Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozbity zrcatka protijedoucich aut - co na to pojistovny?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 08.11.09 22:51    Předmět: Rozbity zrcatka protijedoucich aut - co na to pojistovny? Citovat

Ahoj vsem,

urcite uz se vam to taky nekomu stalo. Jedu dneska takhle po silnici, kam se vejdou akorat tak 2 auta, proti me Laguna 2002, najednou rana jako prase a rozmlaceny zrcatko. Zastavim, vystoupim a cekam, ze Laguna taky zastavi, ale nic. Typek jel dal, jako by nic. Nasedam do auta, rycha otocka, letim za nim, predjizdim ho, blokuju mu cestu a zastavuju ho. Typek byl rozumnej a ochotnej spolupracovat, tak jsem na nej ani moc nerval, ze chtel ujet Laughing Sepsali jsme pro pojistovny protokol o nehode a do nej oba shodne uvedli co se stalo, ze "vozidla jedouci proti sobe po uzky vozovce se srazily zrcatkama a obe zrcatka to odnesly" (moje jenom sklo, jeho cely).

Zil jsem v domneni, ze ted oba zajdem kazdej na svoji pojistovnu, ta jeho pojistovna (Ceska Podnikatelska Pojistovna) zaplati skodu me a moje pojistovna (Ceska Pojistovna) zaplati skodu jemu. Bavil jsem se o tom ale se znamym a ten rikal, ze kdyz neni jednoznacnej vinik nehody, tak pojistovna nikomu nic nezaplati Sad

Mate s takovouhle situaci nekdo nejakou zkosenost? Jak se k tomu stavjej pojistovny?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 08.11.09 22:54    Předmět: Citovat

to by mě fakt bralo kuli par korunam takovyho běhani a stejne dostaneš prd
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 08.11.09 23:15    Předmět: Citovat

jo je to tak jak píšeš škodu dostane uhrazenou jen poškozený a tady těžko někdo určí viníka,jedině že bys měl havarijní z toho by ti to zaplatili,pokud by ale spoluúčast nebyla větší než cena zrcátka
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
duri_svk



Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 1580
Bydliště - POVINNÉ *: Zlate Moravce, SVK

PříspěvekZaslal: 08.11.09 23:16    Předmět: Citovat

rezervee sklo do spetaka stoji tak 250,-kč takze sice to nepotesi ale vykaslal by som sa na nejaku poistovnu a siel si ho kupit
_________________
R19 Chamade 1,7 phase I/II,III under construction / R19 Cabrio phase II / R Megane Classic / R Laguna II ph2 http://durisvk.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Skype Name
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 08.11.09 23:55    Předmět: Citovat

Hmm... tak to ste me fakt nepotesili... pojistovny jsou teda pekny mrtky zlodejsky... hrabat od nas nehorazny prachy to jo, ale kdyz maj pak neco zaplatit, to se kroutej jak hadice... to vedet odpoledne, tak se na to taky vyseru a ani nezastavuju... typek to asi odpoledne vedel, no...

Ted ale co s tim, kdyz uz to mame oba sepsany? Hrozi me neco, kdyz se na to vyseru a na pojistovnu s tim vubec nepujdu? Aby me za to este nesebrali bonusy, kdyz to tam pujdu nahlasit. Nebo radsi typkovi zavolat, ze to teda nechame bejt, kdyz asi nikomu nic nedaj?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 09.11.09 07:36    Předmět: Citovat

zavolat borcovi a vykašlat se na to
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 09.11.09 08:48    Předmět: Citovat

zajdi na pojišťovnu, když je vina 50/50 tak pojiŠťovny sice nezaplatí všechno, ale něco dostaneš. a pokud máš lak na srcátku KO tak by se z toho dalo něco rejžnout.
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
qq



Založen: 3.7.2009
Příspěvky: 368
Bydliště - POVINNÉ *: Luhačovice

PříspěvekZaslal: 09.11.09 19:03    Předmět: Citovat

no a ciste nahodou, neprijdou takhle oba o bonusy?? to by za tech par korun za zrcatko rozhodne nestalo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 09.11.09 19:18    Předmět: Citovat

není nic jednoduchšího než zavolat na bezplatnou linku jakékoliv pojišťovny a zeptat se na to
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 10.11.09 22:32    Předmět: Citovat

Tak jenom kdyby nekoho zajimalo jak to dopadlo:

Vcera jsem byl jeste na svoji pojistovne to nahlasit. Od prepazky me vyhnali k telefonu, ze to musim nahlasit telefonicky (od ceho tam teda sou?) V telefonu me baba rekla, ze musi bejt jednoznacnej vinik, jinak ze nikomu nic nedaj. 50/50 to prej nejde. Volal jsem teda tomu typkovi, jestli nema havarijko, aby si to uhradil z toho a ja ze bych to nechal bejt. On uz to mel ale nahlaseny na obou pojistovnach a ze je to domluveny 50/50 (nechapu teda proc me ta baba v telefonu rikala, ze 50/50 to nejde). Nadiktoval me cisla pojistnejch udalosti pro obe pojistovny, at se k tomu teda prihlasim (staci telefonicky) a tot vse.

Este teda musim s autem do Pardubic, nechat si to nafotit od jeho pojistovny. Doufam, ze z toho aspon neco dostanu, kdyz uz s tim je takovyho litani. Mam jeste skrably dvere, jak do nich zrcatko prastilo a nejde zrcatko stelovat zevnitr auta tou packou.

Akorat jsem teda nepochopil, kdyz to je 50/50 jestli kazdymu z nas zaplati kazda pojistovna pulku, nebo jestli dostanem kazdej od pojistovny jenom pulku skody, ale myslim ze asi spis to druhy Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 10.11.09 22:44    Předmět: Citovat

určite vam pojištovna zaplati pulku každa Laughing a ešte ti přida na benzin
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 11.11.09 00:43    Předmět: Citovat

m1tv napsal:
určite vam pojištovna zaplati pulku každa Laughing a ešte ti přida na benzin


Se netlem... tak jsem to bud blbe pochopil, nebo to ten typek blbe rikal... me to bylo hned divny, zy by pojistovny platily kazda pulku... tak dostanem kazdej pulku skody, no... lepsi nez pumpickou pres koule...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 11.11.09 10:06    Předmět: Citovat

když si spočteš co penez a času si kuli tomu obětoval a pojištovna ti da 50% z použityho zrcatka tak dostaneš tak 200 a budeš rad a navic přidete oba o bonus a to se vyplati Laughing
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16115
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 11.11.09 10:27    Předmět: Citovat

m1tv napsal:
když si spočteš co penez a času si kuli tomu obětoval a pojištovna ti da 50% z použityho zrcatka tak dostaneš tak 200 a budeš rad a navic přidete oba o bonus a to se vyplati Laughing


vůbec nevíš
_________________
Levné nové náhradní díly http://www.renault19.cz/forum/viewtopic.php?p=246432#246432
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 11.11.09 11:04    Předmět: Citovat

tak povidej přehaněj ..dneska se všechny pojištovny přetrhnou při vyplaceni penez ..to vidim třeba u tatika v praci ..generali alianz a podobny proplaci faktury do mesice a ty levnejši třeba za pul roku a ešte je musi urgovat Rolling Eyes
edit:
moje zkušenost je takova že soused mi nacouval do auta ma alianz .. jeden do me naboural druhej den sem zajel k manikovy co to ofotil do 14 dnu sem mel doma vyadřeni a za tejden složenku v kastliku a bylo to přes vanoce přes svatky Shocked čučel sem jak puk ... druha zkušenost s kooperativou nahlasily sme to .. za 3 tejdny se přiračil přijet manik co to nafotil ..pak se 14dni nic nedelo tak sme volaly co se deje tak po dalšim tejdnu dorazily papiry s kterejma sme dojely na pojištovnu .. pak se za 3tejdny nic nedelo tak zas telefon.. a že druha strana ešte nedodala všechny papiry (přitom sem tam stou ženskou byl u přepažky když se to předavalo Rolling Eyes ) takže pojeb .. za 14 dni přišla omluva pisemne Laughing zas se tejden nic nedelo tak dalši telefon a že to předaly naky likvidačni společnosti atd.. tak dalši telefon tam .. tak sem jim skoro 14dni volal než mi byly schopni neco řict ..a nakonec mi sterjne kolik dostanu neřekli že nemužou bla bla .. po tejdnu přišli papiry ...a asi za 2 mesice konečne dorazily penize na učet Rolling Eyes
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com