Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přesní stěrač na Twingo r. 95

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Exterier
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alalala



Založen: 16.5.2014
Příspěvky: 3
Bydliště - POVINNÉ *: Benešov

PříspěvekZaslal: 19.05.14 07:41    Předmět: Přesní stěrač na Twingo r. 95 Citovat

Zdravím ve spolek,

ženě bylo přiděleno jako pracovní auto Twingo z roku 95. Chci jí alespoň vyměnit stěrače (vepředu to má ten jeden dlouhý), aby to trochu stíralo, ale v krámě mi bylo řečeno, že než jen "gumičku" by rozhodně měnil celý stěrač, že jen vyměněná gumička bude stejně stírat na H. Nicméně trochu mi jejich tvrzení zavání chutí po větším zisku. Mohu požádat o Váš názor na věc?

Díky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Víťa



Založen: 11.7.2009
Příspěvky: 3105
Bydliště - POVINNÉ *: Krnov, Bola, Opa, Ova a tak...

PříspěvekZaslal: 19.05.14 08:09    Předmět: Re: Přesní stěrač na Twingo r. 95 Citovat

alalala napsal:
Zdravím ve spolek,

ženě bylo přiděleno jako pracovní auto Twingo z roku 95. Chci jí alespoň vyměnit stěrače (vepředu to má ten jeden dlouhý), aby to trochu stíralo, ale v krámě mi bylo řečeno, že než jen "gumičku" by rozhodně měnil celý stěrač, že jen vyměněná gumička bude stejně stírat na H. Nicméně trochu mi jejich tvrzení zavání chutí po větším zisku. Mohu požádat o Váš názor na věc?

Díky moc.
záleží kolik stojí nový stěrač a kolik nová gumka Wink já mám třeba stěrače vepředu flaty za 150,-/kus takže jen gumku bych asi prděl Laughing
_________________
No mainstream, just French...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
andrewdie



Založen: 29.3.2011
Příspěvky: 482
Bydliště - POVINNÉ *: Bratislava

PříspěvekZaslal: 19.05.14 08:09    Předmět: Citovat

ak je to taky ten klasicky skladany z viac dielov ako http://m4.aimg.sk/inzercie/ab_img1_14137147_nahradne-diely-interier-skoda-felicia-1-98-8-01-zadny-stierac-srl-400mm.jpg tak by som to vymenil.. tie sa mi zvykli tiez cca po roku/dvoch vylagrovat v tych klboch a stiera to blbo, jedno jaka gumicka, pripadne sa to v tych klboch zadre a iste casti gumicky na sklo ani neprilahnu..

odkedy som ale kupil flat stierace http://www.autosupport.sk/files/photogallery/17/thumb/800x600/bosch-zadny-stierac-bzs-2.jpg menil som len gumicky.. mam ich cca 3roky a zatial som menil len 2krat gumicky - momentalne nestieraju 100%tne ale naposledy som ich menil pred rokom, takze snad len tymi gumickami.. tieto ploche stierace by som ale nekupoval z TESCA, ma ich kamos a rozpadli sa mu v tom uchyteni cca po roku.. ja mam znacky Compass, po 6E/kus, ale daju sa zohnat aj za 200Kc sada, co nie je taka nakladna polozka a som s nimi spokojny.

tot moje skusenosti na R19ke...

este ma napadlo, ze kamos kupil taketo flat origo BOSCH, za 37E a ked mu po roku odisli gumicky zistil, ze na nich nejdu vymenit, takze pozor aj na to.
_________________
R19 L53J F8Q742 - Diesel 16V Baccara Chamade F1 Very Happy
R19 853A F3P760 - Cabrio 66kW
Megane II EMS4 F9Q - Cabrio 96kW ~ 118kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 16114
Bydliště - POVINNÉ *: Ostrava

PříspěvekZaslal: 19.05.14 09:56    Předmět: Citovat

Na pracovní auto přeci má kupovat díly ten kdo ji to auto přidělil, no ni? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger Skype Name
Geltny



Založen: 12.11.2009
Příspěvky: 623
Bydliště - POVINNÉ *: Karviná

PříspěvekZaslal: 19.05.14 14:44    Předmět: Citovat

gumička stojí 15kč Very Happy
_________________
R19 PH1 1991 1.7i 8v F3N 54kw zhnilej dědek Smile
R19 PH2 1993 1.7i 8v F3N 54kw ex
R19 PH2 1995 1,8i 8v F3P 81kW (životní láska) aktual
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alalala



Založen: 16.5.2014
Příspěvky: 3
Bydliště - POVINNÉ *: Benešov

PříspěvekZaslal: 19.05.14 22:16    Předmět: Citovat

Předně všem díky za odpovědi.

To Víťa a andrewdie: Nový stěrač stojí cca tolik, což mi nepřijde málo. Ten flat zní zajímavě, třeba tu: renault-díly. A to mi tam půjde jenom tak nasadit? Pokud ano tak to je super a více méně není o čem. Jediné, co mi přijde zvláštní je, že je to přeci jen 65 cm bez "opory", kdy to musí držet rovný tvar. Ale tak když se to prodává, tak to asi i funguje...:-)

To Mirek: Máš samozřejmě pravdu, teoreticky by to tak mělo být, ale je to nadřízený-známý a nechci ho otravovat s takhle banálníma položkama, přesně jak řekl Geltny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Víťa



Založen: 11.7.2009
Příspěvky: 3105
Bydliště - POVINNÉ *: Krnov, Bola, Opa, Ova a tak...

PříspěvekZaslal: 20.05.14 07:24    Předmět: Citovat

Nekupuj originál Bosh nebo Valeo a uvidíš, že bude stejně dobrý a k tomu levnější Wink od Championu třeba se dá sehnat do 400 a můžeš mít buď klasiku nebo flat
_________________
No mainstream, just French...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1tv
Moderátor


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 17951
Bydliště - POVINNÉ *: PrAhA

PříspěvekZaslal: 20.05.14 07:29    Předmět: Citovat

jasně kup si tesco a měn ho při každym dešti Very Happy

zajdi někam do autodilu a kup normálni stěrač .. nebo třeba kelly maj 65cm valeo za 350kč bezramínkový

ST VFB65
_________________
Říkají o mě že sem flegmatik. A mě je to jedno ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
andrewdie



Založen: 29.3.2011
Příspěvky: 482
Bydliště - POVINNÉ *: Bratislava

PříspěvekZaslal: 20.05.14 10:13    Předmět: Citovat

alalala napsal:

A to mi tam půjde jenom tak nasadit?

Jedine co moze sposobit problem je system uchycovania stieraca, niekde su haky, niekde sa len nasuva na tyc, nejaky zacvakavaci mechanizmus atd... ak je pisane ze je na Twingo, tvoj rocnik, tak zrejme bude mat ten spravny mechanizmus (niektory vyrobcovia dodavaju ku stiaracu ale aj 7adapterov, tak ze by sedel na vsetky typy)

alalala napsal:

Jediné, co mi přijde zvláštní je, že je to přeci jen 65 cm bez "opory", kdy to musí držet rovný tvar.

Ono tie flat stierace maju vystuhu, take dlhe pevne plechy schovane pod gumou, do ktorych sa nasadi gumicka a 90% novych aut tuto "technologiu" ma seriovo, takze by som sa toho moc nebal (http://www.webareal.sk/fotky8656/fotos/_vyrn_856Photo-0287.jpg)
_________________
R19 L53J F8Q742 - Diesel 16V Baccara Chamade F1 Very Happy
R19 853A F3P760 - Cabrio 66kW
Megane II EMS4 F9Q - Cabrio 96kW ~ 118kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alalala



Založen: 16.5.2014
Příspěvky: 3
Bydliště - POVINNÉ *: Benešov

PříspěvekZaslal: 22.05.14 20:36    Předmět: Citovat

Tak všem moc děkuji za rady, objednal jsem tento: stěrač, tak uvidim, jak to dopadne. Pak dám vědět...:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Exterier Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com