Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zděděný R19 - fotky - prosba o rady
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Javari



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 42
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 29.04.08 14:16    Předmět: Zděděný R19 - fotky - prosba o rady Citovat

Zdravím všechny uživatele tohoto fóra a především ty, jejich příspěvky tady pomohly už tolika lidem.
Dostal jsem do správy R19 (více v podpisu) a po prvních ujetých kilometrech mi bylo jasné, že tohle auto si zaslouží velice důstojné stáří .

Tento příspěvek vložím zde mezi "Ostatní", týká se více oblastí.
Vemte ještě prosím na vědomí, že rozhodně nejsem automobilový guru. Umím jej řídit, hrát si s baterkou a doplnit všechny kapaliny Smile

Auto nezná nic než lehkou nohu na plynu, pravidelnou údržbu (střeva) a obecně dobré zacházení. Čas se ale projevil na exteriéru (viz fotky dále). Rád bych zdejší zkušené poprosil o rady a předem díky.

Obrázek 1:


Co jsem si projížděl fórum, tak zpuchřelé těsnění oken není asi žádná novinka, přesto: víte-li o vhodném (třeba provizorním) řešení, které by vypadalo k světu, uvítám. Taky mně trápí značná ztráta barvy. Slunce, voda, nevím co všechno .. prostě je to matné,vybledlé. Jaký je postup zde ?


Obrázek 2:



Tohle je oříšek (z mého pohledu). Jeden z pantů pátých dveří prohrál s rzí. Tyčinka, na které se dveře "vozí" se ulomila a nyní (mrkěnete na detail) drží uvnitř. Napadlo mně vyrazit zarezlý vnitřek, ale kontrukční řešení těch dveří je tak zajímavé, že se tam ničím pořádným nedostanu. Aby bylo jasno, ten pant teď je schopný vyletět celý. To by znamenalo neúměrnou sílu na pant druhý, který by odletěl hned taky. Nějací karosáři, kteří ví, co s tím ?

Díky za reakce. Pokud mne budete odkazovat na vrakoviště, servisy a jiné, zkuste povzpomínat na něco z okolí Havířova, popřípadě Ostravy. Není problém kamkoliv z okolí dojet.
_________________
R19 1.8 txi, PH1, 66kW, 1721cm, *1990, 125.000km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MortE
Moderátor


Založen: 24.10.2007
Příspěvky: 3623
Bydliště - POVINNÉ *: BRNO

PříspěvekZaslal: 29.04.08 14:45    Předmět: Citovat

pěkně udělaný...
jinak s těma gumičkama kolem oken Ti porádím asi jenom to, že budeš muset koupit nový...repsektive někde sehnat ne tak zpuchřelý...jinak se s tím bojovat moc nedá, je to bolavý místo mnoha aut...
s barvou asi taky moc neuděláš...možná zkusit nějakej oživovač...ale nevim nevim...
no a ten pant, to je prostě francouz- nejde se tam dostat a potom, co se tam dostaneš to nejde povolit, takových míst je na tom autě víc, takže je potřeba hafo trpělivosti a dostatek ND... Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kubais
Zoofil


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 7176
Bydliště - POVINNÉ *: Drsný kraj,drsní lidé-Bruntál

PříspěvekZaslal: 29.04.08 15:07    Předmět: Citovat

Tak na lak asi nejlíp TEMPO pasta a pořádně to projet až dohloubky;)
Gumky jsou problém, jedině výměna za jiné, ale blbě se schánějí a nové sou nehorázně drahé.
Ale s tím pantem snad jen násili:)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mckoci



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 6584
Bydliště - POVINNÉ *: Pardubice

PříspěvekZaslal: 29.04.08 15:17    Předmět: Citovat

cervena barva je snad nejhorsi barva ktera se na R19 delala..hodne casto sem ji videl vybledlou...nee teda ve vsech pripadech ale ve vetsine ano...
smrt nezachranis..jen oddalis Laughing
_________________
´91 19 16V ph.1 [ F7R 700 & JC5 014 inside ]
´98 Laguna I ph.2 [ 2.0 16V 102kW ]
´07 Outback 3.0R H6 [ EZ30 AT 180kW, 4x4 ]
´06 W251 R Classe 320CDI [ 4Matic, AT, 165kW ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Javari



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 42
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 29.04.08 15:21    Předmět: Citovat

mckoci napsal:
cervena barva je snad nejhorsi barva ktera se na R19 delala..hodne casto sem ji videl vybledlou...nee teda ve vsech pripadech ale ve vetsine ano...
smrt nezachranis..jen oddalis Laughing


Červená se mi na tom líbí, bohužel v mém podání vypadá hezky tak maximálně po dešti. Říkal jsem si, jestli neexistuje nějaký zlepšovák, který člověk koupí v barvě auta a po celodenní dřině to vypadá lépe. Inu, asi ne Smile
_________________
R19 1.8 txi, PH1, 66kW, 1721cm, *1990, 125.000km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kubais
Zoofil


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 7176
Bydliště - POVINNÉ *: Drsný kraj,drsní lidé-Bruntál

PříspěvekZaslal: 29.04.08 15:26    Předmět: Citovat

Javari napsal:
mckoci napsal:
cervena barva je snad nejhorsi barva ktera se na R19 delala..hodne casto sem ji videl vybledlou...nee teda ve vsech pripadech ale ve vetsine ano...
smrt nezachranis..jen oddalis Laughing


Červená se mi na tom líbí, bohužel v mém podání vypadá hezky tak maximálně po dešti. Říkal jsem si, jestli neexistuje nějaký zlepšovák, který člověk koupí v barvě auta a po celodenní dřině to vypadá lépe. Inu, asi ne Smile

Zkus to TEMPO, je k dostání skoro na každé benzínce
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 29.04.08 15:28    Předmět: Citovat

JJ není nad staré škodovácké tempo... LEŠTÍŠ, LEŠTÍM, LEŠTÍME... Razz
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
Javari



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 42
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 29.04.08 15:33    Předmět: Citovat

mirek napsal:
JJ není nad staré škodovácké tempo... LEŠTÍŠ, LEŠTÍM, LEŠTÍME... Razz


Dobrý, díky kluci. Kdyžtak tady pak hodím fotky po použití + srovnání před a po "tempu", ať mají ostatní jasno, jestli to stojí nebo nestojí za to Smile
_________________
R19 1.8 txi, PH1, 66kW, 1721cm, *1990, 125.000km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mckoci



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 6584
Bydliště - POVINNÉ *: Pardubice

PříspěvekZaslal: 29.04.08 15:37    Předmět: Citovat

stoji to za to ale ucinek bude kratkodoby ver tomu...za chvili to mas zpet...soused mel podobne takhle vybledlyho P 205..kousek sem mu vylestil..cumel jak chleba z tasky ale pak sem se na to misto podival cca po 3 tydnech a bylo to stejny...
ale pro zacatek bych opravdu zkusil jen to tempo a nasledne bych to dokonale umyl a navoskoval..uvidis co to vydrzi...
pak uz jedine to odvezt nekam kde delaji profi cisteni karoserii (ale treba i vnitrku)
_________________
´91 19 16V ph.1 [ F7R 700 & JC5 014 inside ]
´98 Laguna I ph.2 [ 2.0 16V 102kW ]
´07 Outback 3.0R H6 [ EZ30 AT 180kW, 4x4 ]
´06 W251 R Classe 320CDI [ 4Matic, AT, 165kW ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kody



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 577
Bydliště - POVINNÉ *: Olomouc

PříspěvekZaslal: 29.04.08 21:05    Předmět: Citovat

Tak tak hosi TEMPO je super na okamzity rozdil ale dlouho nevydrzi to musis to auto tim drhnout na jare pak v lete a pred zimou znova a furt dokola Rolling Eyes Wink
_________________
Renault 19-1.7i,66kw,r.v.91
http://kodyr19.rajce.idnes.cz/Muj_srsen/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kubais
Zoofil


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 7176
Bydliště - POVINNÉ *: Drsný kraj,drsní lidé-Bruntál

PříspěvekZaslal: 29.04.08 21:36    Předmět: Citovat

kody napsal:
Tak tak hosi TEMPO je super na okamzity rozdil ale dlouho nevydrzi to musis to auto tim drhnout na jare pak v lete a pred zimou znova a furt dokola Rolling Eyes Wink

Zas tak často bych to nedoporučoval, pač zachvilu budeš bez barvy Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Boris
Organizátor Drhlen


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 10287
Bydliště - POVINNÉ *: Semily

PříspěvekZaslal: 30.04.08 08:27    Předmět: Citovat

Někteří z Vás možná viděli mého červeňáka tak jak jsem ho dovezl z DE bylo to asi tak na stejnou jak tady na fotce vybledlé, matné a šedívé... v Mimoňi téhož roku se mě Vojta ptal jestli jsem to lakoval Laughing
Údržba červené stojí úsilí ale vyplatí se to tempo nedoporučuji protože by jsi na hranách brzo dostal na plnič...
Použil jsem na to 2x leštěnku s brusnou pastou od Liqui Moly a potom nějakou čpavkovou a potom už jsem ten lak vždy jen obnovil leštící leštěnkou... pravda je, že to bylo potřeba cca 1x měsíčně ale stojí to za to...
Bohužel nemám fotku před ale jen po zásahu leštěnek...
TEMPO Nedoporučuju moc pracné a drastické pro lak... tím bych dělal tak starou škodu 100...

_________________
Renault 19 16V 99kWoltu
www.djmartinbores.cz I www.danceparty.unas.cz I www.indoorpaintball.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 30.04.08 12:19    Předmět: Citovat

Koukám že ty ALU vozíš ssebou z auta na auto...

To bych nevydržel déle jak 2 měsíce s jednou sadou.. Laughing
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
Javari



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 42
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 30.04.08 12:50    Předmět: Citovat

kody napsal:
Tak tak hosi TEMPO je super na okamzity rozdil ale dlouho nevydrzi to musis to auto tim drhnout na jare pak v lete a pred zimou znova a furt dokola Rolling Eyes Wink


Koukám Tvoje červená stále pěkná. Ta moje prý kdysi odešla po pár návštěvách myčky (to by mně zajímalo, co s tím ti kluci ušatí prováděli) a údajně to nebyl ojedinělý případ.

Koukám, že použití tempa se překlápí do stavu "spíše ne". Borisi, díky za postup a kdyby jsi našel nějaké odkazy na ty přípravky, o kterých jsi psal, budu vděčný (jak jsem psal, budu na to šahat poprvé, nerad bych to pohnojil).
_________________
R19 1.8 txi, PH1, 66kW, 1721cm, *1990, 125.000km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Boris
Organizátor Drhlen


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 10287
Bydliště - POVINNÉ *: Semily

PříspěvekZaslal: 30.04.08 12:53    Předmět: Citovat

Javari napsal:
kody napsal:
Tak tak hosi TEMPO je super na okamzity rozdil ale dlouho nevydrzi to musis to auto tim drhnout na jare pak v lete a pred zimou znova a furt dokola Rolling Eyes Wink


Koukám Tvoje červená stále pěkná. Ta moje prý kdysi odešla po pár návštěvách myčky (to by mně zajímalo, co s tím ti kluci ušatí prováděli) a údajně to nebyl ojedinělý případ.

Koukám, že použití tempa se překlápí do stavu "spíše ne". Borisi, díky za postup a kdyby jsi našel nějaké odkazy na ty přípravky, o kterých jsi psal, budu vděčný (jak jsem psal, budu na to šahat poprvé, nerad bych to pohnojil).

Mam oboje doma tak kouknu na nazvy Wink a kdybych zabudol neboj se připomenout Twisted Evil
_________________
Renault 19 16V 99kWoltu
www.djmartinbores.cz I www.danceparty.unas.cz I www.indoorpaintball.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com