Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Repráky!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Autohifi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 28.10.09 15:56    Předmět: Citovat

beda napsal:
Alios napsal:
Právě že jsou to original Renault repro Sofare made in France.To by byla docela škoda je tam nedát. Crying or Very sad Tak je asi lepší dát tam sériově na + odpůrek 4 Ohmy, aby výsledná impedance byla 8x8/8+8=4 a je to v pohodě.Na jakou výkonovou řadu odporů to typujete?

4.7 Ohm predradit


no ja myslim že u repraku se ale nejedna o odpor ale o impedanci ,proto asi nebude to prave davat tam odpor ?
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alios
Anonymní





PříspěvekZaslal: 28.10.09 16:23    Předmět: Citovat

Přesně tak jak píšeš.
Návrat nahoru
beda



Založen: 15.11.2008
Příspěvky: 3330
Bydliště - POVINNÉ *: Rožnov p. R./Brno

PříspěvekZaslal: 28.10.09 17:57    Předmět: Citovat

ano , ale impedanci muzes upravit odporem za cenu ztraty urcite casti vykonu ....
_________________
www.89buildesign.cz www.levne-projekty.cz www.3dvize.cz - Projekční kancelář, vizualizace atd.

Auto : Volvo V70, D5 Ocean Race
Moto : Suzuki Bandit 600 N, Aprilia RSV Tuono, Amperia Caf e, Aprilia RS 125 Extrema :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alios
Anonymní





PříspěvekZaslal: 28.10.09 18:39    Předmět: Citovat

Hmm, za cenu určité ztráty, to by zase tak nevadilo.I kdyby to hrálo místo 4x50 jenom 4x40W tak by to stačilo.Tak tedy před každý reproduktor dopředu dát rezistor 4,7 ohmu, tedy rezistor z řady E6.Ale jaký výkon rezistoru základní je 0,6W, pak je 2, 5, 9, 10W.
Dále by mě zajímalo, jak jej nejlépe zapojit, abych co nejméně vrtal do auta.Napadlo mě, co je zapojit přímo na reproduktory?
Alios
Návrat nahoru
beda



Založen: 15.11.2008
Příspěvky: 3330
Bydliště - POVINNÉ *: Rožnov p. R./Brno

PříspěvekZaslal: 28.10.09 19:53    Předmět: Citovat

musis jej zaradit takze mezi ten konektor a reproduktor ... nic vic vymyslet nemusis , rekni mi jeste jakou maji ty repraky citlivost .... pak ti reknu jestli to ma delat nebo radsi dat jen jeden par
_________________
www.89buildesign.cz www.levne-projekty.cz www.3dvize.cz - Projekční kancelář, vizualizace atd.

Auto : Volvo V70, D5 Ocean Race
Moto : Suzuki Bandit 600 N, Aprilia RSV Tuono, Amperia Caf e, Aprilia RS 125 Extrema :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alios
Anonymní





PříspěvekZaslal: 28.10.09 20:40    Předmět: Citovat

Jo, takže ten rezistor tam dám tak, že bude drát + k repro rezistor a druhý konec rezistoru k repro+ a mínus už bude klasika.Prostě sériově k repro.
Je to citlivost ti nepovím, není to na nich uvedeno, vím že musí být shodná ale jestli jsou....
Našel jsem podobné a mají od 90-93dB
Návrat nahoru
beda



Založen: 15.11.2008
Příspěvky: 3330
Bydliště - POVINNÉ *: Rožnov p. R./Brno

PříspěvekZaslal: 29.10.09 07:50    Předmět: Citovat

tak tim padem se na to vykasli a dej si jen jeden par , tim ze predradis odpor dostanes se na vykon u 40w repraku na nejakych spickovych 25w coz u 90 db repraku je proklate malo , pokud chces opravdu 4 repra , a predrazovat odpory , tak s citlivosti 96 nejlepe 98 db , jinak ti lip zahraje jeden par 93 db pri 40w nez 2 pary pri 25w
_________________
www.89buildesign.cz www.levne-projekty.cz www.3dvize.cz - Projekční kancelář, vizualizace atd.

Auto : Volvo V70, D5 Ocean Race
Moto : Suzuki Bandit 600 N, Aprilia RSV Tuono, Amperia Caf e, Aprilia RS 125 Extrema :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
X_Files



Založen: 4.5.2009
Příspěvky: 192
Bydliště - POVINNÉ *: Těrlicko

PříspěvekZaslal: 29.10.09 10:24    Předmět: Citovat

Klasický odpor 4,7Ohm (ještě k tomu drátový) bude mít úplně jinou impedanci. Impedance je ve střídavém obvodu (nejde změřit multimetrem) a je závislá na frekvenci. Takže se spíše než odpor projeví indukce drátového odporu (cívka) a máte těch 4,7Ohm fuč. Wink
Kdyby to někdo chtěl zkoumat, tak je to: odmocnina z (Činný_odpor^2 + Reaktance^2) Tohle se zpočítá pro celé spektrum 20-20000Hz a nejnižší absolutní hodnota která vyjde je opravdová impedance jak se uvádí na reproduktorech.
_________________
R19 PhII, 1.8 65kW, 1992
Laguna 1 1.6i 16V 79kW, 1999 LPG
Laguna 2 1.8i 16V 88kW, 2001 LPG
Laguna 3 Coupe 2.0 dCi 131kW, 2011
http://x-files.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alios
Anonymní





PříspěvekZaslal: 29.10.09 11:54    Předmět: Citovat

Takže dám repro jen do dveří a do zadu a bude, z palubky je vydělám.
Návrat nahoru
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 29.10.09 12:01    Předmět: Citovat

řešite <> jak je to udělany u komppa ? taky ti hrajou z 1 vystupu a neni problem . navic u origo vejškaču je kondik ..ale je tam na ořiznuti signalu co de do vejškaču ... k jardovo smerovani vejškaču se nema smysl vyadřovat protože to maj soudruzi vymyšleny hodne dobře jelikož se ti to odraži odpředniho skla a je to kolikrat lepši než napřimo ..
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Alios
Anonymní





PříspěvekZaslal: 29.10.09 12:05    Předmět: Citovat

Tak jak tedy tam dát dopředu 4 repráky, abych neoddělal autorádio.Autorepro má většinou 4 ohmy impedanci.
Mám tam dát ty odpory přímo na toto:
Návrat nahoru
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 29.10.09 12:10    Předmět: Citovat

proto řikam že je to <> radio bez problemu snese , myslíš že by to soudruzi ve vyrobě udělaly kdby odchazely radia ?
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Alios
Anonymní





PříspěvekZaslal: 29.10.09 12:32    Předmět: Citovat

Nevím ale na jakou impedanci bylo originální rádio, může mít jinou a proto to vydrželo, nechtěl bych odpálit kvůli zátěži Panasonic CQ s impedancí 4-8Ohmů.
Návrat nahoru
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 29.10.09 13:20    Předmět: Citovat

origo radio je stejny jako každy jiny Laughing 4-8ohmu dej to tam a neřeš to ... bude to hrat a radiu to neublíží
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Pergl



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 1894
Bydliště - POVINNÉ *: Kladno

PříspěvekZaslal: 29.10.09 14:02    Předmět: Citovat

Ahoj chlapani,jakou šířku repro můžu dát do dveří abych tam z5 nacpal origo krytky?Nechci aby nikdo viděl co tam mám za repro.díky. Mam PH2
_________________
Renault 19 PH2 54kw
Hankook Optimo K 406 - 185/65 R14-už jsou zase koupené nové Smile

http://martinrenda.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Autohifi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 4 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com