Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stále stoupá voda..
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Salamos



Založen: 30.9.2015
Příspěvky: 252
Bydliště - POVINNÉ *: Brno/Třebíč

PříspěvekZaslal: 30.04.16 18:52    Předmět: Stále stoupá voda.. Citovat

Ahoj, mám opět problém s ventilem Sad Stále mi v nádobce stoupá voda... Po zahřátí začne z té malé hadičky, co jde z hlavy do nádobky voda dokud nepřeteče. Jak je na chladiči odvzdušňovák, tak tam se voda ztratí. Myslel jsem si, že je to těsnění pod hlavou, tak jsem udělal kompletní GO hlavy, ale problém stále trvá. Prosím poraďte.
_________________
R5 GTE 16V
R5 GTE LeMans
R5 GTE
106 Rallye
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salamos



Založen: 30.9.2015
Příspěvky: 252
Bydliště - POVINNÉ *: Brno/Třebíč

PříspěvekZaslal: 01.05.16 08:36    Předmět: Citovat

Jinak odvzdušňuji podle návodu, co tu je napsaný. povolim odvzdušňovák na chladiči, dolívám vodu do nádobky, až začne z něho téct. Utáhnu a nastartuju. Nádobku nechávám celou dobu otevřenou.
_________________
R5 GTE 16V
R5 GTE LeMans
R5 GTE
106 Rallye
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 01.05.16 09:10    Předmět: Citovat

Nemas spatne zapojene hadice, netoci se ti vodni pumpa obracene? Predpokladam, ze nemas servo.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Salamos



Založen: 30.9.2015
Příspěvky: 252
Bydliště - POVINNÉ *: Brno/Třebíč

PříspěvekZaslal: 01.05.16 11:50    Předmět: Citovat

Hadice jsem dal jak origo, jen mám silikonovy. Pumpa se očí doleva. Není v originál hadicích nějaká klapka? Příjde mi, že vodní pumpa cucá vodu přes doběhovy čerpadlo z chladiče a tím v něm vzniká podtlak, proto není voda u odvzdušňováku a když se naplní nádobka, vypnu motor a povolím ho, udělá to tssss a voda v nádobce klesne na normál-vrátí se do chladiče. Takže voda v nádobce přibývá, ale už se nevrací zpět do oběhu..
_________________
R5 GTE 16V
R5 GTE LeMans
R5 GTE
106 Rallye
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mckoci



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 6584
Bydliště - POVINNÉ *: Pardubice

PříspěvekZaslal: 01.05.16 12:09    Předmět: Citovat

probehla kontrola termostatu ?
co chladic, je na vsech mistech stejne horkej ?
_________________
´91 19 16V ph.1 [ F7R 700 & JC5 014 inside ]
´98 Laguna I ph.2 [ 2.0 16V 102kW ]
´07 Outback 3.0R H6 [ EZ30 AT 180kW, 4x4 ]
´06 W251 R Classe 320CDI [ 4Matic, AT, 165kW ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Salamos



Založen: 30.9.2015
Příspěvky: 252
Bydliště - POVINNÉ *: Brno/Třebíč

PříspěvekZaslal: 01.05.16 16:43    Předmět: Citovat

Termostat nový a pro jistotu zkontrolován. Před tím se to prohřívalo uplně na prd a po kontrole originál hadic jsem zjistil, že před doběhovým čerpadlem je následující zpětný ventil viz foto. Ten jsem namontoval, a už se to prohřívá jak má, i chladič, ale stále z ty maly hadičky přitýká voda a nikam se neztrácí. V knižce, jak na to jsem našel následující. Kalibrovaná průchodka 3mm, pozice 14, u ty maly hadičky asi. Může mi někdo prosím zjisti zda je i na 16V? Díky

_________________
R5 GTE 16V
R5 GTE LeMans
R5 GTE
106 Rallye
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
glittermann



Založen: 14.9.2010
Příspěvky: 657
Bydliště - POVINNÉ *: Jirkov

PříspěvekZaslal: 01.05.16 18:34    Předmět: Citovat

ventil žádní ventil v hadicích nemá...nemáš náhodou expanzku moc nízko?
_________________
Renault 19 1.8F-ie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Salamos



Založen: 30.9.2015
Příspěvky: 252
Bydliště - POVINNÉ *: Brno/Třebíč

PříspěvekZaslal: 01.05.16 20:13    Předmět: Citovat

Mám ji právě výš a jeden zpětný ventil jsem v hadicích objevil, viz moje fotka. Je v hadici před doběhovým čerpadlem, aby vodní pumpa nesála vodu z chladiče než se otevře termostat. Doběhové čerpadlo je jinak průchozí a tím by v chladiči vznikal podtlak. Kdy jsem tam ten ventil dal tak se motor začal prohřívat normálně a i přitýkání vody do nádobky se tou malou hadičkou zpomalil. Takže ještě bude nějaky problém, proč ta voda z nádobky nemizí.
_________________
R5 GTE 16V
R5 GTE LeMans
R5 GTE
106 Rallye
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 01.05.16 20:26    Předmět: Citovat

No ventila jsem měl už je to let, ale něco obdobného jsem nikdy neřešil a čerpadlo na doběh měl zaslepené. Ale nedávno jsem něco podobného řešil na jednom fiatu, jak nebylo víčko na expanzce tak přetékala, ona teda přetékala už než dojel, ale bylo to špatným víčkem, netěsnilo, po nasazení jiného fiat jezdí jak ďas a nic nikde neteče. Třeba je to blbost, ale zkusil bych to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salamos



Založen: 30.9.2015
Příspěvky: 252
Bydliště - POVINNÉ *: Brno/Třebíč

PříspěvekZaslal: 01.05.16 20:45    Předmět: Citovat

Nádobka i víčko jsou nové. Zkusím dát staré, ale pochybuju.
_________________
R5 GTE 16V
R5 GTE LeMans
R5 GTE
106 Rallye
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 02.05.16 08:49    Předmět: Citovat

Me spis zarazi, ze ti to neodtika z nadobky. Tou malou hadickou tam toho tece hodne, ale odtoky jsou 2 velke. Navic by to mel byt uzavreny okruh, tak ze kdyz se ti plni nadobka, nekde to asi bude sat falesny luft.

Co vimenik tepla, ten mas zapojeny dobre, nemas vzduv v nem?
Ten ventil u dobehoveho cerpadla tam origo ma byt, ale videl jsem i ventily bez a chlazeni fungovalo normalne.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Salamos



Založen: 30.9.2015
Příspěvky: 252
Bydliště - POVINNÉ *: Brno/Třebíč

PříspěvekZaslal: 02.05.16 09:12    Předmět: Citovat

Radiátor topení mám zapojený následovně. Hadice z nádobky, levá(výstupu od sebe) spodní vstup do topení a do vrchního mám to hadicové téčko, co jde z hlavy a plechové trubky,která je podél bloku. Jak odvzdušním radiátor, když je odvzdušňovák jen na chladiči? Hadice jsem všechny přetáhnul, nikde nic nekape. Voda začne v nádobce přibývat, až sepne termosta a zapojí se do okruhu. Do té doby je vše OK a motor se prohřívá normálně.
_________________
R5 GTE 16V
R5 GTE LeMans
R5 GTE
106 Rallye
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
glittermann



Založen: 14.9.2010
Příspěvky: 657
Bydliště - POVINNÉ *: Jirkov

PříspěvekZaslal: 02.05.16 10:07    Předmět: Citovat

nemohl by si sem hodit fotku? já na té malinké nahoře Tčko nemám a motor máš ph1 či 2?
_________________
Renault 19 1.8F-ie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 02.05.16 10:39    Předmět: Citovat

vodni pumpu si dával novou ? funguje ? chladič je plně pruchozí ? zkus vyndat termostat a hodit ho vyvařit do vody jestly funguje jak má .. i novej termostat muže blbnout
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Salamos



Založen: 30.9.2015
Příspěvky: 252
Bydliště - POVINNÉ *: Brno/Třebíč

PříspěvekZaslal: 02.05.16 11:51    Předmět: Citovat

m1tv napsal:
vodni pumpu si dával novou ? funguje ? chladič je plně pruchozí ? zkus vyndat termostat a hodit ho vyvařit do vody jestly funguje jak má .. i novej termostat muže blbnout


Vodní pumpa nová a měla by fungovat, když sepne termostat tak je krásně cítit na chladiči, jak se od vrčku plní teplou vodou a postupuje to dolů. Tím usuzuji, že je průchozí i chladič, který je taky nový. Termostat jsem vařit zkoušel, otevře při 88stupních. Jinak hlava komplet GO, otlakovaná, těsnění pod hlavou novy, blok rovnej, nová expanzka s víčkem. Jediny co nevím, jestli není prasklý blok, ale to už je extrém. Olej krásně čistý, voda bez mastnoty a ani trošku to nekouří. Motor jde jak hodinky.

glittermann napsal:
nemohl by si sem hodit fotku? já na té malinké nahoře Tčko nemám a motor máš ph1 či 2?


Jasně. Na 1. fotce jsem to i naznačil, ale moc mi to nedává smysl. Z hlavy je vývod na dvě hadice. Malou, která příjde do expanzky a větší, která má jít do topení jako teplá voda???. Tam je právě to téčko z hadice, ktery je propojeny s těma plechovejma trubkama podél bloku, která jsou vlastně sací--spojeny s vodní pumpu pod sáním. Někdě se to tam prostě hádá.


Kouknětě na fotky budu rád za postřehy a názory, případně vysvětlení.
_________________
R5 GTE 16V
R5 GTE LeMans
R5 GTE
106 Rallye
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com