Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Řídící jednotka 66kW
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Elektrika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Scray



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 2260
Bydliště - POVINNÉ *: Brumov-Bylnice (Zlín)

PříspěvekZaslal: 15.02.15 14:01    Předmět: Řídící jednotka 66kW Citovat

Měl bych dotaz ohledně ŘJ, já mám momentálně v autě tu nalevo, škrtlou, ta je funkční,ale zkoušel jsem nastartovat na zbylé 2 funkční a nic,takže ostatní jsou dá se říct na prodej. Neví někdo z jakého motoru bych ještě mohl použít,respektive které auta měly ještě stejnou ŘJ jako R19 66kW? Ta druhá na obrázku je z R5ky a měl jsem ji na 66kW motoru předtím a jela, na tomto motoru mi bohužel nejde,nevím proč.Třetí zleva je původní,spálená (nefunkční volnoběžný ventil). Případně bych rád nějakou z nich vyměnil za jinou s HOM číslem identickým s tou škrtlou.


_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
Lord Bazzi



Založen: 11.10.2007
Příspěvky: 2680
Bydliště - POVINNÉ *: Uhřice okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: 15.02.15 18:48    Předmět: Citovat

S těma ŘJ na 66kW kdysi celkem bojoval Bobeš a až asi 15 mu konečně fungovala... Wink
_________________
VW Prassat Variant B4 TDI-pracant

Renaulty mám už jen pro zábavu:
16V ph2,3dv Mazlík
Nafoukané Kabrio kabrioletovič ph2kovič 8V ??kW

3x 16V na ND
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Scray



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 2260
Bydliště - POVINNÉ *: Brumov-Bylnice (Zlín)

PříspěvekZaslal: 15.02.15 19:27    Předmět: Citovat

No mně zatím funguje taky, sháním jen něco na výměnu za jinou co mám a nebo na půjčení,kvůli spotřebě.. Na tom starém 66kW jsem koupil z Renaulta 5ky a šlapala
_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
BOBES
Organizátor Drhlen


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 1408
Bydliště - POVINNÉ *: SEMILY

PříspěvekZaslal: 15.02.15 20:35    Předmět: Citovat

Máš stejnej problém co já. Na tu tvou by mě moje gábo, jelo mám stejnou. Já jinou nesehnal.Musíš sehnat jednotku s těmito čísly BVM 7700 744 412, 7700 852 357, 7700 863 540. Podle Renaultu by měly fungovat. Já jinou nesehnal, ta tvoje je první, kterou vidim.Poslední trojčíslí musí na Sku být 102 ne 101
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 15.02.15 21:17    Předmět: Citovat

Také jsem s tím před třema rokama bojoval, mám zde myslím jednu, zítra se mrknu jaké má HOM a písnu, pokud bych opomenul tak se připoměň přes SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 15.02.15 21:19    Předmět: Citovat

nemužeš měnit vyrobce řj každej používa jiný vstřikovaní proto to nejde vetšinou pasuje použe ta co maš v autě musiš porovna obě čísla jak 77 ... tak i to pod tím
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBES
Organizátor Drhlen


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 1408
Bydliště - POVINNÉ *: SEMILY

PříspěvekZaslal: 15.02.15 22:20    Předmět: Citovat

To máš sice pravdu, ale jdou měnit s těma číslama co jsem napsal, ale nikde jsem je nenašel.Pouze Simens.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Scray



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 2260
Bydliště - POVINNÉ *: Brumov-Bylnice (Zlín)

PříspěvekZaslal: 16.02.15 02:19    Předmět: Citovat

No je to hodne matouci, proc je treba na krytu Siemens ale pod S cislem je u vsech Bendix..jinak zalezi na pismenu na konci u S cisla?Kdyz mi na starem motoru shorela ta co mela na konci 101c, nahradil jsem ji za 101b z R5ky a jela v pohode,ostatni cisla sedely. Jedine co mam na tomto motoru jine,je pritomnost dobehoveho cerpadla,nema to imo,ani predtim nemela,tak proc v tom delaji zbytecne zmatky :/ jinak kuknete kdo by doma neco nasel,jde mi vylozene o zkousku spotreby,hodne veci jsem uz vymenil,tak zbyva Rj a pak uz jen vstriky,ktere pudou do lazne (ikdyz tomu davam sance nulove Very Happy)
_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 16.02.15 16:02    Předmět: Citovat

Pokud pohledáš tak zhruba dva roky dozadu jsem odstranil střední díl výfuku a nahradil jej trubkou a tím se mi asi zvedl volnoběh na 1200 . Tak jsem sehnal stejnou ŘJ a ta fungovala ještě hůře, nastartovala a volnoběch cca 1500, ale jak se auto zahřívalo tak stoupal i volnoběh. Měnil jsem tenkráte lambdu, čidla na motoru, obtokovej ventil, regulátor tlaku paliva. Pořáde špatný. Tak jsem sháněl ŘJ, ale protože auto má palubák tak mi všicni tvrdili že musím dodržet to písmeno za číslem, ale není tomu tak, měl jsem tam "B" a dával jsem tam nakonec od Herodese s jiným písmenem. Hodně o ŘJ ví třeba Lanin. Dokonce tvrdil že se dá obvod pro řízení volnoběhu vyměnit. Zkus mu napsat.

Jinak původní jednotku na kterou mi to začalo držet volnoběh vyšší mám s nápisem na obalu "BENDIX" a vedle je nálepka 89 15. Pak má klasické nálepky s čísly: S 101 263 101 B, BENDISX, HOM 7700 74 6044, BVM 7700 74 4412.

Pak jsem koupil jednotku na R21 a R19 s nápisem na obalu SIEMENS, jinak na štítkách je: S1012633101D, BENDIX, HOM 7700 74 6044, BVM, 7700 74 4412. Tu jsem koupil na netu jako záložní kdyby neklapla ta od Herodese, ale již neodzkoušel zda mi pojede, tu moho nabídnout.

Najdi si to staré téma a popřípadě napiš Laninovi. Jinak pokud Ti auto drží volnoběh a chová se jak má, tak za vysokou spotřebou nemusí (ale může) být ŘJ. Ono se to u R19 těžko hledá, je to nadlouho, diagnostika toho moc neukáže a postupně měnit je naprd. Já když jsem řešil spotřebu jsem měl výhodu že jsem měl druhého rencka s dobrou spotřebou na ND, tak jsem to testoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Scray



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 2260
Bydliště - POVINNÉ *: Brumov-Bylnice (Zlín)

PříspěvekZaslal: 16.02.15 20:12    Předmět: Citovat

No z té tvojí mi pasuje jen jedno číslo,tak ta mi asi nepomůže Sad Jinak měl jsem taky trubku,od svodů až dozadu,lambdu zapojenou,spotřeba pořád stejná,postupně jsem dával vše original a nic z toho se nezměnilo,zkoušel jsem i lambdu z druhého auta s dobrou spotřebou a výsledek žádný, měnil jsem čidla z druhého motoru,sundal vstřiky jestli stříkají všechny,vyměnil i filtry a spotřeba naprosto stejná,nikdy větší ani menší,max o nějakou desetinu. Vím že s tímto motorem se dá jezdit normální jízdou i za 6 litrů,mně to nejde ani s tou nejnormálnější. A je divné,že když mi prosakoval regulátor tlaku paliva a po shasnutí motoru mi ze sání vytekla půlka panáka benzínu,byla spotřeba stejná jako ted Very Happy Zkusím Lanina, od něho jsem minule koupil tu z R5ky
_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
dave90



Založen: 25.2.2015
Příspěvky: 16
Bydliště - POVINNÉ *: Písek

PříspěvekZaslal: 17.04.15 15:55    Předmět: řídící jednotka 66kw Citovat

Je na prodej ta řídící jednotka z R5 66kw? Tu svou jsem odpálil,sehnal jsem jinou podle čísla stejnou ale ma jenom 54kw.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 18.04.15 19:25    Předmět: Citovat

Tak toto je zajímavé, stejné HOM číslo a má to jen 54kW , na to se přišlo jako jak? Pochybuju že auto bylo na brzdě.

Ono počítač z jednobodu 54kW si na mpeíčku 66kW ani nebrnkne Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Scray



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 2260
Bydliště - POVINNÉ *: Brumov-Bylnice (Zlín)

PříspěvekZaslal: 19.04.15 19:24    Předmět: Citovat

Jednotka je na prodej,kdyžtak mně napiš SZ
_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
dave90



Založen: 25.2.2015
Příspěvky: 16
Bydliště - POVINNÉ *: Písek

PříspěvekZaslal: 19.04.15 21:28    Předmět: jednotka motoru Citovat

Mam motor txe 4 bod a v papirech je 66kw,sehnal jsem druhe auto na dily tse taky 4 bod a to ma psano 54kw a cisla obou ridicich jednotek jsou stejny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 20.04.15 06:31    Předmět: Citovat

Laughing Tak TXE neni označení motoru, ale stupeň výbavy, ale to jen tak mimo. Dívat se co to má psáno v papírech je pošetilé až dětinské, rozhodující je co to má za typ motoru na štítku či je na bloku nebo hlavě i nálitek.

Každopádně žádnej MPI motor F3N neměl 54kW.

A i kdyby to byl nějakej echt motor, tak těch pár koníků na těch vyběhanejch ludrách už ani nebude poznat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Elektrika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com