Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Auto na rally
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Tuning
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
beda



Založen: 15.11.2008
Příspěvky: 3330
Bydliště - POVINNÉ *: Rožnov p. R./Brno

PříspěvekZaslal: 10.02.12 16:01    Předmět: Citovat

když by zůstal jen koncák, co na to lambda a hlavně co výkon ? neklesl ? u feldy jsem to měl tak řešené v podstatě, ale tam ten motor byl dost upravený, tady bych řekl že bude celkem závislý na odporu výfuku i výkon ne ?
_________________
www.89buildesign.cz www.levne-projekty.cz www.3dvize.cz - Projekční kancelář, vizualizace atd.

Auto : Volvo V70, D5 Ocean Race
Moto : Suzuki Bandit 600 N, Aprilia RSV Tuono, Amperia Caf e, Aprilia RS 125 Extrema :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Boris
Organizátor Drhlen


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 10287
Bydliště - POVINNÉ *: Semily

PříspěvekZaslal: 10.02.12 16:47    Předmět: Citovat

No přestalo to trochu jet dole ale jelo to lépe nahoře ale dle sprintů s jinými 16V to bylo v poho Smile
_________________
Renault 19 16V 99kWoltu
www.djmartinbores.cz I www.danceparty.unas.cz I www.indoorpaintball.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
LANiN



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 16283
Bydliště - POVINNÉ *: OVA

PříspěvekZaslal: 10.02.12 17:53    Předmět: Citovat

když dáš úplně čistoprůchodný výfuk, auto v nízkých otáčkách "umře", v podstatě kdy ventil začíná kopat do sedaček někdy kolem 3500ot tak se to posune o 1k i více nahoru, a tím více pokud zvětšíš průměr trubek. Tahá to pak nahoře ale jen omezeně, třebas od 4500 do 6000 ale origo tahá třeba od 3500 do 6500 .. Podle mne je nejlepší mít od motoru čistou trubku až ke koncáku a koncák nějaký co dává odpor ale ne sériový a průměr trubek nechat stejný jen mít někde uprostřed ještě pořádný kvalitní rezovátor aby se ty tlaky zpětné nevracely až k hlavě, to pak dělá bordel při výplachu hlavy a ztrácí výkon hlavně nahoře.
Větší průměr = větší výkon ale nižší krouťák a ventil ho má sakra prťavej ..
_________________
Renault 19 Cabrio
Lexus IS300 LPG
Volvo V50


Auto má výkon tehdy až když máš strach sednout si za volant.

http://lanin.rajce.idnes.cz
www.youtube.com/user/valoun1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 10.02.12 18:11    Předmět: Citovat

ohledně brzd se poptej gorefa to je tady největší experimentátor,ale jak píše boris pokud chceš 14kola tak asi jedině ten posilovač z sceniku (meganu)
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
beda



Založen: 15.11.2008
Příspěvky: 3330
Bydliště - POVINNÉ *: Rožnov p. R./Brno

PříspěvekZaslal: 10.02.12 18:13    Předmět: Citovat

takže posilovač, a ten má třeba i větší HBV ? kdyžtak kotouče jaké ? Brembo ? Zimmerman ? na filetě jsem měl originály z clia 16v :-D
_________________
www.89buildesign.cz www.levne-projekty.cz www.3dvize.cz - Projekční kancelář, vizualizace atd.

Auto : Volvo V70, D5 Ocean Race
Moto : Suzuki Bandit 600 N, Aprilia RSV Tuono, Amperia Caf e, Aprilia RS 125 Extrema :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 10.02.12 18:15    Předmět: Citovat

joo myslím že s posilovačem se mění i HBV ,ale jak píšu o tom ví nejvíc asi goreff
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 10.02.12 18:16    Předmět: Citovat

LANiN napsal:
když dáš úplně čistoprůchodný výfuk, auto v nízkých otáčkách "umře", v podstatě kdy ventil začíná kopat do sedaček někdy kolem 3500ot tak se to posune o 1k i více nahoru, a tím více pokud zvětšíš průměr trubek. Tahá to pak nahoře ale jen omezeně, třebas od 4500 do 6000 ale origo tahá třeba od 3500 do 6500 .. Podle mne je nejlepší mít od motoru čistou trubku až ke koncáku a koncák nějaký co dává odpor ale ne sériový a průměr trubek nechat stejný jen mít někde uprostřed ještě pořádný kvalitní rezovátor aby se ty tlaky zpětné nevracely až k hlavě, to pak dělá bordel při výplachu hlavy a ztrácí výkon hlavně nahoře.
Větší průměr = větší výkon ale nižší krouťák a ventil ho má sakra prťavej ..


Se poseru z těch teorií Laughing
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 10.02.12 18:52    Předmět: Citovat

Pokud musí být 14" kola , tak brzdy co mám na dědkovy se do těchto kol nevejdou...musí mít minimálně 15". Jak jsem už někde psal, viděl jsem na "renault19world" , že kolegové z raichu dávají velký 10" posilovač + větší HBV 23,81 k sériovým brzdám 16v. Podle toho co jsem vyčetl, tak brzdy jsou o hodně ostřejší a mají hodně krátký krok. Nevím jestli je to dobře, podle mě je HBV 23,81 zbytečně velký k pístkům 48mm, které jsou na 16v. Mám tenhle větší válec kvůly třmenům z Megane - Clio RS, které mají větší pístky - 54mm.
Tady http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?t=5966&start=60 píše borec co jezdí, nebo jezdil s 16v do vrchu, že používá seriové brzdy + plus desky Carbone Lorraine http://k-tecracing.com/show_product.asp?id=2393&appid=15 ...to jsou dobré brusky Laughing
_________________
F7R 16 Soupapes http://goreff.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LANiN



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 16283
Bydliště - POVINNÉ *: OVA

PříspěvekZaslal: 10.02.12 19:05    Předmět: Citovat

Mirek napsal:
Se poseru z těch teorií Laughing

Question Rolling Eyes Není to jen z mojí hlavy, než jsem v něčem experimentoval tak jsem taky něco pročetl a nebylo toho zrovna málo Idea
_________________
Renault 19 Cabrio
Lexus IS300 LPG
Volvo V50


Auto má výkon tehdy až když máš strach sednout si za volant.

http://lanin.rajce.idnes.cz
www.youtube.com/user/valoun1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lord Bazzi



Založen: 11.10.2007
Příspěvky: 2680
Bydliště - POVINNÉ *: Uhřice okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: 10.02.12 19:41    Předmět: Citovat

Ty béďo,nechceš si koupit spíš clio 16V? Má to o pár metráků míň-lepší dynamika je to menší kratší rozvor-obratnější...Nedávno tu bylo na prodej jedno za 13 tisíc lehoučce kleplý...
_________________
VW Prassat Variant B4 TDI-pracant

Renaulty mám už jen pro zábavu:
16V ph2,3dv Mazlík
Nafoukané Kabrio kabrioletovič ph2kovič 8V ??kW

3x 16V na ND
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
beda



Založen: 15.11.2008
Příspěvky: 3330
Bydliště - POVINNÉ *: Rožnov p. R./Brno

PříspěvekZaslal: 11.02.12 08:05    Předmět: Citovat

Lord Bazzi napsal:
Ty béďo,nechceš si koupit spíš clio 16V? Má to o pár metráků míň-lepší dynamika je to menší kratší rozvor-obratnější...Nedávno tu bylo na prodej jedno za 13 tisíc lehoučce kleplý...

přemýšlel jsem o tom, popravdě se ale nenaskytla žádná zajímavá nabídka, až teďka ta 19ka, to je pro mě hodně zajímavé, takže je to spíš o penězích, než to co bych opravdu chtěl, řekl bych že clio ve stavu té 19ky by stálo kolem 25 t, a to se mi za základ dát nechce

Goreff : každopádně bych kdyžtak asi dával do prčič abs, jelikož to má spolelivý bendix, takže jaký posilovač k nim by jsi doporučil? 6" ?
_________________
www.89buildesign.cz www.levne-projekty.cz www.3dvize.cz - Projekční kancelář, vizualizace atd.

Auto : Volvo V70, D5 Ocean Race
Moto : Suzuki Bandit 600 N, Aprilia RSV Tuono, Amperia Caf e, Aprilia RS 125 Extrema :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 11.02.12 09:01    Předmět: Citovat

6" jsem nikdy neviděl...nejmenší na R19 je 8", pak je origo 16v 9" a největší 10" třeba ze Scenica, ten mám já...ale vejde se taktak Laughing ...a musí se kousek zvednout pedál, tyčka je zhruba o půl centimetru delší...
Dojmy: mezi tím 8" a 9" posilovačem je rozdíl účinku pocitově minimální, to pan desetipalcový je úplně jiná liga Laughing
_________________
F7R 16 Soupapes http://goreff.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JeryP
Želva


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2023
Bydliště - POVINNÉ *: DE

PříspěvekZaslal: 13.02.12 20:06    Předmět: Citovat

jo scendour to je uplne jina liga na brzdy.. ted jsem sedel zas v 16v a to je jak sednout do skodky... az bude cas tak pujdou brzdy ce scendoura taky na R19
_________________
Renault Scenic PH2 2.0 16v F4R 740 (plan F4R 736 132kW)
1.8 16v Ph1 Renault Chip :-) 15" Borbet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
beda



Založen: 15.11.2008
Příspěvky: 3330
Bydliště - POVINNÉ *: Rožnov p. R./Brno

PříspěvekZaslal: 13.02.12 21:26    Předmět: Citovat

aha :-D to jsem si zase někde něco blbě přečet, nu což :-D
_________________
www.89buildesign.cz www.levne-projekty.cz www.3dvize.cz - Projekční kancelář, vizualizace atd.

Auto : Volvo V70, D5 Ocean Race
Moto : Suzuki Bandit 600 N, Aprilia RSV Tuono, Amperia Caf e, Aprilia RS 125 Extrema :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 13.02.12 21:39    Předmět: Citovat

JeryP napsal:
jo scendour to je uplne jina liga na brzdy.. ted jsem sedel zas v 16v a to je jak sednout do skodky... az bude cas tak pujdou brzdy ce scendoura taky na R19


myslíš že bude ešte kam ? si myslim že na jaře to auto zameteš Very Happy
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Tuning Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 7 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com