Euro 2 Rolling Eyes
No, 3 nebo 5 tis. je sice rozdíl, ale otázka je, jestli to už pak není jedno. Confused
_________________
ex: 6 x R19 a pak různě samé Rencky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hanzi



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1075
Bydliště - POVINNÉ *: Kladno

PříspěvekZaslal: 07.11.08 11:11    Předmět: Citovat

no hlavne by to ted chtelo zjistit jak to presne je, nebo jak to lze jeste v TP dopsat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 07.11.08 11:15    Předmět: Citovat

ja sem z toho jelen, jediný co mám v TP je 83.02 B, a vím hovno co to je, jestli to něco je, a v dodatku mám rízený 3 cestný kat, stejně svou nedám, ale chci jednu koupit, a rád bych věděl jak to teda bude, jinak by se mi to nemuselo vyplatit Confused
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivon



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 2114
Bydliště - POVINNÉ *: Nový Bor

PříspěvekZaslal: 07.11.08 11:57    Předmět: Citovat

hynek napsal:
ja sem z toho jelen, jediný co mám v TP je 83.02 B, a vím hovno co to je, jestli to něco je, a v dodatku mám rízený 3 cestný kat, stejně svou nedám, ale chci jednu koupit, a rád bych věděl jak to teda bude, jinak by se mi to nemuselo vyplatit Confused

To je ještě bohužel stará směrnice z r. 1983 a pokud nebudou mít převodní tabulky, tak ti podle mě napařej min. 5 tis., ne-li 10 tis. Mělo by to na Euro 1 stačit, ale pořád žádný osvědčený zdroj se nenašel, aby byl nějaký spolehlivý podklad. Výhodu mají auta dovezená někde po roce 2000, kdy už tam začali tu 94/12 zapisovat, což odpovídá aspoň Euro 2.
Pomalu už mi docházejí síly to zjišťovat a asi počkám a po novém roce seženu kolegu, co má známého na registru vozidel a prostě se ho zeptám, jak to posuzujou konkrétně...
...jednou z cest by bylo si nechat regulérně změřit emise a mít o tom protokol, pokud to tam už budou psát, ale ruku na srdce, kolika z nás ty KATY fungujou, aby vůbec prošly Euro 1 Laughing
_________________
ex: 6 x R19 a pak různě samé Rencky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hanzi



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1075
Bydliště - POVINNÉ *: Kladno

PříspěvekZaslal: 07.11.08 12:38    Předmět: Citovat

Ivon napsal:
hynek napsal:
ja sem z toho jelen, jediný co mám v TP je 83.02 B, a vím hovno co to je, jestli to něco je, a v dodatku mám rízený 3 cestný kat, stejně svou nedám, ale chci jednu koupit, a rád bych věděl jak to teda bude, jinak by se mi to nemuselo vyplatit Confused

To je ještě bohužel stará směrnice z r. 1983 a pokud nebudou mít převodní tabulky, tak ti podle mě napařej min. 5 tis., ne-li 10 tis. Mělo by to na Euro 1 stačit, ale pořád žádný osvědčený zdroj se nenašel, aby byl nějaký spolehlivý podklad. Výhodu mají auta dovezená někde po roce 2000, kdy už tam začali tu 94/12 zapisovat, což odpovídá aspoň Euro 2.
Pomalu už mi docházejí síly to zjišťovat a asi počkám a po novém roce seženu kolegu, co má známého na registru vozidel a prostě se ho zeptám, jak to posuzujou konkrétně...
...jednou z cest by bylo si nechat regulérně změřit emise a mít o tom protokol, pokud to tam už budou psát, ale ruku na srdce, kolika z nás ty KATY fungujou, aby vůbec prošly Euro 1 Laughing


tady ale nejde jestli to projde nebo ne, oni se ti na to vyserou co mas z technicy, je zajima co je v TP... co ti namerej na STK ti stejne do TP nezapisou takze nazdar... a ses zase v pr... jednine me napada nechat si tam uredne zapsat ze mas EURO tolik a tolik jeste ted nez to prijde... pze jinak pak to bude velkej boooordeeeeelll
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 07.11.08 13:01    Předmět: Citovat

nebo nahlásíč stratu TP a s emisí si dovezeš papír že splňuješ euro 3 a nazdar Laughing jinak ja sem dělal emise v létě a v nízkejch otáčkách sem měl hafo rezervu a ve vyších už sem překračoval Laughing borec to ale měčil až na po3 tak doví co měřil vocas Twisted Evil
no a stím že se to paslo do TP po roce 2000, mš serou ja ho mam dotáhlího v 99 Evil or Very Mad
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radecek7



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 5176
Bydliště - POVINNÉ *: Brno-Vlezprdelkov

PříspěvekZaslal: 07.11.08 13:48    Předmět: Citovat

a kde se zapisuje kolikatku mas euro?? na magistrate nebo stk nebo kde??? mam na obojich zname takze ze bych to stihl do konce roku este nejak zasmelit....
_________________
BMW E36 CABRIO:)
Renault 19 16v PH1
Volvo V70 2.5 TDI rakev
VW Golf Cabrio III dostala moje draha:)
Felda pracant
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger
nohelzdislav



Založen: 12.9.2008
Příspěvky: 267
Bydliště - POVINNÉ *: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: 07.11.08 20:53    Předmět: Citovat

radecek7 napsal:
a kde se zapisuje kolikatku mas euro?? na magistrate nebo stk nebo kde??? mam na obojich zname takze ze bych to stihl do konce roku este nejak zasmelit....
A jak se bude prihlizet na LPG
_________________
R19 rv.92 PH2 LPG 54kw jinak jsem SLAVEK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 11.11.08 14:56    Předmět: Citovat

takže dneska sem našel todle:
Poplatky za autovraky
Poplatky na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků.

Dne 01.01.2009 vstupuje v platnost zákon č.383/2008 Sb., který novelizuje zákon č.185/2001 Sb. o odpadech. Tento zákon nově stanovuje v § 37e poplatky na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků. Žadatel o registraci použitého vybraného vozidla do registru silničních vozidel bude po účinnosti zákona povinen poplatek zaplatit při první registraci použitého vybraného vozidla v České republice dovezeného ze zahraničí, a pokud je již vozidlo v České republice registrováno, bude se poplatek platit při první přeregistraci vozidla. Vybraným autovrakem se pak podle stejného zákona rozumí motorové vozidlo kategorie M1 nebo N1 anebo tříkolové motorové vozidlo s výjimkou motorové tříkolky. M1 ? vozidlo, která má nejvýše osm míst k přepravě osob, kromě místa řidiče, nebo víceúčelové vozidlo; N1 ? vozidlo, jehož největší přípustná (= dle předcházející legislativy ?celková?) hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg. Na rozdíl od tříkolového motorového vozidla je motorová tříkolka vozidlo kategorie L, na kterou se povinnost uvedeného poplatku nevztahuje. Poplatek je stanoven podle plnění mezních hodnot emisí ve výfukových plynech v souladu s právními předpisy Evropských společenství a to:

*
3 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 2,
*
5 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 1,
*
10 000 Kč v případě nesplnění mezních hodnot emisí EURO 1 nebo EURO 2

Žádný poplatek se naopak nebude platit u vozidel, která splňují mezní hodnoty emisí EURO 3 nebo vyšší (EURO 4, EURO 5,?). Stupeň plnění příslušné emisní úrovně se pro účely stanovení poplatku prokazuje zápisem v osvědčení o registraci vozidla (Technický průkaz motorového vozidla, Osvědčení o registraci vozidla část II).

Poplatky jsou příjmem Státního fondu životního prostředí a žadatel o registraci vybraného vozidla do registru silničních vozidel ho bude platit na příslušném obecním úřadu obce s rozšířenou působností, přičemž po zaplacení tohoto poplatku bude žadateli vystaven doklad osvědčující, že poplatek byl zaplacen. Poplatek se z jednoho vybraného vozidla bude platit pouze jednou, každý další opakovaný převod už zpoplatněn nebude.

Obecně se nedá stanovit, které výrobní značky a jejich typy vybraných vozidel odpovídají jakému stupni mezních emisních hodnot. Je nutné vždy nahlídnout do registračních dokladů vozidla (Technický průkaz motorového vozidla nebo Osvědčení o registraci vozidla část II) a příslušný údaj porovnat s přiloženou tabulkou emisních předpisů EHK/OSN a směrnic EHS/ES.

EURO 0


EURO 1


EURO 2


EURO 3


EURO 4

R 15.02

R 15.03

R 15.04

R 83.00

R 83.01 B, C

89/458/EHS


R 83.02 B, C

91/441/EHS
93/59/EHS


R 83-03 B, C

R 83-04 B, C
94/12/ES

96/44/ES

96/69/ES

98/77/ES


R 83.05A
98/69A/ES
1999/102A/ES
2001/1A/ES
2001/100A/ES
2002/80A/ES
2003/76A/ES
2006/96A/ES



R 83.05B
98/69B/ES
1999/102B/ES
2001/1B/ES
2001/100B/ES
2002/80B/ES
2003/76B/ES
2006/96B/ES

Pokud bychom uvedli některé příklady vybraných vozidel, která neodpovídají žádné emisní normě nebo maximálně EURO 0, pak mezi tato vybraná vozidla zcela určitě patří například všechny typy od počátků jejich historie značek TRABANT a WARTBURG s dvoutaktním motorem, VAZ-LADA 2101, 2102, 2103, 2104, 2105, 2106, 2107 a jejich odvozeniny, UAZ 469, DACIA 1300, 1310, OLTIC CLUB 11, POLSKI FIAT 125 a 126, FIAT 500, 600, 850, 124, 127, 128, 130, 131?., RENAULT R4, R5, R8, R9, R11, R11, R12 ?, a samozřejmě vozidla tovární značky ŠKODA 440, 445, 450?, 1000, 100, 110, 105, 120, 130 až po první typy vozidel FAVORIT. Lze tedy předpokládat, že především tato nejstarší vozidla, která neplní ani EURO 0, se po účinnosti novely zákona o odpadech zřejmě stanou neprodejnými. Závěrem bychom chtěli vyzvat všechny občany, kteří nemají vozidlo řádným způsobem zaregistrováno a mají ho pouze odhlášeno na svou osobu v takzvaném ?polopřevodu?, aby vozidlo přihlásili do konce letošního roku a vyhnuli se tak poplatku na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků.

Bc. Daniel Kantor
vedoucí oddělení registru vozidel
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Další
Strana 3 z 32

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com