Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Startování

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dave Chamade
Anonymní





PříspěvekZaslal: 05.11.07 11:38    Předmět: Startování Citovat

Ahoj kolegové, jsem tu nový, koupil jsem si Renault Chamade r.v. 1991 1.8 GTS, a chci se zeptat, zda je normální že po nastartování mi vyskočí volnoběžné otáčky až asie 2200 ot a setrvává do doby než se motor zahřeje? Nejspíše je to normální, ale zajímá mě proč se to tak děje, když po nastartování dostává motor nejvíce zabrat vlivem teplotní roztažnosti- je chladný a více se opotřebovává, jde to nějak omezit?
Nezlobte se, jestli tohle téma tu již bylo řešeno.
Diky
Návrat nahoru
Vítek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 1483
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 05.11.07 11:43    Předmět: Citovat

neni to spravne mel by jit pomalinku na 1100 a tam zustat do zahrati!! jen mohu se zaptat co jsi za to dal? a pokud vic nez 15 tak si snad hodim maslu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dave Chamade
Anonymní





PříspěvekZaslal: 05.11.07 12:45    Předmět: Citovat

Co by jsi řekl za 20 000?, pravidelně servisovanej,bez viditelné koroze, žádné netěsnosti, nádherný stav, doklady po servisních úkonech i interiér velice zachovalý, najeto poctivých 160 000 a absolvoval spolehlivě tři cesty do chorvatska..
Návrat nahoru
Dave Chamade
Anonymní





PříspěvekZaslal: 05.11.07 12:46    Předmět: Citovat

Co je problém když to takhle drží ty otáčky?
Návrat nahoru
Vítek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 1483
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 05.11.07 13:00    Předmět: Citovat

byva to volnobezny motorek ja do toho moc nevidim! jen nevim proc nemuzu prodat to stejne najeto 190000 s litakama dalsim motorem do servisovano udelane rozvody nejaka ta rez tam je ne moc navic je tam nove topeni loziska a chcu za to 15 se na to muzu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kasitaxi
Anonymní





PříspěvekZaslal: 05.11.07 13:03    Předmět: Citovat

Dave Chamade napsal:
Co je problém když to takhle drží ty otáčky?

To je uplne normalni vec. Ale spravne by to melo byt 2000 otacek, ale mensi uchylka muze byt. Postupne to ma klesat podle teploty motoru. 2000 ot/min po startu vubec nevadi. Je to patent R19 motoru Laughing Aspon si to rychleji nacerpa olej a bude to dobre mazat.
Návrat nahoru
Dave Chamade
Anonymní





PříspěvekZaslal: 05.11.07 13:10    Předmět: Citovat

Tak to jsem klidnej, já se jen bál aby mi to za pár startování nevyfrézovalo motor:)
Vítku: Zkus to nabídnout bez motoru, ono je to fakt paradox, ale když ho k tomu nabídneš, vypadá to jako že do toho hodně drbeš do toho auta Smile
Vím jakej vliv má na kupce tyto věci, jsem prodejce novějších Renaultů Smile
Návrat nahoru
Vítek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 1483
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 05.11.07 13:13    Předmět: Citovat

ten motor k tomu pridavam jen z dobre vule jelikoz jsem mel takovou mensi velice vtipnou prihodu tak se me proste dostal do ruky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 05.11.07 15:53    Předmět: Citovat

Dave Chamade napsal:
Tak to jsem klidnej, já se jen bál aby mi to za pár startování nevyfrézovalo motor:)
Vítku: Zkus to nabídnout bez motoru, ono je to fakt paradox, ale když ho k tomu nabídneš, vypadá to jako že do toho hodně drbeš do toho auta Smile
Vím jakej vliv má na kupce tyto věci, jsem prodejce novějších Renaultů Smile

Pravda pravdoucí, i mi prijde tvé auto podezrele kdyz nabizis jako bonus motor Laughing
A taky jsem prodaval v bazaru Laughing
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
Vítek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 1483
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 05.11.07 16:39    Předmět: Citovat

clovek chce dat neco navic kaslu na to motor dovezu do zberu a hned to tam smazu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 05.11.07 18:25    Předmět: Citovat

Vítek napsal:
clovek chce dat neco navic kaslu na to motor dovezu do zberu a hned to tam smazu

Do sběru nééé!! Rozebrat a rozprodat do šrotu jen hlavu sání-HLINÍK a blok 60kg litiny Twisted Evil zbytek prodáš
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
rumcajs



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 760
Bydliště - POVINNÉ *: Jihlava

PříspěvekZaslal: 06.11.07 07:24    Předmět: Citovat

kasitaxi napsal:
Dave Chamade napsal:
Co je problém když to takhle drží ty otáčky?

To je uplne normalni vec. Ale spravne by to melo byt 2000 otacek, ale mensi uchylka muze byt. Postupne to ma klesat podle teploty motoru. 2000 ot/min po startu vubec nevadi. Je to patent R19 motoru Laughing Aspon si to rychleji nacerpa olej a bude to dobre mazat.

Mělo by být tak kolem 1400 - taky mi občas po nastartování vyletí přes 2000, ale jen na několik sekund a pak se umravní, zkus proměřit čidla teploty jak chaldící kapaliny, tak nasávaného vzduchu - nebo tam zapoj odpor a uvidíš. Ptal jsem se na to v servisu a bylo mi sděleno - všechno jse staré a tak to mám nechat chvilku "sednout". Olej si to čerpá hned při startování - proto mu to trvá pár otáček, než začne nastartuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com