Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

škubání
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alios



Založen: 29.3.2011
Příspěvky: 1711
Bydliště - POVINNÉ *: Blansko

PříspěvekZaslal: 12.07.14 13:11    Předmět: Citovat

Tak je to v pytli, tak je buď EPS, FACET, MaxGear či Intermotor a možná i další méně známé značky. Jo, taky jsem našel víčko Valeo za cca 400 Kč, ale palec stojí 800 Kč. Shocked Teď co na ten můj stroj dát, aby to jelo, ale abych to zase nepřeháněl s penězi? Wink

P.S.: Sada u Mirka stojí cca 200,-Kč od Maxgearu.
_________________
R19 Ph2 1.7 54Kw 1993
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 12.07.14 14:01    Předmět: Citovat

Mám doma Facet i Bosch a obojí jsou měděné, Facet mám i rozlomenej tak vím že to není potažené.

Vem to od Mirka a pokud to po roku odejde tak koupíš další a máš furt nové, za tu cenu to nejní špatný. Rozdíl v chodu motoru určitě poznáš, pořád lepší novej než jetej a opálenej.

Když jsem koupil šedého tak jel jako chcíplina, doma jsem zjistil že palec má od uhlíku díru skrz plech, uhlík defakto mrtvej a kontakty opálené až hrůza, dal se novej a jezdilo to jako drak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alios



Založen: 29.3.2011
Příspěvky: 1711
Bydliště - POVINNÉ *: Blansko

PříspěvekZaslal: 12.07.14 15:13    Předmět: Citovat

Zdar, pokud jsi to měl na 54kW, můžeš mi napsat číslo toho Bosche? Novej vezmu, protože si myslím, že to pomůže. Zkontroluju ještě svíčky, protože možná budou jako prase.
_________________
R19 Ph2 1.7 54Kw 1993
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alios



Založen: 29.3.2011
Příspěvky: 1711
Bydliště - POVINNÉ *: Blansko

PříspěvekZaslal: 13.07.14 14:16    Předmět: Citovat

Tak svíčky mají všechny téměř shodnou barvu a to dle: http://www.autorevue.cz/kdyz-promluvi-zapalovaci-svicka_2 varianta jedna, místy je patrné malé množství uhlíku, ale dna pístů jsou pěkně černá. Wink

Vzhledem k tomu, že Ducellier sehnat již nelze a Valeo stojí cca 500 Kč pouze víčko, tak vezmu EPS, které jsem měl původně doma, ale na konec jsem jej tam nedal. Embarassed Kdyžtak to jistí záruka, i když nevím jak by šlo případně uplatnit. Doufám, že to nebude chyba chyb.
_________________
R19 Ph2 1.7 54Kw 1993
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alios



Založen: 29.3.2011
Příspěvky: 1711
Bydliště - POVINNÉ *: Blansko

PříspěvekZaslal: 14.07.14 19:50    Předmět: Citovat

Tak nakonec vezmu toho EPS, jak to příjde, tak dám vědět, jak to jezdí. Jinak ve víčku to vypadalo nějak takto (ilustrační foto):


Doufám, že mi někdo nenapíše, že by to ještě klidně jezdilo dál i na staré komponenty a po odborném vyčistění bych 500,-Kč ušetřil. No když jsem víčko čistil, tak tam byly už pěkně ožehnutá místa a při pokusu o proměření multimetrem na odpor či propípnutí mezi přípojem kabelu a kontaktem bylo buď mrtvo, nebo hodně velký a značně proměnný odpor. Kontakty jsem očistil jak jsem psal od použití méně radikálních metod (jemný smirek) až k těm více radikálním (dremelka) poměrně to čista, ale nějaká hmota už chybí(ani ne tak broušením, jak opalem). Navíc palec je už značně sklovitý, takový zaoxidovaný a nějaký přebroušení a vyleštění už by asi nebylo ono. Navíc čím větší vzdálenost k přeskoku, tím větší namáhání cívky a tím hůře pálí válce s delšími kabely. Wink
_________________
R19 Ph2 1.7 54Kw 1993


Naposledy upravil Alios dne 14.07.14 19:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 14.07.14 19:52    Předmět: Citovat

neštourej se v tom prostě budeš mít novej Very Happy
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Alios



Založen: 29.3.2011
Příspěvky: 1711
Bydliště - POVINNÉ *: Blansko

PříspěvekZaslal: 14.07.14 21:09    Předmět: Citovat

Asi tak, ale starej hodím do šuplíku, kdyby nová komponenta selhala. Wink Jinak příspěvek výše aktualizován.

Ještě přidávám foto víčka originál Ducelier (po čistění) a palce (nečištěný), je to z motoru které nemá ještě ani 100 000 km najeto (bude ještě dlouho trvat).
Dá se dle délky uhlíku odhadnout počet km, jen tak obecně?





Nýnější vůle mezi kontakty a palcem je cca 1.5-2 mm, tak uvidíme jaké to bude s novým víčkem. Jak říkám auto škube a moc nejede.Wink
_________________
R19 Ph2 1.7 54Kw 1993
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alios



Založen: 29.3.2011
Příspěvky: 1711
Bydliště - POVINNÉ *: Blansko

PříspěvekZaslal: 17.07.14 16:47    Předmět: Citovat

Zdar, neví někdo zda lze běžně sehnat v lepších autodílech hadičky na podtlak?
Jak jsem to teďka skládal, tak jsem uklízel u motoru (trochu čistil od špíny atd.) a hadička co vede ke snímači podtlaku je slušně porézní, takže si myslím, že jednotka dostává zmatené informace- taky proto to možná škube. Pod nánosem prachu se to úplně na zadní straně skrylo, až jsem koukal, že jsem si toho nevšiml dřív. Embarassed

Teďka jdu všechny hadice očistit prohlédnout a ošetřit přípravkem na pryž a hadice. Wink Díky.
_________________
R19 Ph2 1.7 54Kw 1993
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 17.07.14 17:06    Předmět: Citovat

změř si průměr a kup v metráži, v každých pořádných autodílech to budou mít
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alios



Založen: 29.3.2011
Příspěvky: 1711
Bydliště - POVINNÉ *: Blansko

PříspěvekZaslal: 18.07.14 11:47    Předmět: Citovat

Zdar, díky. Je to 6mm průměr, délka rovných 50 cm. Tak zítra půjdu do města a koupím to. Až to tam dám, tak si musím dát pozor, aby mě ten snad navrácený výkon nepotahal. Wink

Tak nic, dvoje autodíly a hadičky na podtlak momentálně nejsou (teda v jednom ji mají, ale v jakési monstrozní úpravě, ještě za montsroznější cenu), mě asi klepne. Navíc hadička k jednomu z nejdůležitějších čidel motoru. Rolling Eyes
_________________
R19 Ph2 1.7 54Kw 1993
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com