Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

řízení
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Scray



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 2260
Bydliště - POVINNÉ *: Brumov-Bylnice (Zlín)

PříspěvekZaslal: 06.08.10 21:18    Předmět: řízení Citovat

mám dotaz...chci měnit řízení (dát posilovač)..mám všechno,ale nezdá se mi trošku to řízení,já mám rok 90 motor 1.7 54kW a to řízení s posilovačem je z roku 92 motor o řadu vyšší,ale prej kastle byla z motoru 54kW včetně toho řízení.Zajímá mě tedy,když budu měnit řízení,zda musím měnit i to řízení se spínačkou co je uvnitř auta..respektive jaké rozdíly jsou mezi těmato řízeními posilovač/bez posilovače.Jestli se dělaly jinak,teda krom té hydrauliky Very Happy
_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
joyo



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 269
Bydliště - POVINNÉ *: Zlaté Moravce

PříspěvekZaslal: 07.08.10 01:05    Předmět: Citovat

tyče riadenia sú všetky rovnaké akurát je tam rozdiel že niektoré sú výškovo nastavitelné a iné sú pevné
_________________
Renault 19 1.7 66kw
Renault 19 cabrio 1.8 16v
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
davados



Založen: 6.9.2009
Příspěvky: 797
Bydliště - POVINNÉ *: Praha

PříspěvekZaslal: 07.08.10 02:47    Předmět: Citovat

Menil sem rizeni a sehnal sem jen "hreben se spojovackama" (servo mi zustalo to my) od Lanina a Tominos mi to s nadavanim na TD Laughing vymenil a par mesicu predtim kamosovi menil komplet "hreben" i s posilovacem na 66kw ktery ho nikdy nemelo a jediny co si musel sehnat navic byl delsi klinovej remen Wink jo a jeste je asi dobry preventivne vymenit manzety rizeni.
EDIT:jo a jeste ten kamos na vrakaci shanel nejaky drzaky serva myslim,ale ty asi mas kdyz pises,ze mas komplet rizeni
_________________
Taxi Renault 19 Chamade 1,9Td 66kw ph I-look 16V
+NOVÝ Taxi Citroen Xsara II 2002 2,0 Hdi
66kw
http://renault19td.rajce.net

Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to !!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Scray



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 2260
Bydliště - POVINNÉ *: Brumov-Bylnice (Zlín)

PříspěvekZaslal: 07.08.10 06:26    Předmět: Citovat

jo mám vše od nádobky na kapalinu až po ten řemen ;) krom šroubů,budu muset doma hledat Very Happy jen sme se dívali právě na rok 95 co má posilovač a tam je to řízení prej nějak trochu jinak,jakoby výš.tak dnes musím mrknout na to moje..nedělalo se to řízení na nových typech nějak jinak? a bude mi tam asi chybět nějaká kuna u pedálů,pokud nebude pasovat ta moje stará,tak ji budu shánět,pokud ji někdo má,tak už se ozývejte Very Happy
EDIT: ne kuna,ale guma Very Happy
_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
davados



Založen: 6.9.2009
Příspěvky: 797
Bydliště - POVINNÉ *: Praha

PříspěvekZaslal: 07.08.10 06:31    Předmět: Citovat

Tenhle vikend to na foru bude zdechly.Vetsina znalejch a obchodniku je na Moravii
_________________
Taxi Renault 19 Chamade 1,9Td 66kw ph I-look 16V
+NOVÝ Taxi Citroen Xsara II 2002 2,0 Hdi
66kw
http://renault19td.rajce.net

Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to !!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Scray



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 2260
Bydliště - POVINNÉ *: Brumov-Bylnice (Zlín)

PříspěvekZaslal: 07.08.10 06:36    Předmět: Citovat

jo to mi je jasný Very Happy slyšel sem že jich tam jede dost..no každopádně ta guma nespěchá,tu tam můžu nahodit kdykoliv,ale jestli je to řízení stejné tak no problemo Smile
_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
Scray



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 2260
Bydliště - POVINNÉ *: Brumov-Bylnice (Zlín)

PříspěvekZaslal: 07.08.10 07:08    Předmět: Citovat

a kolik se tam vleze kapaliny?ať vím kolik mám skočit koupit Question
_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
davados



Založen: 6.9.2009
Příspěvky: 797
Bydliště - POVINNÉ *: Praha

PříspěvekZaslal: 07.08.10 07:44    Předmět: Citovat

Tyjo myslim ze litrova pixla a jeste ti zbyde.Oznaceni nevim nejakej Dexron v kelly ho maj za +- 140.Vcera sem vyhazoval obal a neopsal sem si to,ale v obchode ti poradej Wink
_________________
Taxi Renault 19 Chamade 1,9Td 66kw ph I-look 16V
+NOVÝ Taxi Citroen Xsara II 2002 2,0 Hdi
66kw
http://renault19td.rajce.net

Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to !!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Scray



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 2260
Bydliště - POVINNÉ *: Brumov-Bylnice (Zlín)

PříspěvekZaslal: 07.08.10 08:02    Předmět: Citovat

no asi myslíš tohle
http://www.autokelly.cz/#PATH=3761800;3761812;4730139|CT=5|PCT=13|CUR=0|FT=dextron|PGS=20|PT=0|PDID=564996|PDPID=564996|PVT=1|SHT=0|SD=0|ST=0|
no do kelly to nestihnu,ale snad to budou mít u nás,ale asi za těžké prachy Sad
_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
davados



Založen: 6.9.2009
Příspěvky: 797
Bydliště - POVINNÉ *: Praha

PříspěvekZaslal: 07.08.10 08:11    Předmět: Citovat

Nevidim obrazek,v mobilu mi to nejde otevrit.I kdyby to stalo 3kila.Pokud to budes mit tesny,tak ho tam nalejes a rok na to nemusis sahnout Wink
_________________
Taxi Renault 19 Chamade 1,9Td 66kw ph I-look 16V
+NOVÝ Taxi Citroen Xsara II 2002 2,0 Hdi
66kw
http://renault19td.rajce.net

Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to !!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Scray



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 2260
Bydliště - POVINNÉ *: Brumov-Bylnice (Zlín)

PříspěvekZaslal: 07.08.10 08:29    Předmět: Citovat

no já ten odkaz stejně vložil na 2 věci Very Happy takže ho nevidím ani já Smile jinak už sem pořídil Smile dali mi tady shell za 170 korun litr,prej ho předepisuje přímo výrobce R19 pro toto řízení Smile teď jen aby mi to klaplo a sedělo to jak má Sad ale pro jistotu radši zkontroluju hadice atd jestli není třeba něco vyměnit,abych nemusel dolívat jak říkáš ;)
_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
Scray



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 2260
Bydliště - POVINNÉ *: Brumov-Bylnice (Zlín)

PříspěvekZaslal: 07.08.10 20:20    Předmět: Citovat

tak,práce hotova a snad úspěšně,byl menší problém s jedním šroubem od hadičky,prosakovala dost šťáva,ale snad vyřešeno Smile
a protože sem to zvládl,tak se chci s ostatníma podělit o mou práci,ačkoliv ji nikomu nedoporučuju Very Happy možná to tak bylo jen u mě,nevím...
Takžeee,nejdřív sem sundal klíňák a oddělal bokem altík,namontoval čerpadlo,umístil nádobku a napojil hadici z čerpadla do nádobky.Potom jsem zvedl auto na 2 hevery a sundal obě kola,uvolnil a vytáhl čep řízení,zajistil motor (viz foto) a povolil kloub řízení a zadní část nápravnice a tyčky které jsou spojené s ramenama.Pomalu sem sundaval motor.Odšrouboval jsem vejfuk,páč mi zavazel a taky tyčku řazení.Staré řízení šlo mimochodem vytáhnout i bez sundání nápravnice.Pak jsem vytahnul celé řízení z cocpitu,protože sem ho porovnával s tím co sem měl a něco mi tam chybělo tak sem chtěl vědět jestli je to ok,samo že ok,jen sem musel nastavit délku "táhla" na kratší.Namontování nového řízení už nebyla taková lahůdka,nemohl sem ho tam dostat když jsem měl nápravnici na autě,tak jsem odšrouboval trubky na řízení které mi překážely a pak i jeden držák,sice se tam z5 montovaly těžko,ale trocha odřené ruce a trpělivost a je to Smile napojil sem všechny hadice atd. připojil "kloub od řízení" a namontoval čepy,vejfuk a tyčku řazení..prostě to co tam bylo Very Happy nahodil kola,nalil kapalinu a zkusil funkčnost...teklo to,ale to se sem nehodí,to byl můj problém Very Happy no to sem si spravil,tak sem nahodil kola a zkoušel co to umí a spokojenost Smile už se dnes těším na první vyjížďku Razz a jinak na závěr,možná sem něco zapomněl,ale takovouhle práci už bych asi nedělal Very Happy rači koupit auto s posilovačem Twisted Evil jinak nad touto srandou sem strávil čas od 11 hodin odpoledne asi do 7 večer,takže asi tak Smile ale samozřejmě výsledek stojí za to Smile možná sem na něco zapomněl,tak mě může doplnit ten kdo to dělal Smile popř poradím i já Smile

_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
Eagle



Založen: 18.4.2012
Příspěvky: 151
Bydliště - POVINNÉ *: Zlín

PříspěvekZaslal: 03.02.13 19:00    Předmět: Citovat

Čau lidi, chci se zeptat, když budu měnit obyčejné řízení na servo-řízení, budu muset dávat i jiný držák na altík, nebo je to tam už na tu pumpu nachystaný? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Scray



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 2260
Bydliště - POVINNÉ *: Brumov-Bylnice (Zlín)

PříspěvekZaslal: 03.02.13 22:56    Předmět: Citovat

na bloku F3N je to nachystané (aspoň co vím já,u jiných nevím,krom 1.4ky,tam to ani snad dát nejde...),stačí našrubovat a dát delší řemen...
_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 04.02.13 08:52    Předmět: Citovat

Není tam jinej šponovák na altík? Navíc dát jinou řemenici na altík, bez serva má o jednu drážku méně.

Ještě byl rozdíl v čepech na řízení, bez serva byly rovné a se servem vyhnuté, ale myslím že dnes se stejně jiné než ty vyhnuté nedělají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com