Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak zlešit účinnost brzd u 54kw...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lorry



Založen: 26.11.2010
Příspěvky: 171
Bydliště - POVINNÉ *: Litomyšl

PříspěvekZaslal: 03.02.14 23:11    Předmět: Jak zlešit účinnost brzd u 54kw... Citovat

Zacnu tuhle pohadku uplne od zacatku,kdyz jsem toto auto podedil,tak po prvni jizde jsem byl dost zklamany z ucinku brzd-auto nebrzdilo-vubec,zacal jsem tedy GO,vymena kotoucu,desek,radne odvzdusneni,zlepsilo se to,ale porad to stalo za hov....
Druha etapa byla go zadnich brzd,nova prasatka,i kdyz ty stara byla zrejmne naprosto v pohode,celisti,samostavy,...
Auto porad nebrzdilo tak jak bych si predstavoval,jak uz jsem tu psal,i felicie brzdila lepe...
Tak jsem tu po delsim hledani,radeni se se zdejsimi cleny pustil do vymeny prednich brzd a nacpal tam predek z 16V-kotouce,desky aj trmeny
Podstatne se brzdny ucinek zlepsil,ale vite jak to je,kdyz je co zlepsovat,chtel jsem jeste vic...
Opet po delsim badani tady na klubu,hledani po bazarech,....reznych HBV a posilovacu z meganu a scenicu jsem padl nahodou na uplne jiny 9" posilovac a oproti R19 54kw co ma 19mm HBV a 16V ma 20,64mm tento mel 22,2mm
Posilovac je stejny jako na R19,jen se musi provest mala (10minutova) uprava pro uchyceni pedalu,aby nebyl o cca 1,5cm nahoru oproti stavajicimu,coz obnaselo prevrtat diru o tech 1,5cm nize,jinak HBV maji oba 4xM10x1,otvor pro podtlak take stejny a navic co jsem vypatral tak do techto aut byl davan take system BENDIX,takze zprehazet,odvzdusnit a je to
Posledni dnesni dojmy,auto brzdi jako prase,sedel jsem i v meganu 1,6 a i ten je ted proti memu 8V slabota.opravdu to brzdi krasne i v nizkych rychlostech
Kdyby nekdo neco potreboval vedet,ptejte se,dalo mi to hodne laborovani,ale vysledek si myslim stoji za to a rad se podelim....ale kazda rada draha Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osly



Založen: 5.4.2011
Příspěvky: 5653
Bydliště - POVINNÉ *: Loučná nad Desnou okr. Šumperk

PříspěvekZaslal: 03.02.14 23:49    Předmět: Citovat

jj pravda, jak tu psal asi jako první goreff nejvíc se vyplatí 10" posilovač a HBV ze scenika atd. takže asi ten 22,2mm přesnej rozměr už nevím Smile

Já měl teda origo ABS Bosch, 9" posilovač, brzdy z 16V a HBV 20,64mm nebrzdilo to špatně, ale nebyly to jedovky...
takže jsem vyměnil kapalinu, dal 10" posilovač ze scenicu, i HBV ze scenicu, nic jsem nevrtal ani nepředělával nějak samo-domo....jen jsem to vyměnil a výsledek je skvělej Smile sice to vyšlo všechno na milimetry ale je to tam Smile

nějaký foto

víc fotek u mě na rajčeti případně...
_________________
Clio III ph2 Grandtour 94kw 09
R19 PH2 81kw 94 - Baccara - In progress

R19 PH2 81kw 95 - Baccara - sold
R19 PH1 54kw 92 - sold
Šáde 120 (sešrotovaná)

www.osly.rajce.idnes.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lorry



Založen: 26.11.2010
Příspěvky: 171
Bydliště - POVINNÉ *: Litomyšl

PříspěvekZaslal: 03.02.14 23:58    Předmět: Citovat

scenic ma 10" posilovac a HBV 23,81mm
ja to mel temer zadarmo,otazkou je za kolik se toto co mas ty da sehnat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alios



Založen: 29.3.2011
Příspěvky: 1711
Bydliště - POVINNÉ *: Blansko

PříspěvekZaslal: 04.02.14 10:38    Předmět: Citovat

Zdar, já mám na 54kW chlazené kotouče a třmeny z nějakého Clia a brzdí to dobře. Jinak obecně kdo jezdí kocern VW tak si vetšinou v autech PSA a Renault rozbije hubu, protože brzdy jsou laděny ostřeji. Wink
_________________
R19 Ph2 1.7 54Kw 1993
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lorry



Založen: 26.11.2010
Příspěvky: 171
Bydliště - POVINNÉ *: Litomyšl

PříspěvekZaslal: 04.02.14 20:49    Předmět: Citovat

dalsi otazka,jakou minimalni silu maji mit zadni kotouce trebas na 16V???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 04.02.14 22:39    Předmět: Citovat

všechno se tu už probíralo, navíc v katalozích náhradních dílů je hranice opotřebení většinou napsaná...
_________________
F7R 16 Soupapes http://goreff.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com