Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

13" -> 15" :)
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mrkwich
Anonymní





PříspěvekZaslal: 23.10.07 00:04    Předmět: 13" -> 15" :) Citovat

Prosím, mohl byste mi někdo napsat, jak moc (nebo jak málo Very Happy ) je znát rozdíl mezi diskama 13" a 15" při zrychlování? Nebo tak nějak obecně jak je poznat ten rozdíl dvou palců při jízdě?
Od začátku jezdím s 19kou na třináctkách a uvažuju, že začnu šetřit na nějaký pěkný 15" ..ale chtěl bych vědět, jestli to trošku nezleniví protože mám pod kapotou jen motor 1,4.
Předem díky za rady a zkušenosti Wink
Návrat nahoru
Marv
Vítěz Drhlen 2007


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7357
Bydliště - POVINNÉ *: Rousínov u Vyškova

PříspěvekZaslal: 23.10.07 06:30    Předmět: Re: 13" -> 15" :) Citovat

Mrkwich napsal:
Prosím, mohl byste mi někdo napsat, jak moc (nebo jak málo Very Happy ) je znát rozdíl mezi diskama 13" a 15" při zrychlování? Nebo tak nějak obecně jak je poznat ten rozdíl dvou palců při jízdě?
Od začátku jezdím s 19kou na třináctkách a uvažuju, že začnu šetřit na nějaký pěkný 15" ..ale chtěl bych vědět, jestli to trošku nezleniví protože mám pod kapotou jen motor 1,4.
Předem díky za rady a zkušenosti Wink

Luca jezdí zimu 13" a léto 15" a řekl bych že v tom rozdíl není znát pro normálního uživatele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumcajs



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 760
Bydliště - POVINNÉ *: Jihlava

PříspěvekZaslal: 23.10.07 06:42    Předmět: Re: 13" -> 15" :) Citovat

Mrkwich napsal:
Prosím, mohl byste mi někdo napsat, jak moc (nebo jak málo Very Happy ) je znát rozdíl mezi diskama 13" a 15" při zrychlování? Nebo tak nějak obecně jak je poznat ten rozdíl dvou palců při jízdě?
Od začátku jezdím s 19kou na třináctkách a uvažuju, že začnu šetřit na nějaký pěkný 15" ..ale chtěl bych vědět, jestli to trošku nezleniví protože mám pod kapotou jen motor 1,4.
Předem díky za rady a zkušenosti Wink

Vzhledem k tomu, že průměr kola se nezmění, je to jak píše Marv, jen na 15 můžeš dát širší gumy (netlemte se, vilní mladíci) - a to je znát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marv
Vítěz Drhlen 2007


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7357
Bydliště - POVINNÉ *: Rousínov u Vyškova

PříspěvekZaslal: 23.10.07 06:43    Předmět: Re: 13" -> 15" :) Citovat

rumcajs napsal:
Mrkwich napsal:
Prosím, mohl byste mi někdo napsat, jak moc (nebo jak málo Very Happy ) je znát rozdíl mezi diskama 13" a 15" při zrychlování? Nebo tak nějak obecně jak je poznat ten rozdíl dvou palců při jízdě?
Od začátku jezdím s 19kou na třináctkách a uvažuju, že začnu šetřit na nějaký pěkný 15" ..ale chtěl bych vědět, jestli to trošku nezleniví protože mám pod kapotou jen motor 1,4.
Předem díky za rady a zkušenosti Wink

Vzhledem k tomu, že průměr kola se nezmění, je to jak píše Marv, jen na 15 můžeš dát širší gumy (netlemte se, vilní mladíci) - a to je znát

Jo jak jsem řekl, ta šířka gumy pro běžného uživatele si myslím že nebude poznatelná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vítek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 1483
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 23.10.07 07:24    Předmět: Citovat

je poznatelna jezdil jsem na 195/50/15 a ted jsem dal zimaky 165/70/13 za prve nemam posilovac tak ze ted si z volantem proste jen hraju je to skveli pri parkovani a klickovani ve mestech na 15tkach ani nahodou 13tky tolik nedrncaji jako 15tky a rek bych ze to i lepe jede
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marv
Vítěz Drhlen 2007


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7357
Bydliště - POVINNÉ *: Rousínov u Vyškova

PříspěvekZaslal: 23.10.07 10:36    Předmět: Citovat

Vítek napsal:
je poznatelna jezdil jsem na 195/50/15 a ted jsem dal zimaky 165/70/13 za prve nemam posilovac tak ze ted si z volantem proste jen hraju je to skveli pri parkovani a klickovani ve mestech na 15tkach ani nahodou 13tky tolik nedrncaji jako 15tky a rek bych ze to i lepe jede

Ale původní otázka zněla jestli bude rozdíl při zrychlování. A Luca má bohudík servo, takže tento rozdíl neposoudím. A to že ti to teď jede líp může být i tím že je chladnějc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vítek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 1483
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 23.10.07 12:20    Předmět: Citovat

jelo to lip uz kdyz jsem to prehodil hned ja jsem pro 13tky na normalni jezdeni pokud chce litat jako prase at tam narve neco sirokyho co mu bude drzet v zatackach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHUD
Vítěz Morávia Party 2007


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 552
Bydliště - POVINNÉ *: Sepekov

PříspěvekZaslal: 23.10.07 12:24    Předmět: Citovat

no zkrátka když na to nedá nějaké balony tak to na zrychlení nepozná to samé na brzdách...
_________________
Auto je m?j život a ten mi nic neveme jenom to auto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mrkwich
Anonymní





PříspěvekZaslal: 23.10.07 12:56    Předmět: Citovat

Tak dík za názory Wink
Takže pokud na to dám nějakou rozumnou šířku (ne víc jak 195) tak by to mělo bejt skoro stejný... Idea
Návrat nahoru
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 23.10.07 13:35    Předmět: Citovat

Mrkwich napsal:
Tak dík za názory Wink
Takže pokud na to dám nějakou rozumnou šířku (ne víc jak 195) tak by to mělo bejt skoro stejný... Idea

Přesně špatně!
Výhoda 15¨: tam kde bys byl v zatacce s 13¨ uz ve skarpe 195/_/15 ani nepiskne! Pri zrychlovani bys mel byt teoreticky pomalejsi ale nepoznas to! a pokud mas brzdy v piči tak to hlavne poznas při brždění, ale taky no problem. 15¨ taky oproti 13¨vypadaji šupovně co do vzhledu, ale jestli ti tahne na duchod tak nech 13¨ s profilem aspon na 80 jestli se vlezou, páč ti na 15¨odejdou záda z toho hupsání a skákání...
Piloti obouvají 15¨na léto a 13¨ na zimu! Uff sem se zas nechal unést
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
Fojcek
Anonymní





PříspěvekZaslal: 23.10.07 14:47    Předmět: Citovat

mirek napsal:
Mrkwich napsal:
Tak dík za názory Wink
Takže pokud na to dám nějakou rozumnou šířku (ne víc jak 195) tak by to mělo bejt skoro stejný... Idea

Přesně špatně!
Výhoda 15¨: tam kde bys byl v zatacce s 13¨ uz ve skarpe 195/_/15 ani nepiskne! Pri zrychlovani bys mel byt teoreticky pomalejsi ale nepoznas to! a pokud mas brzdy v piči tak to hlavne poznas při brždění, ale taky no problem. 15¨ taky oproti 13¨vypadaji šupovně co do vzhledu, ale jestli ti tahne na duchod tak nech 13¨ s profilem aspon na 80 jestli se vlezou, páč ti na 15¨odejdou záda z toho hupsání a skákání...
Piloti obouvají 15¨na léto a 13¨ na zimu! Uff sem se zas nechal unést
Kde si vzal hupsání a skákání? To foukáš na 4 atmosféry, ne? Při brždění poznáš prd, když obvod gumy 195/50-15 je skoro stejný jak 165/70-13, nebo na čem to jezdí
Návrat nahoru
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 23.10.07 15:26    Předmět: Citovat

Fojcek napsal:
mirek napsal:
Mrkwich napsal:
Tak dík za názory Wink
Takže pokud na to dám nějakou rozumnou šířku (ne víc jak 195) tak by to mělo bejt skoro stejný... Idea

Přesně špatně!
Výhoda 15¨: tam kde bys byl v zatacce s 13¨ uz ve skarpe 195/_/15 ani nepiskne! Pri zrychlovani bys mel byt teoreticky pomalejsi ale nepoznas to! a pokud mas brzdy v piči tak to hlavne poznas při brždění, ale taky no problem. 15¨ taky oproti 13¨vypadaji šupovně co do vzhledu, ale jestli ti tahne na duchod tak nech 13¨ s profilem aspon na 80 jestli se vlezou, páč ti na 15¨odejdou záda z toho hupsání a skákání...
Piloti obouvají 15¨na léto a 13¨ na zimu! Uff sem se zas nechal unést
Kde si vzal hupsání a skákání? To foukáš na 4 atmosféry, ne? Při brždění poznáš prd, když obvod gumy 195/50-15 je skoro stejný jak 165/70-13, nebo na čem to jezdí

Mi to skace jak stara kobyla,ale to bude extra hard tlumici. No a u toho brzdeni je rozdil v tom ze ten 15¨ disk i s pneu ma sice stejny obvod jako 13¨ale váží mnohem víc, protože tam máš o dva palce víc hliníku. a přecejenom Al váží podstatně víc než pneu...
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 23.10.07 15:26    Předmět: Citovat

Jo a nemluvim o tom jak budes krasne častěji měnit čepy a ložiska...
Ale to je daň za fajnové svezení.-.
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
Vítek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 1483
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 23.10.07 15:45    Předmět: Citovat

jojo ja dal 15tky a musel vymenit vsechny loziska Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fojcek
Anonymní





PříspěvekZaslal: 23.10.07 17:11    Předmět: Citovat

S těma ložiskama máš pravdu, to jsem taky zažil, ale s těma brzdama- rozdíl bude nepatrný... rozhodně podle toho nepoznáš stav brzd...
Co to je extra hard tlumič? Špalek narvaný mezi kastlí na nádravou? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com