Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

dobíjeni
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Elektrika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fojcek
Anonymní





PříspěvekZaslal: 19.10.07 07:55    Předmět: Re: dobíjeni Citovat

Martin napsal:
Vítek napsal:
cau potreboval bych se dozvedet v jakych hodnotach je dobijeni ok pred chvili jsem to meril auto pres noc stalo na baterce jsem nameril bez nastartovani 12,33 po nastartovani a zvisenych otackach 14,84 az klesli otacky 14,18 jenze problem nastal kdyz jsem zapnul svetla ventilator topeni naplno a rozmrazovani zadniho skla to jsem nameril pod 12voltu je to jen tim ze je to na volnobech a nema to jeste otacky minulej rok jsem menil uhliky a uz byli nacate i krouzky na altiku nemohlo by to byt tim??


ted jsem to zkusil na svém autě. Při volnoběžných otáčkách a žádné zatěži jsem měl na baterce 14.5V. Při stejné zátěži co jsi napsal kleslo napětí na 14.36V (volnoběžné otáčky Exclamation ) zvyšoval jsem otáčky postupně až na 4000 ot. a napětí se neměnilo. zůstávalo na 14,36V... tvůj případ může být kroužky na alternatoru, ale spís bych pořešil regulátor. příčin může být ještě víc např. klínový řemen, špatná dioda, špatná baterka, nebo rez na kontaktech..
To je celkem zajímavý...a co máš za auto? Já bych souhlasil s Rosťou. Taky mi na volnoběh pokleslo napětí a dobíjení bylo v pořádku. Sice jsem to nikdy neměřil, ale bylo to vidět na světlech, jak mírně pohasínají
Návrat nahoru
CHUD
Vítěz Morávia Party 2007


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 552
Bydliště - POVINNÉ *: Sepekov

PříspěvekZaslal: 19.10.07 13:23    Předmět: Citovat

tak je fakt že altík stíhá dobíjet i při nízkých otáčkách ale např 70 altík dává asi 12A což nornálně stačí ale když se zvýší odběr tak ne světla+ vyhřívání a má dost. Jinak většinou altíky mají -+ 1,6 krát víc otáček než motor tudíš na altíku ideál těch 6000 což je 3000 na motoru... jinak na volnoběh je opravdu napětí nižší prota když se např startuje přez habely chce to tvýšit otáčky.....
_________________
Auto je m?j život a ten mi nic neveme jenom to auto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin
Anonymní





PříspěvekZaslal: 19.10.07 21:47    Předmět: Citovat

Mám R19. 1721ccm 54kw 1990. A asi tak před dvěma měsíci jsem dobijeni opravoval, protože když jsem auto koupil, nedobijelo. Došlo to tak daleko, že jsem nemohl ani nastartovat..
Návrat nahoru
Dan2



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 348
Bydliště - POVINNÉ *: Praha

PříspěvekZaslal: 25.10.07 11:22    Předmět: Citovat

Mám 16V a z ničeho nic mi občas začla problikávat kontrolka dobíjení,ale fakt jenom malinko občas a najednou sem to jednou nemohl nastartovat tak sem to roztlačil a naměřil sem dobíjení,že dává přes 19V,tak sem vyndal altík vyměnil regulátor,a najednou to dobíjelo normálně 14,3V a startovalo to normálně paráda a asi za týden zas to nemůžu nastartovat a zas to dobiji kolem 19V.tak to jsem s toho jelen.jdu zas vyndat altík a rozebrat ho asi celej jinak nevim.nevíte náhodou čím by to přesně mohlo být?děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 25.10.07 12:13    Předmět: Citovat

kdyz ho budes mit rozdelany tak se podivej i na uhliky,a nebo je tam neco kvuli ceho ti odchazi regulator
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dan2



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 348
Bydliště - POVINNÉ *: Praha

PříspěvekZaslal: 25.10.07 12:36    Předmět: Citovat

ok díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sikec



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 185
Bydliště - POVINNÉ *: Ochoz u Tišnova

PříspěvekZaslal: 06.11.07 09:39    Předmět: Citovat

to martin...jak jsi dobíjení opravoval??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin
Anonymní





PříspěvekZaslal: 06.11.07 19:56    Předmět: Citovat

sikec napsal:
to martin...jak jsi dobíjení opravoval??

Proměřil jsem diody: ty byly dobry. vyměnil regulátor, natáhl nový vodič k baterce.. Ještě chci vyměnit klínový řemen. je docela odrbaný.
Návrat nahoru
sikec



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 185
Bydliště - POVINNÉ *: Ochoz u Tišnova

PříspěvekZaslal: 16.11.07 17:23    Předmět: Citovat

no...protože mám palubní voltmetr a auto mi moc nedobíjí, tak to dělá následující: pár vteřin je na voltmetru 14 V, pát tak 12,3 , dalších 10 vteřin tak 12.9...ale většinou je tam 13.1 V...co je špatně? Kde bude asi problém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patriotpetr



Založen: 16.11.2007
Příspěvky: 475
Bydliště - POVINNÉ *: Volary

PříspěvekZaslal: 16.11.07 18:36    Předmět: Citovat

no mozna se este podivej kolik tam mas destilky v baterce a zmersi hustotu mela by byt okolo 1,28g/cm3,jinak souhlas s klukami maji dobre nazory....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sikec



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 185
Bydliště - POVINNÉ *: Ochoz u Tišnova

PříspěvekZaslal: 16.11.07 21:16    Předmět: Citovat

no at tak nebo tak, pri stejných otáčkách by neměly volty lítat nahoru a dolů ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2643
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 17.11.07 13:05    Předmět: Citovat

Zkontrolovat konektory, veškeré přívody na altíku, napnutí řemene, dorvat přívody na baterce a od baterky ke kostře. Pokud to bude dělat pořád asi je v háji reglér. Evil or Very Mad
_________________
Rozhodl jsem se,že budu žít věčně a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
renda 19



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 28
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava Poruba

PříspěvekZaslal: 17.11.07 21:32    Předmět: Citovat

Zjištění funkce dobíjení : - připojit voltmetr k baterii, změřit napětí na svorkách při vypnutém motoru. Měli by jsme naměřit přibližně 12 voltů. Pak měříme napětí na baterce s nastartovaným motorem při volnoběhu. Měli by jsme naměřit přibližně 13 voltů. A teď to nejdůležitější. Při měření na volnoběh zvýšíme otáčky na cca 3500 ot./min. Pokud se napětí na voltmetru zvýší nad 15 voltů je závada v regulátoru dobíjení. Pokud se nezvýší vůbec, nebo dokonce klesne je závada v alternátoru. Tyhle informace nejsou z mé hlavy, ale poptal jsem se našeho autoelektrikáře.
_________________
R19 Ph 2, 54 kW, r.v.95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2643
Bydliště - POVINNÉ *: Havířov

PříspěvekZaslal: 17.11.07 21:41    Předmět: Citovat

Čím šteluješ ty otáčky volnoběhu na 3500ot ???? Laughing
_________________
Rozhodl jsem se,že budu žít věčně a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
renda 19



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 28
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava Poruba

PříspěvekZaslal: 17.11.07 22:14    Předmět: Citovat

jarda napsal:
Čím šteluješ ty otáčky volnoběhu na 3500ot ???? Laughing

Čekal jsem, že to takhle někdo pochopí. Už se mi to nechtělo opravovat. Měl jsem na mysli to měření při volnoběhu kdy by měl voltmetr ukázat cca 13 V. Poté přidat plyn na 3500 ot/min. a koukat jak se voltmetr chová. Zda napětí klesne, nebo stoupne. A podle toho zjistíme jestli je chyba v altíku, nebo regulátoru. Možná jsem se nepřesně vyjadřil, možná jsi mě špatně pochopil, nebo mě zkoušíš.
_________________
R19 Ph 2, 54 kW, r.v.95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Elektrika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com