Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

lpg
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vítek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 1483
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 13.03.08 10:34    Předmět: lpg Citovat

nazdar lidi porad premyslim jak usetrit na provozu auta, ma nekdo LPG chtel bych vedet jake jsou omezeni, vyhody a naklady. ted jsem se nekde docetl ze CNG je lepsi navic se pry muze do podzemnich garazi atd
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 13.03.08 11:15    Předmět: Citovat

lpg je nesmysl už v tom že počatečni investice je 40t zaserou ti kufr bombou a motorum to zrovna 2 nesveči Wink a o tom že stratiš vykon , odchazi vyfuky (při hořeni plynu se vytvaři voda a leje z vejfuku v litrech Smile a pokud to neni ten vstřikovanej system tak to stoji za kulovy a motor funguje bud na benzin na plyn dela blbosti (škube a podobne ) a nebo je to seřizeny na plyn a na benzin už toho moc nenajezdiš .. a navic nesmiš do podzemnich parkovišt a vetšiny kompexu s obchodakama ... a chodiš každej rok na kontrolu bomby a vstřikovani stoji to cca 1t
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hrazda



Založen: 12.10.2007
Příspěvky: 504
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 13.03.08 11:29    Předmět: Citovat

Takže, co se týče CNG, tak jsem se na to ptal před dvěma roky, když jsem dělal přestavbu na favorita a moc mi to nedoporučovali, protože ty bomby na to jsou prý moc těžký a taky si na moc místě v republice asi nenatankuješ, kdežto LPG je skoro v každé trochu větší obci.

Co se týče přestavby, tak by sis měl ujasnit kde budeš mít nádrž. Dá se dát zespodu místo rezervy, obsah mám 42l, větší Ti tam asi nedají, reálně se dá naplnit na 32 - 35l. Dojezd počítej kolem 300 - 400km na jednu nádrž, záleží jak jezdíš, i když mě se v závislosti na stylu jízdy spotřeba moc nemění.
Pokud chceš mít velký dojezd, dáš nádrž do kufru, ale to mi nevyhovuje, protože občas kufr využiju.

Co se týče zařízení, tak mám BRC Bingo, ze začátku s tím byly problémy, ale to je u každé instalace LPG, tak se toho neboj. Pak to jezdilo OK, ale od druhé revize mi tam něco nakurvili a blbne mi to při přepínání z benzínu na plyn, že to občas zdechne. Ale příště jak to pojedu, tak si na ně došlápnu.
Prej je lepší (a samozřejmě dražší) sekvenční vstřik přímo do válce, ale to já nemám. Prej tam není poznat úbytek výkonu a dokonce to prý jede i líp jak na benzín. U toho mýho to trochu poznat je.

Další problematická věc je umístění směšovače, mě to flákli za levý světlo nad odlučovač klimy, takže žárovku měním demontáží celého světla a těším se až někdo bude doplňovat tu klimu. Ale je fakt, že jinam se ten směšovač asi dát nedá.

Jinak přepínání benzín-plyn je automatické, po překonání určité hranice otáček (u mě 2300) se to automaticky přepíná. Jinak si můžeš přepínat i manuálně.

Co se týče ceny, tak já za to moje platil 23500,- sekvenční vstřik je asi o 4000,- dražší.

Návratnost je asi po 25000km

Víc mě teď nenapadá.
_________________
Škoda Octavia Elegance 1,9TDi

exRenault 19 1,8S RT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrazda



Založen: 12.10.2007
Příspěvky: 504
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 13.03.08 11:33    Předmět: Citovat

m1tv napsal:
lpg je nesmysl už v tom že počatečni investice je 40t zaserou ti kufr bombou a motorum to zrovna 2 nesveči Wink a o tom že stratiš vykon , odchazi vyfuky (při hořeni plynu se vytvaři voda a leje z vejfuku v litrech Smile a pokud to neni ten vstřikovanej system tak to stoji za kulovy a motor funguje bud na benzin na plyn dela blbosti (škube a podobne ) a nebo je to seřizeny na plyn a na benzin už toho moc nenajezdiš .. a navic nesmiš do podzemnich parkovišt a vetšiny kompexu s obchodakama ... a chodiš každej rok na kontrolu bomby a vstřikovani stoji to cca 1t



Takže investice do 30kkč
Revize cca 300kč každých 10000km nebo 1rok
S vodou máš asi pravdu...
Velký úbytek výkonu tam není, možná trochu prodleva na přidání plynu.
Pořád lepší jezdit za 1,60kč/km než za 3 a víc.
_________________
Škoda Octavia Elegance 1,9TDi

exRenault 19 1,8S RT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 13.03.08 11:36    Předmět: Citovat

nevim no jezdim na benzin a jezdim za 2,5 takže to až takovej rozdil nebude .. nevim jak u vas ale tady si to nechaval montovat manik do laguny před rokem a daval za to 37t je to vstřikovani 4 bodovy .. na vykonu je to furt znat a dost a ten motor je pak hodne hlučnej na revizi tvrdily že chtej proplachnout vstřiky Confused Když chceš předjet nebo jedeš do kopce tak je lepši to přepnout na benzin a dokonce to i doporučujou ..
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hrazda



Založen: 12.10.2007
Příspěvky: 504
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 13.03.08 11:55    Předmět: Citovat

Tady je ceník v Prostějově u Fedora.

Je obecně pravda, že v čechách je dráž, tady u nás cena LPG jde málokdy přes 16kč.

Pokud jezdíš za 2,5, tak to Tě obdivuju, mě to na benzín moc nešlo. A u LPG bych se možná dostal níž, ale netrápí mě to.

Hlučnej motor jsem nepozoroval, s těmi kopci máš částečně pravdu, ale to by musel být krpál jak Everest. Předjíždím bez problémů.
Obecně je pro LPG potřeba mít v dobré kondici motor a hodně je to závislé na zapalování.
_________________
Škoda Octavia Elegance 1,9TDi

exRenault 19 1,8S RT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vítek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 1483
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 13.03.08 12:52    Předmět: Citovat

tak ja bych spis uz kupoval jine auto tak premejslim jestli nafta nebo nejakej plyn budu jezdit autem do prace asi 7km lpg se me fakt nezda jelikoz opravdu dneska ty naklady jsou uz dost visoko kdyz to sectes vsechno ale to cng se zda zajimave 13,9 kc litr spotreba stejna jak s benalem a benzinku mam pod kopcem a ze bude bomba v kufru me zase neva ale chtel bych o tom neco vedet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 13.03.08 13:03    Předmět: Citovat

na 7km si pořid kolo a ne auto Smile tam nepoznaš nic u všech aut se ti to vypati až po 50km v kuse takle se to ani neohřeje a na plyn se ti to ani nepřepne Smile
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 13.03.08 13:37    Předmět: Citovat

no neví jakže nafta je už dražší než benál a má to své pro i proti. doma sme měli R21 54kW na LPG a je pravda že to má své nevýhody, ale provoz je levnější než nafťák, když nepočítám tu instalaci, záleží kde a kdo ti to instaluje. nepožnal jsi jestli jedeš na benzín či LPG, sice po těch 200t km ten motor nebyl jak novej, ale makal furt slušně, je to i o tom jak se o to kdo stará a to ho otec nešetřil. jinak benzín je benzín nemůže se ti tam podělat nic co bys "doma" nespravil
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vítek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 1483
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 13.03.08 19:20    Předmět: Citovat

m1tv napsal:
na 7km si pořid kolo a ne auto Smile tam nepoznaš nic u všech aut se ti to vypati až po 50km v kuse takle se to ani neohřeje a na plyn se ti to ani nepřepne Smile


tak ja to upresnim z bodu A pojedu do bodu B 7km auto bude stat 40 min z bodu B do bodu C dalsich 7 pak bude auto stat 8,5 hodyny z bodu C pojedu do bodu E 9km auto bude 5-10 min stat z bodu E pojedu do bodu F 2km auto bude 45 min stat z bodu F pojedu do bodu A 4km a auto zustane pres noc cestou mozna jeste jedna zastavka u obchodu! nevim jak by to snasel naftak ale o lpg jsem mel dojem ze se na nej da i startovat pripadne levnejsi CNG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrazda



Založen: 12.10.2007
Příspěvky: 504
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 13.03.08 19:33    Předmět: Citovat

Vítek napsal:
m1tv napsal:
na 7km si pořid kolo a ne auto Smile tam nepoznaš nic u všech aut se ti to vypati až po 50km v kuse takle se to ani neohřeje a na plyn se ti to ani nepřepne Smile


tak ja to upresnim z bodu A pojedu do bodu B 7km auto bude stat 40 min z bodu B do bodu C dalsich 7 pak bude auto stat 8,5 hodyny z bodu C pojedu do bodu E 9km auto bude 5-10 min stat z bodu E pojedu do bodu F 2km auto bude 45 min stat z bodu F pojedu do bodu A 4km a auto zustane pres noc cestou mozna jeste jedna zastavka u obchodu! nevim jak by to snasel naftak ale o lpg jsem mel dojem ze se na nej da i startovat pripadne levnejsi CNG


Na LPG stříkačku určitě nenastartuješ. Vždy se tam startuje na benzín a až po překonání určitých otáček se to přepne na plyn. A jestli jezdíš tak málo, tak si myslím, že se Ti LPG vyplatí jedině, kdyby v tom autě už bylo, dle mého názoru to nemá smysly. Já jezdím týdně kolem 600 - 1000km, tak tam už to znát je a popojíždění s LPG je docela otrava...
_________________
Škoda Octavia Elegance 1,9TDi

exRenault 19 1,8S RT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepa
Anonymní





PříspěvekZaslal: 13.03.08 19:34    Předmět: Citovat

plyn do auta si nedavej delal jsem to v servizu 2roky zakladni investice teda u nas 25 az 35 podle toho do ceho.kazdej rok musis na serizeni a vymenu membran ve smesovaci a benzinovym ventilu a hlavne v zime to nestartuje jak na benzin a nekdy ani vubec vykon jde taky dolu zhruba tak o 5az 10procent plyn je dobrej tak do kamen a zapalovace a ne do auta a jestli chces usetrit tak si kup diesel
Návrat nahoru
Vítek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 1483
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 13.03.08 19:37    Předmět: Citovat

toto byli jen jizdy v tydnu jinak o vikendu jezdim docela dost ale koukam co clovek to nazor nejlepsi by byl skutr ale ja ho nemam kam dat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sob007
LOPRAIS


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 5122
Bydliště - POVINNÉ *: Skalice [Zn]

PříspěvekZaslal: 13.03.08 20:09    Předmět: Citovat

No plyn by pro tebe asi nebyl idela to už spíš nějaká ta menší motorka nebo skůtr protože to chce stim autem dost jezdit aby se ti to vyplatilo to chce aspoň těch 100km deně aby to mělo smysl podle mě Cool
_________________
Renault 19 RT F3P 1794 65kW(SPI) 1993
Renault 19 16V cabrio ph1

http://sob007.rajce.idnes.cz/
Servisní manuály, Jak na to ......
http://www.edisk.cz/adresar/1de83325b3cdf4b28843e72ae17fa915
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
sob007
LOPRAIS


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 5122
Bydliště - POVINNÉ *: Skalice [Zn]

PříspěvekZaslal: 13.03.08 20:10    Předmět: Citovat

Jo a eště tu motorku ti prodám simálá spotřeb 2,5 na 100 a mám jen lechce máčkolu nádrž od blinkru jak to padlo ze stojanu :-( tak za 8mičku by sme se dohodly co ty na to to je ideál na takový ježdění Rolling Eyes
_________________
Renault 19 RT F3P 1794 65kW(SPI) 1993
Renault 19 16V cabrio ph1

http://sob007.rajce.idnes.cz/
Servisní manuály, Jak na to ......
http://www.edisk.cz/adresar/1de83325b3cdf4b28843e72ae17fa915
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com