Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

P:Pomoc s ABS prosím
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Elektrika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dan2



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 348
Bydliště - POVINNÉ *: Praha

PříspěvekZaslal: 29.10.07 21:10    Předmět: P:Pomoc s ABS prosím Citovat

Čau chlapi mám takovej problém s abskem a potřevoval bych poradit,kdybyste byli tak hodný.Takže přídu k autu zapnu zapalování a absko začne vrčet za studena delší dobu,ale stává se mi že to nezačne vrčet a v tý chvíli nastává error,nastartuju tedy auto a svítí na mě kontrolka ručky a kontrolka abs,a pochvilce jízdy prošlápnu úplně pedál a nic podtlak žádnej prostě to vůbec nebrzdí.Pokuď to ze začátku vrčí to abs tak to normál brzdí a kontrolky nesvítí.Ale už mám na to takovej grif,pokuď to nezačne vrčet tak normál nastartuju a odpojim a zapojim řídící jednotku abs buď jednou nebo i vícktrát dokuď to prostě nezačne vrčet pak zhasnou kontrolky a je to dobrý,občas se mi,ale i stává že se to na mě rozsvítí i při jízdě,ale zatim to vždycky brzdilo,ale rači stejnak co nejdřív zastavim a zas to odpojim a zapojim dokuď kontrolky nezhasnou.Už mě to fakt nebaví takhle stim šaškovat,byl bych moc rád kdybyste někdo věděl jak by se to dalo opravit a poradil mi díky moc za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radecek7



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 5176
Bydliště - POVINNÉ *: Brno-Vlezprdelkov

PříspěvekZaslal: 29.10.07 21:12    Předmět: Re: P:Pomoc s ABS prosím Citovat

Dan2 napsal:
Čau chlapi mám takovej problém s abskem a potřevoval bych poradit,kdybyste byli tak hodný.Takže přídu k autu zapnu zapalování a absko začne vrčet za studena delší dobu,ale stává se mi že to nezačne vrčet a v tý chvíli nastává error,nastartuju tedy auto a svítí na mě kontrolka ručky a kontrolka abs,a pochvilce jízdy prošlápnu úplně pedál a nic podtlak žádnej prostě to vůbec nebrzdí.Pokuď to ze začátku vrčí to abs tak to normál brzdí a kontrolky nesvítí.Ale už mám na to takovej grif,pokuď to nezačne vrčet tak normál nastartuju a odpojim a zapojim řídící jednotku abs buď jednou nebo i vícktrát dokuď to prostě nezačne vrčet pak zhasnou kontrolky a je to dobrý,občas se mi,ale i stává že se to na mě rozsvítí i při jízdě,ale zatim to vždycky brzdilo,ale rači stejnak co nejdřív zastavim a zas to odpojim a zapojim dokuď kontrolky nezhasnou.Už mě to fakt nebaví takhle stim šaškovat,byl bych moc rád kdybyste někdo věděl jak by se to dalo opravit a poradil mi díky moc za rady.
nevim jak mam pravdu ale vevnitr je ventil kterej se hodne casto sere a blbne to mam neco podobnyho....akorat mne to rikal odbornik na renaulty.... Very Happy
_________________
BMW E36 CABRIO:)
Renault 19 16v PH1
Volvo V70 2.5 TDI rakev
VW Golf Cabrio III dostala moje draha:)
Felda pracant
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger
Dan2



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 348
Bydliště - POVINNÉ *: Praha

PříspěvekZaslal: 29.10.07 21:22    Předmět: Citovat

jo jo to je dost možný,taky sem mluvil s jedním chlápkem,kterej vypadal,že tomu rozumí a říkal mi,že to bude asi nějaká vývěva podtlaková pumpa že to je.a že občas dodává podtlak a občas zas ne,ale jako jak to přesně vyměnit a tak to nemám zdání.díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radecek7



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 5176
Bydliště - POVINNÉ *: Brno-Vlezprdelkov

PříspěvekZaslal: 29.10.07 21:24    Předmět: Citovat

Dan2 napsal:
jo jo to je dost možný,taky sem mluvil s jedním chlápkem,kterej vypadal,že tomu rozumí a říkal mi,že to bude asi nějaká vývěva podtlaková pumpa že to je.a že občas dodává podtlak a občas zas ne,ale jako jak to přesně vyměnit a tak to nemám zdání.díky
kdyz se podivas do motoru tak dole v pravo u narazniku....tam je v tom i ten ventil......ale prej se to da nejak opravit.....kamos rikal ze se mne do toho pusti...... Laughing
_________________
BMW E36 CABRIO:)
Renault 19 16v PH1
Volvo V70 2.5 TDI rakev
VW Golf Cabrio III dostala moje draha:)
Felda pracant
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger
Dan2



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 348
Bydliště - POVINNÉ *: Praha

PříspěvekZaslal: 29.10.07 21:31    Předmět: Citovat

fakt jo tak to vůbec nevim,že by tam byl na to nějakej ventil,já mám 16V.A ten se dá vyměnit?Ale bzučíto přímo s toho abs systému u posilovače brzd.Ale ten ventil je zajímavej jak řikáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marv
Vítěz Drhlen 2007


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7357
Bydliště - POVINNÉ *: Rousínov u Vyškova

PříspěvekZaslal: 29.10.07 21:43    Předmět: Citovat

Dan2 napsal:
fakt jo tak to vůbec nevim,že by tam byl na to nějakej ventil,já mám 16V.A ten se dá vyměnit?Ale bzučíto přímo s toho abs systému u posilovače brzd.Ale ten ventil je zajímavej jak řikáš

No o tomto problému tu už toho bylo popsáno víc než dost. Problém bývá buď přímo v tom čerpadle ABS, to je ten horší případ a ten lepší případ může třeba být v konektoru co ti vede do nádobky na brzdovou kapalinu. Ten zkoukni jako první, jestli je ready, jestli ti tama neprosakuje brzdovka z nádobky. Pokavad zjistíš že je to v tom čerpadle, tak to budeš muset tak jako tak vyndat ven a když už to budeš mít venku, tak bych tam dal klasickej podtlakovej posilovač z Megana.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radecek7



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 5176
Bydliště - POVINNÉ *: Brno-Vlezprdelkov

PříspěvekZaslal: 29.10.07 21:45    Předmět: Citovat

Marv napsal:
Dan2 napsal:
fakt jo tak to vůbec nevim,že by tam byl na to nějakej ventil,já mám 16V.A ten se dá vyměnit?Ale bzučíto přímo s toho abs systému u posilovače brzd.Ale ten ventil je zajímavej jak řikáš

No o tomto problému tu už toho bylo popsáno víc než dost. Problém bývá buď přímo v tom čerpadle ABS, to je ten horší případ a ten lepší případ může třeba být v konektoru co ti vede do nádobky na brzdovou kapalinu. Ten zkoukni jako první, jestli je ready, jestli ti tama neprosakuje brzdovka z nádobky. Pokavad zjistíš že je to v tom čerpadle, tak to budeš muset tak jako tak vyndat ven a když už to budeš mít venku, tak bych tam dal klasickej podtlakovej posilovač z Megana.
jj dik moc prvne kouknu na to. to by mne fakt nenapadlo...rikam mladej blbej.. Evil or Very Mad no jinak na dilne je posilovacu az moc... Wink no zkouknu to a uvidim... Twisted Evil
_________________
BMW E36 CABRIO:)
Renault 19 16v PH1
Volvo V70 2.5 TDI rakev
VW Golf Cabrio III dostala moje draha:)
Felda pracant
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger
Dan2



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 348
Bydliště - POVINNÉ *: Praha

PříspěvekZaslal: 29.10.07 21:53    Předmět: Citovat

já taky díky taky to zkouknu,ale u mě se bojim,že to bude určitě to čerpadlo abs.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radecek7



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 5176
Bydliště - POVINNÉ *: Brno-Vlezprdelkov

PříspěvekZaslal: 29.10.07 21:54    Předmět: Citovat

Dan2 napsal:
já taky díky taky to zkouknu,ale u mě se bojim,že to bude určitě to čerpadlo abs.
ja si to u mne taky myslim.....ale neni problem pro mne vzit z toho megana....nastesti...abs se shani na 16v
blbe... Evil or Very Mad
_________________
BMW E36 CABRIO:)
Renault 19 16v PH1
Volvo V70 2.5 TDI rakev
VW Golf Cabrio III dostala moje draha:)
Felda pracant
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger
Dan2



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 348
Bydliště - POVINNÉ *: Praha

PříspěvekZaslal: 29.10.07 22:04    Předmět: Citovat

no to teda jo na 16V se schání skoro všechno blbě,já už jsem si před časem koupil celej ten abs systém,ale já to mám v autě od značky Bendix a tohle neni Bendix tam neni ani značka,takže ani nevim jestli ot tam pude,ale vypadá to skoro stejně,prej to je taky z 16V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrazda



Založen: 12.10.2007
Příspěvky: 504
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 29.10.07 22:05    Předmět: Citovat

Dnes jsem jel, brzdím, přišlápnu pedál víc a nic, auto brzdilo pořád stejně Evil or Very Mad Jindy to brzdí dobře...
To dělá taky to ABS?
_________________
Škoda Octavia Elegance 1,9TDi

exRenault 19 1,8S RT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mckoci



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 6584
Bydliště - POVINNÉ *: Pardubice

PříspěvekZaslal: 29.10.07 22:41    Předmět: Citovat

dle me klasicka chyba ve snimaci hladiny brzdovy kapaliny, ktery je pripojen do nadobky BK, sezen novej (teda spis pouzitej dobrej) a frcis dal....a to ze to za studena tlakuje dyl je normalni
_________________
´91 19 16V ph.1 [ F7R 700 & JC5 014 inside ]
´98 Laguna I ph.2 [ 2.0 16V 102kW ]
´07 Outback 3.0R H6 [ EZ30 AT 180kW, 4x4 ]
´06 W251 R Classe 320CDI [ 4Matic, AT, 165kW ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 30.10.07 09:23    Předmět: Citovat

http://forum.moraviaparty.cz/viewtopic.php?t=51
tady je toho spousta o abs a je tam i popsane jak odskouset cidlo v nadobce
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrazda



Založen: 12.10.2007
Příspěvky: 504
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 30.10.07 18:09    Předmět: Citovat

mckoci napsal:
dle me klasicka chyba ve snimaci hladiny brzdovy kapaliny, ktery je pripojen do nadobky BK, sezen novej (teda spis pouzitej dobrej) a frcis dal....a to ze to za studena tlakuje dyl je normalni


Myslíš to víčko?
_________________
Škoda Octavia Elegance 1,9TDi

exRenault 19 1,8S RT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 30.10.07 19:03    Předmět: Citovat

hrazda napsal:
mckoci napsal:
dle me klasicka chyba ve snimaci hladiny brzdovy kapaliny, ktery je pripojen do nadobky BK, sezen novej (teda spis pouzitej dobrej) a frcis dal....a to ze to za studena tlakuje dyl je normalni


Myslíš to víčko?


prej to u verze s ABS nevi ve vicku ale v nadobce
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Elektrika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com