Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lakování auta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Exterier
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LANiN



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 16283
Bydliště - POVINNÉ *: OVA

PříspěvekZaslal: 21.08.08 20:15    Předmět: Citovat

Arrow Arrow Arrow
LANiN napsal:
hledám hledám ale nemůžu se dopátrat ... vím že to tady někde bylo Rolling Eyes

rady jaký kompresor na lakování???

taťka chce koupit kompressor tak bych se vás zkušených chtěl optat jaký, aby se s tím dalo dělat víc než jen foukat gumy..
kde ale taky za nějakou tu cenu do 3500Kč
šlo by? Shocked


Question Question Question Question Question
_________________
Renault 19 Cabrio
Lexus IS300 LPG
Volvo V50


Auto má výkon tehdy až když máš strach sednout si za volant.

http://lanin.rajce.idnes.cz
www.youtube.com/user/valoun1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 21.08.08 20:40    Předmět: Citovat

hele jediny na co koukej je jak velkej to ma zasobnik na vzduch čim vic tim lip ... extra velkej tlak nepotřebuješ stejne se střika s max 3 atmosferama ... bracha koupil nakej za 3,5 v obi nakej neznačkovej nastřikal stim už asi 3 auta a furt drži .. takže tak Wink
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LANiN



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 16283
Bydliště - POVINNÉ *: OVA

PříspěvekZaslal: 21.08.08 20:56    Předmět: Citovat

oki Wink to sem potřeboval vědět Cool
_________________
Renault 19 Cabrio
Lexus IS300 LPG
Volvo V50


Auto má výkon tehdy až když máš strach sednout si za volant.

http://lanin.rajce.idnes.cz
www.youtube.com/user/valoun1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mercury



Založen: 20.1.2008
Příspěvky: 1924
Bydliště - POVINNÉ *: Ceske Budejovice

PříspěvekZaslal: 09.09.08 19:02    Předmět: Citovat

Kormidelnik napsal:
dekuji.. :-) no nejdriv zkusime dat do laku pritelkyni Fiatka Maluska 126P a pak az 19-ku tak se to snad naucim.. :-) barvy jsem zvolil z Barvy a laky Hostivař http://www.bal.cz/katalog.php?akce=vyrobek&idsekce=12&idvyrobek=48 jako základovku a http://www.bal.cz/katalog.php?akce=vyrobek&idsekce=52&idvyrobek=55 jako lak. Snad dobrá volba.. :-)
Kolik te barvy mam cca nakoupit? Na tu 19-ku at mam neco do rezervy? :-) a ohledne barvy jak je to s prepsanim barvy v TP kdyzu ted je metla a novou barvu bych daval samozrejme bez metly.. dik

Radeji bych uz koupil nejakou dvouslozkovou.. at to neco vydrzi - http://www.bal.cz/katalog.php?akce=vyrobek&idsekce=11&idvyrobek=100
kdyz to nastrikas jednoslozkovou, tak staci project v lese mezi kere a hned se ti to poskrabe Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miko



Založen: 10.12.2008
Příspěvky: 21
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 03.07.09 05:16    Předmět: Citovat

Hoj!
Tak jsem se rozhodl, že svůj povoz taky prěstříkám! Ale jelikož o tom zatím vím kulový, tak bych se chtěl na něco zeptat...
Když vybrousím rezavé puchýře (a ošetřím odrezovačem), dává se na kov základovka a pak až tmel, nebo můžu dát tmel rovnou na holý kov?
A ještě jedna věc mi není jasná. Místa na karosérii, kde je barva úplně zdravá stačí jen zdrsnit, nebo to mám raději všechno obrousit až na "tovární" tmel?
p.s. Teď je tam tmavě zelená metalýza a půjde na to červená syntetika.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2643
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 03.07.09 13:04    Předmět: Citovat

Rezavé puchýře musíš vybrousit až na zdravý kov, nějaký odrezovač je na nic. Všichni karosáři které znám tmelí na holý plech, ale není tmel jalo tmel. V odborné literatůře všude píšou, že se tmelí na základní barvu, tak se v tom vyznej. Zbytek barvy pouze přebrousit šmirglem po vodou a pak stříkací tmel.... přeleštit 2000 šmírglem pod vodou a lak.
_________________
Rozhodl jsem se,že budu žít věčně a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
miko



Založen: 10.12.2008
Příspěvky: 21
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 03.07.09 14:19    Předmět: Citovat

Díky za rady, Jardo
Na tu základovku se teda vyprdnu. Co se týče toho odrezovače, tak jasně, že se bude brousit na kov, ale stejně tam zůsává pár rezavých mikroteček, které jsou skrz a ty tím přípravkem snad zničím... Samozřejmě, kde to půjde, tak to udělám i zevnitř.
Dneska jsem se byl dívat v Havířově po barvě a je to bída! Snad jediný použitelný obchod pod Bludoviským kopcem, tam ale mají jem akryl od 150 za deci... Rolling Eyes Snad seženu nějakou syntetiku v Ostravě...
p.s. Kdyby někdo věděl o nějaké dobré drogérii v OV, (nejlépe s pěknou prodavačkou Wink ) tak dejte vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2643
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 03.07.09 14:45    Předmět: Citovat

Nelevnější syntetila v řempu v Ostravě, v bývalém rudém právu.
_________________
Rozhodl jsem se,že budu žít věčně a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
Black Tiger



Založen: 17.10.2008
Příspěvky: 1059
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava Výškovice-Ostravar 12°

PříspěvekZaslal: 03.07.09 21:03    Předmět: Citovat

hlavně to nedělejte jako náš dobrej kamarad Kubles,bo to dopadne špatně Laughing Laughing
_________________
Eleaanor Mamča 8v-Minulost
Eleaanor Mimino Cabriolet 8v-Současnost



http://black-tiger.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
Slavo



Založen: 3.4.2008
Příspěvky: 2483
Bydliště - POVINNÉ *: Revúca SR, Karviná ČR

PříspěvekZaslal: 04.07.09 00:00    Předmět: Citovat

takže môj postreh kompresor Güde 24l, 12bar max (zapína na 6, vypína na 10,5) pištoľ Mago, tryska 1,4 nastaviť max vejár k tomu primerane množstvo farby, tlak do pištole pustiť tak okolo 3,5bar, striekať zo strany na stranu až za hrany (do prázdna) potom druhú vrstvu hore-dolu, pekne farbu zlievať to uvidíš či ti ostávajú mini bodky a pomaranč, hlavne nie vonku a pod dobrým svetlom. toto všetko dostať do ruky je dosť, treba skúšať. Začať trebárs niekde na rovnej ploche - v pripade nepodarku prebrúsiť. Samozrejme, že najprv nastriekať všetky hrany, rohy a potom až rovné plochy. Bacha na prach-je to kurevstvo. V pištoli mať vždy dostatok farby na jeden diel, lebo dojde farba a pokým si doleješ tak mieste kde ti farba došla sa už tak dobre nezleje potom. Neponáhľať sa pri tom, ale nebyť ani veľmi pomalý, lebo hrozí stekanec (toto sa dá eliminovať množstvom farby. Najlepšie použiť akryl - ľahko sa zlieva, aj keď dosť robí hmlu okolo, každopádne dobre nariediť - hustá farby sa nezlieva a vytvára sa drsný povrch. Počítať tak radšej 2,5 dcl na diel (1-1,5dcl stačí odborníkovi a machrom, nie nám "amatérom"). Každopádne by mala byť s tvrdidlom.
Ja som teraz striekal akrylom + tvrdidlo (pomer 2:1) +35%acetónu, tri vrstvy vždy nakríž proti predchádzajúcej vrstve. Starý lak prebrúsiť 80-120, odmastiť (ja dvakrát acetón,potom tech. benzín), strieknuť plnič, prebrúsiť 600,potom 800, potom 1200 pod vodou, umyť bordel z plniču, nechať poriadne vyschnúť, zvova odmastiť (acetón+tech.benzín), poutierať novou antistatickou utierkou a nakoniec strieknuť farbu. 2 až tri vrstvy, prvú úplne tenučkú nech sa dokonale spojí s plničom a medzi vrstvami som nechal 30 min. na preschnutie. A výsledok? TUTO
_________________
R19 Chamade, phII, L53Y, F7P D704-99kW po kompletnej GO
http://maximaco.rajce.net/
1. miesto Čumjízda Hlučín 2010
2. miesto Čumjízda MORÁVIA 2011 Plumlov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Skype Name
upir



Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 3028
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava- Dubina kurvy chlast a chlebíčky

PříspěvekZaslal: 04.07.09 07:00    Předmět: Citovat

mám známého lakýrníka,co stříká za lidové ceny. kdo se na to necítí a nechce investovat do kompresorů,pistolí a dalších kravin,aby to pak stejně zbastlil, poskytnu kontakt.. Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
beda



Založen: 15.11.2008
Příspěvky: 3330
Bydliště - POVINNÉ *: Rožnov p. R./Brno

PříspěvekZaslal: 06.08.09 17:38    Předmět: Citovat

upire co je to lidova cena ? a barvu mi namicha ?
_________________
www.89buildesign.cz www.levne-projekty.cz www.3dvize.cz - Projekční kancelář, vizualizace atd.

Auto : Volvo V70, D5 Ocean Race
Moto : Suzuki Bandit 600 N, Aprilia RSV Tuono, Amperia Caf e, Aprilia RS 125 Extrema :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LANiN



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 16283
Bydliště - POVINNÉ *: OVA

PříspěvekZaslal: 06.08.09 22:00    Předmět: Citovat

jojo jestli myslí toho co si myslím já tak ten lakuje dost dobře Wink
_________________
Renault 19 Cabrio
Lexus IS300 LPG
Volvo V50


Auto má výkon tehdy až když máš strach sednout si za volant.

http://lanin.rajce.idnes.cz
www.youtube.com/user/valoun1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miko



Založen: 10.12.2008
Příspěvky: 21
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 16.08.09 15:44    Předmět: Citovat

Ahoj, potřeboval bych s něčím poradit. Už jsem se konečně odhodlal přestříkat auto a narazil jsem na problém se stříkacím tmelem. Moje pistolka ho odmítá stříkat, protože je docela hustý. (Je to polyesterový stříkací tmel). Musí se to ředit polyesterovým ředidlem (které se mi nedaří sehnat), nebo se může použít C6000??
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mercury



Založen: 20.1.2008
Příspěvky: 1924
Bydliště - POVINNÉ *: Ceske Budejovice

PříspěvekZaslal: 17.08.09 17:56    Předmět: Citovat

miko napsal:
Ahoj, potřeboval bych s něčím poradit. Už jsem se konečně odhodlal přestříkat auto a narazil jsem na problém se stříkacím tmelem. Moje pistolka ho odmítá stříkat, protože je docela hustý. (Je to polyesterový stříkací tmel). Musí se to ředit polyesterovým ředidlem (které se mi nedaří sehnat), nebo se může použít C6000??
Díky

musis pouzit trysku minimalne 2,0mm
_________________
R19 Chamade 16S
Octavia RS 1.8T
BMW E36 328i
ex R19 Chamade 16V
http://n4n0b1t.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Exterier Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Další
Strana 2 z 30

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com