Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

prasklá náprava? opraveno za 2 hodiny! foto
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sedlik18



Založen: 28.3.2011
Příspěvky: 362
Bydliště - POVINNÉ *: Plzeň

PříspěvekZaslal: 27.07.11 23:14    Předmět: prasklá náprava? opraveno za 2 hodiny! foto Citovat

Zravím... možná mě budete tady nadávat za bastlení ale mám tu levnej návod pro ty co jim vypověděla náprava...
trápilo mě delší dobu unavené torzní tyče...
v mém případě to vypadalo takhle

při tom ale v sérii je to o něco víš viz foto (není moje auto)

pak mi to prasklo úplně což mělo za následek nepohodlnou jízdu na dorazech tlumičů

náprava se sháněla těžko ale když sem ji nakonec sehnal tak sem narazil na problémy... nešly sundat přes pětihranný šroub brzdové třmeny ze staré nápravy a bubny nešly použít-absence ABS tudíž případný problém na STK


Takže jsem to musel vyřešit jinak a v tu chvíli přijel známý s formanem a chtěl vyměnit tlumiče na zadní nápravě... když sem si je pak dal vedle sebe... uchycení stejné, délka taky... řekl sem si že zato nic nedám tak sem jel na vrakoviště škodovek a koupil si dva tlumiče na formana i s pérama... vyšlo to na pěknou čtyřstovku... pak jsem jen vylisoval z renault tlumičů to spodní oko s gumou a nandal ho do škodováckejch...

Přiložil jsem to k nápravě a byli delší takže sem si musel nápravu dát trochu níž... k tomu posloužil hever a když už oko bylo proti díře našrouboval sem šroub fungující jako osa uchycení k nápravě... nahoře jsem musel posunout uchycení o 4mm směrem ven stačilo vyvrtat dirku a rozbrousit pak jen nasadit ty gumy a podložku a matku a bylo to...

Tlumiče vypadaj takhle (jen ty moje nejsou žlutý)

Tady mám i fotku škodovácký nápravy s tlumičema


po namontování to vypadalo takhle


náprava vypadá že je níž ale je to jen klam... jakmile si pak auto sedne na sví kola sedne to zpátky nahoru

A takhle to vypadá když je hotovo... asi tak o 3cm výš než série ale ani po zatížení 250kg na zadní nápravu kolo furt neni v podběhu


Závěrem? cena tlumičů 400kč dají se sehnat levněji i dráž... dají se sehnat i stavitelné... vešlo se to perfektně... mezi tlumičem i gumou je stále tak 7cm místa, nedře to ani o kastli tam je jeden cm.

Jinak tlumiče se dají sehnat nádherně... Favorit, Forman i Felicie maj stejný takže se jen vybíraj mezi značkama a jestli jsou stavitelný nebo ne a dýlka pér

A jízda? to je lahoda... nádherně to pruží, nehoupe a nevydává žádnej pochybnej zvuk a jak říkám za dvě hodiny už sem s tím jezdil
_________________
Renault 19 - Abarth
Renault Twingo - žába
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herodes 67



Založen: 25.10.2010
Příspěvky: 1862
Bydliště - POVINNÉ *: Opava-City

PříspěvekZaslal: 27.07.11 23:46    Předmět: Citovat

jou jou... Wink ... něco v tom stylu udělal člen Tutman .. > http://tutman.rajce.idnes.cz/praskle_torzky-pruziny_z_formana/ Cool
_________________
Espace III 2.0 8V LPG
16V Chamade - lem off, vyfuk off
16V - prodáno
16V - Blue pussy off
16V CABRIO - výměna za EIII
Cabrio - výměna za 16V for kubles
2x 16V - K.O.
http://sixty-seven.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sedlik18



Založen: 28.3.2011
Příspěvky: 362
Bydliště - POVINNÉ *: Plzeň

PříspěvekZaslal: 28.07.11 00:24    Předmět: Citovat

no myslím že je to úplně stejné jen s tím rozdílem že kdybych to o tom že to už někdo udělal věděl tak bych si ušetřil shánění nápravy což mi vyšlo i s cestou pro ní na 1700Kč...
Btw od upravoval dosedající misky u pér čimž ale péra jsou vykřivený... chtělo by to zjistit jak se to chová když mu péra "lámou" tlumič do strany... já kvůli tomu upravoval to uchycení k kastli nemluvě o tom že péra se mu dotýkaj a tím i dřou v tom podběhu čimž to musí vyluzovat zvuky a seškrábavat anikorozni ochranu... teda aspoň to co z ní zbylo u 15 let starýho auta
_________________
Renault 19 - Abarth
Renault Twingo - žába
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 28.07.11 07:21    Předmět: Citovat

No hezké, ale napadlo tě někdy zkoumat jak vlastně ta náprava s tyčema funguje? Za čas ji klidně můžeš nechat za sebou.... Nyní Ti ji drží pouze silentbloky, které předpokládám už jsou také KO. Já jsem při tomto řešení prostrčil skrz nápravu místo těch slabších tyčí silnostěnou rouru kterou jsem uprostřed navařil a na kraje jsem brnknul velké podložky........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sob007
LOPRAIS


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 5122
Bydliště - POVINNÉ *: Skalice [Zn]

PříspěvekZaslal: 28.07.11 08:56    Předmět: Citovat

Jo tohle není nic novýho a kdby si trochu pročet forum tak je to tu už několikrát navíc jak tady už někdo psal tu nápravu držej v sobě torzky tim že jsou praskly tak ti ta náprava kdykoliv může odpadnout Rolling Eyes
_________________
Renault 19 RT F3P 1794 65kW(SPI) 1993
Renault 19 16V cabrio ph1

http://sob007.rajce.idnes.cz/
Servisní manuály, Jak na to ......
http://www.edisk.cz/adresar/1de83325b3cdf4b28843e72ae17fa915
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
sedlik18



Založen: 28.3.2011
Příspěvky: 362
Bydliště - POVINNÉ *: Plzeň

PříspěvekZaslal: 28.07.11 08:58    Předmět: Citovat

Ano napadlo... proto sem i zkoumal jak je náprava prasklá a z nějakého důvodu se mi protočil tisícihran na stabilizační tyči zřejmě nekvalitní materiál ale pořád to tam vše zůstalo a jestli to upadne úplně tak to půjde do šrotu
_________________
Renault 19 - Abarth
Renault Twingo - žába
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LANiN



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 16283
Bydliště - POVINNÉ *: OVA

PříspěvekZaslal: 28.07.11 10:19    Předmět: Citovat

tohle téma tu je určitě už po několikátý Confused navíc jak píše sob, dáváš tady návod jak se v autě zabít nebo si/někomu minimálně ublížit na zdraví pokud ta náprava uletí. Já osobně bych toto hodil do OT už jen z důvodu že je to nebezpečné a je možnost že nějaký ňouma si to udělá, někomu nebo sobě ublíží a pak se může odkazovat na tento návod a tím přitížit páru lidim tobě nevyjímaje Confused zní to absurdně ale bohužel se chceme přiblížit západu a nesmyslným kauzám ...
_________________
Renault 19 Cabrio
Lexus IS300 LPG
Volvo V50


Auto má výkon tehdy až když máš strach sednout si za volant.

http://lanin.rajce.idnes.cz
www.youtube.com/user/valoun1


Naposledy upravil LANiN dne 28.07.11 10:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Pergl



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 1894
Bydliště - POVINNÉ *: Kladno

PříspěvekZaslal: 28.07.11 10:20    Předmět: Citovat

spíš aby nešel celej renda do škrotu Rolling Eyes by se mohlo stát že by ti to upadlo zajízdy Rolling Eyes radši bych tam dal tu 2T co prodáváš Wink
_________________
Renault 19 PH2 54kw
Hankook Optimo K 406 - 185/65 R14-už jsou zase koupené nové Smile

http://martinrenda.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 28.07.11 10:22    Předmět: Citovat

Stačí ty tyče vyrazit a narvat tam kulatinu či trubku a uprostřed ji přivařit a na konce navařit podložky, jezdil jsem tak X let a nebyl problém. Ani na technické...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Víťa



Založen: 11.7.2009
Příspěvky: 3105
Bydliště - POVINNÉ *: Krnov, Bola, Opa, Ova a tak...

PříspěvekZaslal: 28.07.11 10:42    Předmět: Citovat

jou jou starej Tutman s tim jezdi pres rok Laughing
_________________
No mainstream, just French...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 28.07.11 10:52    Předmět: Citovat

Jedna věc je to udělat pořádně a místo torzky narvat "čep" ale to je docela náročné, to už bych si rači zrepásnul tu torzku, ale tohle co jsi udělal je nouzové řešení na převoz vozu z A do B, nedej bože naložit kufr Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Víťa



Založen: 11.7.2009
Příspěvky: 3105
Bydliště - POVINNÉ *: Krnov, Bola, Opa, Ova a tak...

PříspěvekZaslal: 28.07.11 16:30    Předmět: Citovat

hynek napsal:
Jedna věc je to udělat pořádně a místo torzky narvat "čep" ale to je docela náročné, to už bych si rači zrepásnul tu torzku, ale tohle co jsi udělal je nouzové řešení na převoz vozu z A do B, nedej bože naložit kufr Very Happy


strec Tutman se spatnou napravou s pruzinama s favorita vozil neco mezi 400 - 500 kg nakladu co mi vykladal Wink Laughing
_________________
No mainstream, just French...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tutman



Založen: 22.10.2007
Příspěvky: 1467
Bydliště - POVINNÉ *: Krnov-Zlaté Hory

PříspěvekZaslal: 28.07.11 18:30    Předmět: Citovat

pružiny jsem měl z formana a je to tvrde jak svině, bylo to dočasné řešení na rok Laughing
vozil jsem tím matroš na stavbu takže otestováno na maximum.
už mám nachystanou na výměnu


jsem si tady všiml že jsou rozdílé názory když tu samou věc napíše např. bobeš a nebo sedlik
_________________
ph2 CHAMADE 54kw > ph1 5dv. 54kw > ph1 5dv. 66kw REDBARON> laguna 1,8 66kw up na F3R 84kw
http://tutman.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 28.07.11 18:51    Předmět: Citovat

jestly projdeš na technicky s autem co ma mit vzadu torzky a maš tam narvany pružiny tak na co ta technicka vubec je ? Rolling Eyes
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sob007
LOPRAIS


Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 5122
Bydliště - POVINNÉ *: Skalice [Zn]

PříspěvekZaslal: 28.07.11 20:04    Předmět: Citovat

A co se týká bobeša tak mám pocit že jak zjistil na čem to celý drží tak to hodil taky hned doprdele
_________________
Renault 19 RT F3P 1794 65kW(SPI) 1993
Renault 19 16V cabrio ph1

http://sob007.rajce.idnes.cz/
Servisní manuály, Jak na to ......
http://www.edisk.cz/adresar/1de83325b3cdf4b28843e72ae17fa915
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype Name
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com