Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

svítí kontrolka dobíjení
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Elektrika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PeT-a



Založen: 26.6.2011
Příspěvky: 60
Bydliště - POVINNÉ *: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: 22.08.11 10:28    Předmět: svítí kontrolka dobíjení Citovat

Tak mám asi smůlu, opět další problém, tentokrát na 1,4i 8V GTR. Za jízdy se mi rozvítila kontrolka dobíjení a stále svítí. Nevíte někdo co to může být? všechno se zdá být na pohled OK. špatný alternátor? Díky za pomoc
_________________
"lepší mrtvý, než-li druhý"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Víťa



Založen: 11.7.2009
Příspěvky: 3105
Bydliště - POVINNÉ *: Krnov, Bola, Opa, Ova a tak...

PříspěvekZaslal: 22.08.11 12:47    Předmět: Re: svítí kontrolka dobíjení Citovat

PeT-a napsal:
Tak mám asi smůlu, opět další problém, tentokrát na 1,4i 8V GTR. Za jízdy se mi rozvítila kontrolka dobíjení a stále svítí. Nevíte někdo co to může být? všechno se zdá být na pohled OK. špatný alternátor? Díky za pomoc


myslim, ze povoleny klinovy remen, ale jisty si tim nejsem Wink malde delalo to same na twingu, napnul se krapet a uz parada Wink
_________________
No mainstream, just French...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 22.08.11 13:14    Předmět: Citovat

Krátké uhlíky v dobíjecím relé, stojí asi 500,- nebo je necht přeletovat, ale životnost není taková, jako u nového. Nebo ještě špatné kroužky na altíku, to znamená vyměnit za jiný, ale to je málo kdy.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miky90



Založen: 14.9.2008
Příspěvky: 700
Bydliště - POVINNÉ *: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: 22.08.11 13:20    Předmět: Citovat

spatnej kontakt nebo jeden ze dvou dratu vedoucich do hnedeho konektoru na altiku to taky muze byt Wink to jsem mel ja Laughing
_________________

R19 Ph2 1.4e s motorem F3N 702 z R5 GTE 69Kw, jinak snad někdy B18FT Volvo turbo
R19 Ph2 1.8 kabrio
2x EX R5 GTE ........ nejlepší auta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Bazzi



Založen: 11.10.2007
Příspěvky: 2680
Bydliště - POVINNÉ *: Uhřice okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: 22.08.11 13:43    Předmět: Citovat

Taky jsem to měl jako miky.Stačilo vytáhnout konektor a trošku přihnout ty plíšky v něm...
_________________
VW Prassat Variant B4 TDI-pracant

Renaulty mám už jen pro zábavu:
16V ph2,3dv Mazlík
Nafoukané Kabrio kabrioletovič ph2kovič 8V ??kW

3x 16V na ND
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeT-a



Založen: 26.6.2011
Příspěvky: 60
Bydliště - POVINNÉ *: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: 22.08.11 22:32    Předmět: Citovat

Díky moc chlapi ...hned ráno na to mrknu. Bohužel mám odpolední v tomhle počasí Sad
_________________
"lepší mrtvý, než-li druhý"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepin9000



Založen: 12.9.2009
Příspěvky: 101
Bydliště - POVINNÉ *: honezovice

PříspěvekZaslal: 23.12.12 00:34    Předmět: Citovat

Zdravím.Svítí mi kontrolka dobíjení při jízdě ze zařazenou rychlostí ale když dám neutrál kontrolka zhasne.Dal jsem novou baterku a ujel sem cca 40-50 km a znova.Řemen sem do táhl a stále to samé. Altík sem nedávno měnil.Nevíte co s tím????
_________________
Lukáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
goreff



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 10668
Bydliště - POVINNÉ *: Olšany u Prostějova

PříspěvekZaslal: 23.12.12 08:28    Předmět: Citovat

altík jsi měnil starej za ještě starší předpokládám Laughing ...neříkám aby sis koupil novej, ale prostě nechat ho vyzkoušet na zkušebním stavu, než ho namotuješ...radši bych si nechal alternátor repasovat, než kupovat jinej z nejistým výsledkem Rolling Eyes
_________________
F7R 16 Soupapes http://goreff.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepin9000



Založen: 12.9.2009
Příspěvky: 101
Bydliště - POVINNÉ *: honezovice

PříspěvekZaslal: 23.12.12 10:59    Předmět: Citovat

Nu kupoval jsem ho tady od Provocateura a říkal že je i změřený. Ale nedávno jsem měl venku palubku kvůli chladiči topení je možný že jsem mohl pře klesat nějaký kabel a jde to někde do zkratu??
_________________
Lukáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dieselman1



Založen: 1.1.2013
Příspěvky: 8
Bydliště - POVINNÉ *: Prostějov-sever

PříspěvekZaslal: 01.01.13 13:22    Předmět: Citovat

změřit multimetrem napětí při nastartovaném motoru-přímo na baterce.OK je, pokud bude mezi 14,3-14,6V, při zapnutí světel bude pořád kolem 14,2-14,4V.Jinak přes kontrolku se altík budí, tzn.stačí mít připojenej měřák, vzít drát a propojit konektor na alternátoru s + na baterce, pokud se napětí změní tak je jasná příčina v alt.,pokud ne tak kabeláž nebo připojení.....někdy je potřeba znovu propojit měděným páskem motor a kastli, bývá buď uhnilé a nebo má velkej přechod.odpor.....vše ostatní je přímo v alt.
_________________
R19, jedna-sedm-í, padesátčtyři kilowat, fáze2, devadesátej čtvrtej rok narození-toho času probíhají snahy o navrácení provozuschopného stavu po dvou bumkách(jedna parkplatz a jedna když mi nedal pán přednost na stopce)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepin9000



Založen: 12.9.2009
Příspěvky: 101
Bydliště - POVINNÉ *: honezovice

PříspěvekZaslal: 01.01.13 18:10    Předmět: Citovat

Nakonec se to vyřešilo.Elektrikář mi to zjistil měl jsem upadlej nebo uhnilej skorodovanej drátek vně alternátoru elektrikář mi to rovnou opravil a je po problému Wink
_________________
Lukáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomas27



Založen: 28.4.2013
Příspěvky: 16
Bydliště - POVINNÉ *: Trenčín

PříspěvekZaslal: 13.05.13 14:04    Předmět: Citovat

zdar hoši mám podobný problém. Večer som zhasol auto, rano k nemu pridem naštartujem a svietila kontrolka dobijania. Logicky ak by mi nedobíjalo bateriu ta by sa vybila čož sa aj stalo. Po cca. 30 km auto neštartovalo... ALE!!! auto som na roztiahnutie nahodil a bežalo(stale svietila kontrolka dobíjania). Nedalo mi to tak som jazdil a auto uplne v pohode išlo, nešklbalo, necukalo proste normálne išlo, pustil som všetku elektriku v aute(svetla, dialkove, okna, hmlovky, vetrák) proste všetko čo tam je s otačkami ani nepohlo ani nestiahlo kontrolky ani nič pevne ako skala. Zhasol som a už som nenatočil vobec, baterka total v prdeli, vyšlahaná, kontrolky ani nezasvietili. Tak pokus čislo 2 na roztiahnutie opať prekvapivo chytilo a zasa bežalo ako keby sa nič nedialo(ale stale svietila kontrolka dobíjania) zas som behal mal všetko zapate a nič. Logicky zaver je že alternátor beží a dobíja(inak by to auto zhaslo) ale niečo kurevsky rychlo to bateriu vybíja. Došiel som na to že ked stlačím brzdu tak kontrolka dobijania na chvilu prestane svietiť(asi na 1-2s), ale hned klesnu otáčky, a stiahne veškeru elektriku v aute(svetla takmer na totalku). Je možné že mam elektrický posilovač a že mu hrabe? Ako sa to dá odstrániť(vypnuť) aby som si overil že či to je v tom posilovači? Čítal som že sa to dá prerobiť na podtlak, je to zložité? Čo k tomu potrebujem? Dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 13.05.13 15:56    Předmět: Citovat

Rolling Eyes Nejprve si změř kolik Ti to dobíjí, takovéto pokusy dělají snad jen .... (členové národnostní menšiny), pokud bude v mezích tolerance i se zapnutýmy spotřebiči tak hledej dál, nabít baterii a zkusit zda odpojená ztrácí či ne...

Projít ukostření karoserie a motoru (nahoře mezi hlavou a karoserií a dole převodovka a rám).

Potom odzkoušet, proměřit a vyčistit starter.

Elektrické je ABS, tak se podívej co tam máš, ale pochybuju že by právě při brzdění začalo na malou chvilku dobíjet....

Buď odešla baterie a zesypala se a nebo nedobíjí altík...

Každopádně roztahovat auto s katem a rozvodovým řemenem ... Confused to mluví samo za sebe.... Už ty pokusy a odborně popsaný problém...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LANiN



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 16282
Bydliště - POVINNÉ *: OVA

PříspěvekZaslal: 13.05.13 16:10    Předmět: Citovat

řekl bych že ti klekla baterka, zkus ji vyměnit a dej vědět
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomas27



Založen: 28.4.2013
Příspěvky: 16
Bydliště - POVINNÉ *: Trenčín

PříspěvekZaslal: 13.05.13 16:25    Předmět: Citovat

CHAMELEON - kat je rozsypaný a remen jedno roztiahnutie vydrží Cool (a nepreskočí, bol som citlivý Smile ) včera sa mi to stalo večer cca o 9 na parkovisku pred Tescom, ako skus mi povedať ako som to tam mal odmerať a neviem čo všetko Rolling Eyes . Ako prve som dal nabiť bateriu(nabija sa zatial nevykazuje že je zlá) a hned som aj pozrel všetky dostupne ukostrenia(v pohode). ABS nefunguje svieti kontrolka, niekto poufikával všetky čidlá.
Odborne popísaný problém??? Nechápem ako som to mal inak popísať, opísal som to uplne podrobne a laicky, niesom autoelektrikár, mechanik ani nič podobné, prepáč odteraz budeš môj vzor ... Twisted Evil
LANiN - akurat sa nabíja a zatiaľ vyzerá že je ok, skusim nahodiť druhú batériu a uvidím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Elektrika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com