Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

FM zesilovac k autoradiu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Autohifi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 12.05.12 11:37    Předmět: FM zesilovac k autoradiu Citovat

Ahoj vsem,

muj dotaz se tak uplne na 100% netyka moji R19, ale autoradio a anteni system je vsude stejnej, tak se zeptam tady.

Konecne jsem si do firemniho auta namontoval radio. Auto je Skoda Praktik (jako Roomster, ale 2 mistnej a vzadu nakladak), antena je puvodni, ktera je ted na kazdy Fobii, RUMstru a Ochcavce - asi 20-30 cm dlouda. Radio je Sencor SCT 8015MR. Na konci anteniho kabelu pro pripojeni do radia byl jakejsi me neznamej konektor, kterej jsem usmiknul a naletoval klasickej dlouhej s tim kolikem uprostred (ted nevim, jestli se to jmenuje ISO nebo DIN - to je nepodstatny).

Prijem radia je ale jaksi nic moc. Stanice, ktery v moji R19 posloucham naprosto ciste ve firemnim aute casto sumej, stanice ktery me v R19 obcas sumej ve firemnim aute skoro vubec neslysim (jeste upresnim, ze v R19 mam radio taky Sencor, ale jinej typ - citlivost FM tuneru je u obou radii stejna - 2,8mikroV). Nejdriv me napadnul delsi prut anteny (na R19 mam asi 100cm), jenze ten se neda vysroubovat - da se jenom povolit a sklopit podel strechy, treba kdyz jedu do mycky.

Tak me napadlo zkusit koupit nejekej obycejnej FM zesilovac, neco jako je tohle: http://www.bmshop.eu/auto-hifi-autoradia/antenni-zesilovac-35cm-car-technic/ Mate nekdo z temahle zesilovacema za par korun zkusenosti? Pomaha to? Muzu pocitat se znatelnym zlepsenim prijmu radia? Nebo se vyplati zainvestovat do neceho drazsiho aby to fungovalo? http://www.bmshop.eu/auto-hifi-autoradia/antenni-zesilovac-correct-1-1/ Nebo je tohle vsechno vice-mene k nicemu a zlepseni by bylo neznatelny/zadny? Pripadne doporucite nejakej konkretni?

Napadlo me i dat celou antenu s kabelem jinou, ale to bych musel zevnitr auta ocesat tapecirunk a palubku, abych natahnul novej kabel a to se me nechce, navic se bojim, ze by pak mohlo zacit tyct skrz strechu - hledam co nejjednoduzsi a ucinny reseni.

Predem dik za jakoukoliv radu/doporuceni/zkusenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 12.05.12 13:44    Předmět: Citovat

ja myslím že jsi neměl nic šmikat, ale použít redukci a navíc počitam že ti tam chybi vyhybka pro napajeni antenniho zesilovače po antennim kabelu ?
takže ti nefunguje zesilovač a kazí ti tím padem příjem
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 12.05.12 15:43    Předmět: Citovat

Kdybych pouzil redukci (pocitam, ze asi takovouhle nejakou http://www.autokom-audio.cz/?p=productsMore&iProduct=221&sName=Antenni-adapter-DIN-VW,Audi,Seat,Skoda-2002-%28Fakra-Z ), bylo by to stejny, jako to mam ted, akorat by sel signal jeste pres jeden konektor (redukci) navic. Do toho konektoru, kterej jsem ustrih jinej drat nesel. Asi vim, jakej mas namysli - kolega ho mel ve Fabii - mel tam ten samej konektor na konci toho koaxialu, ale do konektoru mu sel jeste jeden asi napajeci drat - ten ja jsem tam nemel, na konci koaxialu byl jenom ten konektor - kdybych pouzil redukci, tak bych si tim oproti nynejsimu stavu nijak nepomoch.

Proste to mam ve firemnim aute antenu-koaxial-konektor-radio, uplne stejne, jako v R19 a prijem radia je daleko horsi.

Nebo tam je nekde schovanej nejakej anteni zesilovac, kterej neni napajenej, protoze ho moje radio neumi napajet, ale origo Skoda radio by o napajet umelo - nejak po tom koaxialu?

edit: tohle bylo puvodne na konci toho koaxialu:
http://www.autokom-audio.cz/?p=productsMore&iProduct=783&sName=Antenni-konektor-FAKRA-samice-90%B0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 12.05.12 16:00    Předmět: Citovat

ano v patce anteny je zesilovač a ty ho potřebuješ nějak napájet po antenním kabelu a k tomu pravě slouží ta výhybka
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 12.05.12 16:05    Předmět: Citovat

teď když už máš klasický konektor tak třeba tuhle
http://www.audioland.cz/mecatron/antenni-napajec-din-din.html
jo a ještě jedna věc pozor škodovka mívá oproti standartu v iso konektoru přepojeny některé dráty
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 12.05.12 16:12    Předmět: Citovat

Aha, takze kdyz tam dam tohle, tak tim bude napajenej ten zesilovac, co je v patce anteny, jo? A kam s tim modrym kabelem? Ten prijde asi na ten modrej kabel, co je na napajecim ISO konektrou oznacenej modre jako ANT, jestli se dobre pamatuju, jo?

Modrej drat na konektor A, drat 5, chapu do dobre?



Naposledy upravil Mr.Voza dne 12.05.12 16:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 12.05.12 16:18    Předmět: Citovat

jo na kabel kde je po zapnuti radia 12V někdy taky byva oranžovy
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 12.05.12 16:21    Předmět: Citovat

OK, dik moc za rady, zkusim to sehnat nekde tady u nas, at neplatim za postovny. Kdyz to nesezenu, tak to objednam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 12.05.12 16:23    Předmět: Citovat

jo čislo 5 ,ale pozor jak už jsem psal pokud to mělo připravu na autoradio tak škodovka ma některe draty jinak zapojene
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 17.05.12 07:10    Předmět: Citovat

Tak po zapojeni toho napajeni anteny se prijem znatelne zlepsil. Chytnu i radia, ktery jsem predtim vubec neslysel. Jeste jednou dik za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 21.05.12 06:57    Předmět: Citovat

Jeste obnovim tohle tema. Kdyz jsem objednaval ten napajec antenniho zesilovace do firemniho auta, tak jsem s tim objednal jeste tenhle levnej antenni zesilovac, ze ho zkusim dat do svoji R19, ze bych si zvysil dosah radia - http://www.bmshop.eu/antenni-zesilovac-35cm-car-technic/

Vcera jsem ho zkusil namontovat a spis nez ke zlepseni prijmu doslo ke zhorseni kvality zvuku. Ne, ze by se dosah radia zhorsil, to ne, ale zvuk po zapojeni toho zesilovace byl takovej, rek bych zkreslenej. Dosah se, rek bych nezvysil - radia, ktery jsem bez zesilovace chytal "na pul signalu" jsem tak chytal i s nim.

Tak se chci zeptat - nevite nekdo, jestli puvodni antena v R19 Ph2 (rok 1992) ma uz v antene taky zesilovac? Napada me totiz, ze tim zesilovacem jsem zesilil uz dostatecne silnej signal a tim jsem ho spis zkreslil, nebo tak neco. Ne, ze bych si stezoval na prijem radia v R19, jen me zajima, jestli je tam zesik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 21.05.12 10:20    Předmět: Citovat

myslim že nemá
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 21.05.12 10:31    Předmět: Citovat

Tak potom nechapu, jakto ze 20 let stara autoantena bez zesilovace na mym R19 ma stejne kvalitni (mozna i kvalitnejsi) prijem signalu, nez 4 roky stara origo Skodovacka antena se zesilovacem Shocked

Opet se me potvrdilo, ze Skodofky jsou nehorazny krapy ve vsech smerech Laughing
Jestli je tady nejakej zastance skodovek, tak mu to rozmlouvat nebudu, ale ja je proste nemam rad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekP



Založen: 18.5.2021
Příspěvky: 10
Bydliště - POVINNÉ *: Česko

PříspěvekZaslal: 05.07.21 10:19    Předmět: Zesilovač Citovat

Zdravím, sice odpovídám na trochu starší diskuzi, ale jelikož jsem to nedávno musel také řešit, tak posílám co mám já: https://www.2din.cz/adaptery-redukce-zesilovac-fm/ Zatím jsem spokojenej, mám o moc kvalitnější příjem FM signálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osly



Založen: 5.4.2011
Příspěvky: 5653
Bydliště - POVINNÉ *: Loučná nad Desnou okr. Šumperk

PříspěvekZaslal: 07.07.21 08:15    Předmět: Citovat

nejde udělat zákaz uvádět tu url ve zprávě? tady ten bordel tu je pořád dokola Rolling Eyes Embarassed
_________________
Clio III ph2 Grandtour 94kw 09
R19 PH2 81kw 94 - Baccara - In progress

R19 PH2 81kw 95 - Baccara - sold
R19 PH1 54kw 92 - sold
Šáde 120 (sešrotovaná)

www.osly.rajce.idnes.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Autohifi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com