Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rada - důležité
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Exterier
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mrako
Anonymní





PříspěvekZaslal: 05.08.08 20:22    Předmět: Rada - důležité Citovat

Ahoj lidi. Předem se omlouvám, jestli jsem založil duplicitní téma. Věřím, že rady tu na foru k tomuto problému už sou, ale chtěl bych to mít nějak sesumarizovaný. Tak proto.
Takže vlastní blbostí jsem poškrábal a promáčkl plech na dveřích u řidiče.

Fotky doplním později, nějak mi selhal foťák... Pokusím se co nejdřív








Takže na dveřích zůstala barva (škrtl jsem o sloup v podzemní garáži). Částečně jsem ji již dostal pryč, ale část se tam pořád drží a vodou a hadříkem už nejde dolu. Takže co na to použít dál? Jinak myslíte že to půjde tempem rozetřít tak nějak ten lak a zamaskovat šmouhy tak aby to nebylo vidět? Nevím jak moc je to tempo účinný, zkusit by se to ale asi mělo že jo.

Dál, je to promáčklý. A jelikož prostě není to moje auto, človíček to chce mít nepromáčknutý. Moje úvaha je taková: Jestli na to bude stačit klasická klempířská práce? A potom jsem taky viděl jednou v Auto moto revue že existuje jinej způsob, kterym právě vyrovnávají promáčkliny z venku... ale tohle je kapku větší, na to to asi stačit nebude. Jen by mě zajímal váš názor. Třeba jeslti s tím někdo nemáte zkušenosti (s tou technikou)

Samozřejmě vím, že bez fotek se těžko radí, zkusím je sem dát ráno.

A pak jestli neznáte nějaký šikovný človíčky v Plzni a okolí (dojezd já nevim, cca max 100 km) který by byly schopný to udělat kvalitně a za rozumnej peníz.

Děkuju moc všem za rady, případně odkazy s radama.[img][/img]


Naposledy upravil mrako dne 06.08.08 07:37, celkově upraveno 7 krát.
Návrat nahoru
LANiN



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 16282
Bydliště - POVINNÉ *: OVA

PříspěvekZaslal: 05.08.08 20:32    Předmět: Citovat

zkusil bych na šmouhy nějaký leštící přípravek vosk nebo tak něco tempo pastu určitě ne..

a natu promáčklinu spíš se zeptat u karosáře.. ale vím že to třeba jde že se ten plech nahřeje fénem a pak nějak zmrazit takovým tím sprejem a pak to nechat tak a ono to v podstatě vypukne samo Embarassed .. vím že tak nějak ale vůbe otom nemám páru Embarassed
_________________
Renault 19 Cabrio
Lexus IS300 LPG
Volvo V50


Auto má výkon tehdy až když máš strach sednout si za volant.

http://lanin.rajce.idnes.cz
www.youtube.com/user/valoun1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mrako
Anonymní





PříspěvekZaslal: 05.08.08 20:38    Předmět: Citovat

LANiN napsal:
zkusil bych na šmouhy nějaký leštící přípravek vosk nebo tak něco tempo pastu určitě ne..

a natu promáčklinu spíš se zeptat u karosáře.. ale vím že to třeba jde že se ten plech nahřeje fénem a pak nějak zmrazit takovým tím sprejem a pak to nechat tak a ono to v podstatě vypukne samo Embarassed .. vím že tak nějak ale vůbe otom nemám páru Embarassed

Tam jde o to, ze tam ta barva zustala zatim... ty rejhy po odstraneni barvy budu resit potom a myslel sem prave ze tempo pastou ....
Návrat nahoru
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 05.08.08 20:57    Předmět: Citovat

Barva: tak dostat ji dolu nejlíp nějakou brusnou pastou na lak nebo i tempem ale na starý laky (je v něm brusná pasta), pokud si odřel i stávající lak na plech nebo na základ, to žádný leštění nespraví, buď lak nebo to zatřít, přebrousit a vyleštit, pokud nemáš zkušenosti tak to raděj nedělat Wink

Promáčklina: pokud to není natažený nebo něak zlomený tak ti to šikovnej klempíř vytáhne bez poškození laku, ale jinak to je na vyklepání a pak na lak Wink

hoď foto a řeknu ti víc
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mrako
Anonymní





PříspěvekZaslal: 05.08.08 21:12    Předmět: Citovat

hynek napsal:
Barva: tak dostat ji dolu nejlíp nějakou brusnou pastou na lak nebo i tempem ale na starý laky (je v něm brusná pasta), pokud si odřel i stávající lak na plech nebo na základ, to žádný leštění nespraví, buď lak nebo to zatřít, přebrousit a vyleštit, pokud nemáš zkušenosti tak to raděj nedělat Wink

Promáčklina: pokud to není natažený nebo něak zlomený tak ti to šikovnej klempíř vytáhne bez poškození laku, ale jinak to je na vyklepání a pak na lak Wink

hoď foto a řeknu ti víc


OK, no jak říkám, zítra budou fotky... díky
Návrat nahoru
reezy
pískač


Založen: 18.2.2008
Příspěvky: 6222
Bydliště - POVINNÉ *: Oslavany, Brno-venkov

PříspěvekZaslal: 05.08.08 21:26    Předmět: Citovat

Pokud jsou to povrchový škrávance, tak ředidlo s hadříkem ti pomůže, kamošce odřeli mazdu a měla tam škrávanců a pak dojela ráno a ptal jsem, jak so spravila a ona, že ředidlem....zkus Very Happy
_________________
2. místo v celkovém pořadí MORAVIA PARTY 2013.

Škoda Octavia I 1.6 55 kW Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ufas



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2995
Bydliště - POVINNÉ *: Bechyně

PříspěvekZaslal: 05.08.08 21:36    Předmět: Citovat

ředidlem ne... pude i jeho barva... zvlášť jestli je to starší lak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mrako
Anonymní





PříspěvekZaslal: 05.08.08 21:38    Předmět: Citovat

reezy napsal:
Pokud jsou to povrchový škrávance, tak ředidlo s hadříkem ti pomůže, kamošce odřeli mazdu a měla tam škrávanců a pak dojela ráno a ptal jsem, jak so spravila a ona, že ředidlem....zkus Very Happy

Taky mě to napadlo Smile jako ta barva dolu nějak pujde, toho se nebojim, ale nerad bych to daval lakovat. Jak moc zalezi ze ta barva je sedrena az na kost... proste kdyz vezmu tempo po tom co to je ocisteny a zkusim to tempem tak asi nic nezkazim... nebo?
Návrat nahoru
mrako
Anonymní





PříspěvekZaslal: 05.08.08 21:38    Předmět: Citovat

Ufas napsal:
ředidlem ne... pude i jeho barva... zvlášť jestli je to starší lak...

lak je metaliza, neni to stary, par let, hodne dobry a zachovaly
Návrat nahoru
Ufas



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2995
Bydliště - POVINNÉ *: Bechyně

PříspěvekZaslal: 05.08.08 21:41    Předmět: Citovat

no jestli je to až na "spodní barvu" viz http://www.joec.borec.cz/bok.jpg tak ti nepomůže ani svědcená voda... prodávaj se sice různý voskovky a jiný nesmysly... ale to je vždycky dočasná varianta...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ufas



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 2995
Bydliště - POVINNÉ *: Bechyně

PříspěvekZaslal: 05.08.08 21:42    Předmět: Citovat

mrako napsal:
Ufas napsal:
ředidlem ne... pude i jeho barva... zvlášť jestli je to starší lak...

lak je metaliza, neni to stary, par let, hodne dobry a zachovaly


prvně bych zkusil třeba techničák... no chce to ty fotky... jestli je to jenom trochu, tak bych se toho tempa nebál... ten tu barvu sundá, a pak to třeba s tim pude i vybrousit..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mrako
Anonymní





PříspěvekZaslal: 05.08.08 21:42    Předmět: Citovat

Ufas napsal:
no jestli je to až na "spodní barvu" viz http://www.joec.borec.cz/bok.jpg tak ti nepomůže ani svědcená voda... prodávaj se sice různý voskovky a jiný nesmysly... ale to je vždycky dočasná varianta...

Tak tohle je drsny teda fakt...
jako tam kde to je ocisteny to teda neni takhle moc... ale tam kde zatim je ta barva ze sloupu co sem odrel, tam pod to nevidim... ale tohle se mi zda jako ze by to nemlo byt tolik.... tohle nekdo vyryl primo natvrdo...
Návrat nahoru
mrako
Anonymní





PříspěvekZaslal: 06.08.08 07:37    Předmět: Citovat

Jsou tu fotky. Díky
Návrat nahoru
tutman



Založen: 22.10.2007
Příspěvky: 1467
Bydliště - POVINNÉ *: Krnov-Zlaté Hory

PříspěvekZaslal: 06.08.08 07:40    Předmět: Citovat

skusit očistit nitrem, nitro to nemuže naleptat pochybuju že by auto bylo stříkané nitroceluozovou barvou(to je jediná barva která by slezla ředidlem)

potom bych to vzal 2500 šmirglem, a pak se uvidí jestli to jde do hloubky
_________________
ph2 CHAMADE 54kw > ph1 5dv. 54kw > ph1 5dv. 66kw REDBARON> laguna 1,8 66kw up na F3R 84kw
http://tutman.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mrako
Anonymní





PříspěvekZaslal: 06.08.08 08:26    Předmět: Citovat

Dobre, uz tu mam navrhy na technicky benzin, redidlo, nitro (o tom jsem teda zatim neslysel) a rekneme ze ta zluta barva pujde dolu.... pak bych eventualne zkusil rozlestit ten lak tempem....
Co si myslite ale o ty promackline? Da to dohromady nejakej karosar tak, ze to pak nebude poznat?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Exterier Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com