Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zimni pneu v lete

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dukemb



Založen: 22.1.2008
Příspěvky: 131
Bydliště - POVINNÉ *: Praha 9

PříspěvekZaslal: 09.05.08 07:09    Předmět: zimni pneu v lete Citovat

nejak bych potrebal dojezdit zimni pneu a tak me zajima, jestli je to pri vyssich teplotach nebezpecny? kdyz je tam jina prilnavost nez u letnich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 09.05.08 08:10    Předmět: Citovat

1, todle patři do ostatnich ne od pokecu Rolling Eyes takže to tam přesunu


2, zimni kola se ti budou akorat vic sjiždet protože maj mekči směs takže je rychlejch sjedeš ale zas budou o trochu lip držet než letni (zaleži na šiřce vyrobci a podobne je to obrazne řečeno zlepšeni třeba o 0,5% Smile) ale nebezpečny to rozhodne neni
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vormen
Anonymní





PříspěvekZaslal: 09.05.08 10:03    Předmět: Citovat

rychleji se sice sjedou, ale nebude to nic extrémního, navíc tím, že jsou zimní měkčí, se bude auto v zatáčkách víc naklánět a při brždění se bude víc propadat předek, mám to vyzkoušeno na jednou autě, stejná trasa, stejnej rozměr, akorát zimní-letní. je to fakt velkej rozdíl a nepočítám teda hlučnost. já jsem chtěl minulej rok taky dojet zimní, najel jsem na nich přes léto cca 15tis., pak ještě celou zimu a letos je budu zase přes léto zase dojíždět Very Happy a zajímavý je, že když jsem měl nový letní, tak jsem je sjel za dvě léta a to jsem najel max. 20tis. záleží hodně na značce.
Návrat nahoru
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 09.05.08 10:28    Předmět: Citovat

co já vím z vlastní zkušenosti tak zimní v létě nedrží líp ani omilem. to co mě pustí zimní v zatáčce tak letní ještě drží a oboje jsou 195/50/15, rozdíl tam je velkej, ale jezdit se na nich dá bezestrachu jen je to chování auta oněco jinýho Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 09.05.08 10:48    Předmět: Citovat

Pokud chceš dojet zimní gumy není v tom jakýkoliv problém! Rozdíly co píšou kluci jsou znatelné jen v extrémních podmínkách ke kterým by ses v běžném provozu neměl ani zdaleka přiblížit!

Jediný problém proč se nedoporučuje přes léto jezdit na zimních gumách je ten, že měkká zimní směs přes léto ztvrdne a na další zimu pneu absolutně ztrácí své adhezní schopnoti, což v tvém případě odpadá, páč je chceš jen na dojetí... Wink
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
Rellik



Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 82
Bydliště - POVINNÉ *: Veletiny

PříspěvekZaslal: 09.05.08 13:32    Předmět: Citovat

Moje skusenost: Taky sem jednou neprezul nove zimaky a jezdil s nima cele leto, na podzim sem bouchal hlavou o zed pac byly uplne sjete.
Takze si to radej prezuj...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 09.05.08 13:51    Předmět: Citovat

Rellik napsal:
Moje skusenost: Taky sem jednou neprezul nove zimaky a jezdil s nima cele leto, na podzim sem bouchal hlavou o zed pac byly uplne sjete.
Takze si to radej prezuj...


On ej chce dojet....
Čti pořádně Wink
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 09.05.08 16:02    Předmět: Citovat

Rellik napsal:
Moje skusenost: Taky sem jednou neprezul nove zimaky a jezdil s nima cele leto, na podzim sem bouchal hlavou o zed pac byly uplne sjete.
Takze si to radej prezuj...


nejdriv si to precti nez odepises
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Boris
Organizátor Drhlen


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 10287
Bydliště - POVINNÉ *: Semily

PříspěvekZaslal: 12.05.08 07:48    Předmět: Citovat

jj je to tak klidně je dojezdi o nic nejde jen počítej že se budou sjíždět trochu rychleji...
dle mě také nebudou mít v létě lepší přilnavost a a to jestli se auto bude více naklánět je spíše o rozměru a konstrukci samotné pneu Exclamation Wink
_________________
Renault 19 16V 99kWoltu
www.djmartinbores.cz I www.danceparty.unas.cz I www.indoorpaintball.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
radecek7



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 5176
Bydliště - POVINNÉ *: Brno-Vlezprdelkov

PříspěvekZaslal: 12.05.08 16:00    Předmět: Citovat

Boris napsal:
jj je to tak klidně je dojezdi o nic nejde jen počítej že se budou sjíždět trochu rychleji...
dle mě také nebudou mít v létě lepší přilnavost a a to jestli se auto bude více naklánět je spíše o rozměru a konstrukci samotné pneu Exclamation Wink
ja rika borisek a este sem slysel ze je o krapet vetsi spotreba...
_________________
BMW E36 CABRIO:)
Renault 19 16v PH1
Volvo V70 2.5 TDI rakev
VW Golf Cabrio III dostala moje draha:)
Felda pracant
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 12.05.08 16:33    Předmět: Citovat

to mirek: k těm extrémním podmínkám ke kterým se v běžným provozu nedostane, je vidět že nejezdíš s 16v nebo s něčím co jede až ve vyššich otáčkách Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 12.05.08 17:18    Předmět: Citovat

hynek napsal:
to mirek: k těm extrémním podmínkám ke kterým se v běžným provozu nedostane, je vidět že nejezdíš s 16v nebo s něčím co jede až ve vyššich otáčkách Laughing


ty tajtrliku aby ti šoupátko zaskočilo!!!..

Já jezdím tak že se zamnou šamádi na střechu převracejí... Wink
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 12.05.08 18:08    Předmět: Citovat

to mirek: neříkám že jezdíš pomale, ale prohlásit takovou zhovadilost, tak si to myslím Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 12.05.08 18:39    Předmět: Citovat

njn pardon Smile
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
Boris
Organizátor Drhlen


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 10287
Bydliště - POVINNÉ *: Semily

PříspěvekZaslal: 13.05.08 06:47    Předmět: Citovat

mirek napsal:
hynek napsal:
to mirek: k těm extrémním podmínkám ke kterým se v běžným provozu nedostane, je vidět že nejezdíš s 16v nebo s něčím co jede až ve vyššich otáčkách Laughing


ty tajtrliku aby ti šoupátko zaskočilo!!!..

Já jezdím tak že se zamnou šamádi na střechu převracejí... Wink

A Oktávkám ta tvoje jízda rozblikává tu modrou brzdovku na střeše viď ? Twisted Evil Laughing
_________________
Renault 19 16V 99kWoltu
www.djmartinbores.cz I www.danceparty.unas.cz I www.indoorpaintball.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com