Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Převodovka-spojka-řazení

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ermorek



Založen: 31.3.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: 31.03.14 20:12    Předmět: Převodovka-spojka-řazení Citovat

Zdarec, prolistoval jsem pár témat a něco podobného se tu řešilo, vzhledem k tomu, že jsem v tomto amatér, přesto se raději zeptám a pokusím se problém popsat.


Mám renaulta 19 II 1.8 benzín, jezdím s ním už pár let a celou tu dobu byla spojka špatná. Zabírala až nahoře... Ale stav se neměnil, fungovalo to až do těď. Co se ale stalo. Najednou během jízdy jsem zpozoroval, že se hůře řadí. Teď už nezařadím se zapnutým motorem a sešláplou spojkou jedničku ani zpátečku. Někdo mi poradil, že mám mrknout na lanko od spojky, to jsem udělal a všiml jsem si, že je lanko už jednou natáhnuté (podložením matice), tak jsem to natáhl ještě více, ale nepomohlo. Spojka neprokluzuje, když už tam rychlost dostanu, nepociťuju ztrátu výkonu. Díky za tipy.

Jenom chci podotknout, že autu končí v září definitivně technická, chtěl bych to ještě dojezdit, ale nechci do toho moc investovat. Je tento problém konečná?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hynek



Založen: 14.10.2007
Příspěvky: 10936
Bydliště - POVINNÉ *: Brno

PříspěvekZaslal: 01.04.14 06:17    Předmět: Citovat

Pokud nemůžeš zařadit, nevypíná ti spojka, to by znamenalo to, proč je lanko vypodložkovaný. Pokud se ti to už nepodaří doladit, je to více či méné konec. Dělat spojku už asi nemá smysl.

Ještě může být špatné lanko (dlouhé)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 01.04.14 07:29    Předmět: Citovat

Pokud nehodláš již nic investovat tak nechápu proč se ptáš zda je to konečná? Jistě s tímto přístupem určitě.

Podkládání maticemi nic neřeší. Pokud jsi laik tam těžko toto opravíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ermorek



Založen: 31.3.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: 02.04.14 11:24    Předmět: Citovat

Díky za reakce. Já to ještě trochu upřesním. Osobně jsem nic nepodkládal,ale všiml jsem si, že je ukončení lanka podloženo maticí a uchycení je mírně vyhnuté, proto tam asi někdo dal tu matku. A ptám se jestli je to konečná proto, že výměna spojky asi nebude levná záležitost, což se mi rozhodně neoplatí. Jinak hodlám investovat samozřejmně, pokud mě vyjde oprava do tísícovky tak proč ne, za půl roku navíc s to stojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mckoci



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 6584
Bydliště - POVINNÉ *: Pardubice

PříspěvekZaslal: 02.04.14 19:14    Předmět: Citovat

ani to nebudu cist .. je to konecna, spojka v prdeli .. investovat nema smysl .. dalsim vypodlozenim lanka riskujes prasknuti samostavu u pedalu ..
_________________
´91 19 16V ph.1 [ F7R 700 & JC5 014 inside ]
´98 Laguna I ph.2 [ 2.0 16V 102kW ]
´07 Outback 3.0R H6 [ EZ30 AT 180kW, 4x4 ]
´06 W251 R Classe 320CDI [ 4Matic, AT, 165kW ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 03.04.14 08:03    Předmět: Citovat

V prvním příspěvku jasně napsáno že to někdo "nátáhnul" podložením maticí a žes to natáhnul ještě víc a že to nepohlo???????

Ale pokud se nevyznáš v tomto tak pochybuju že si dikážeš vyměnit spojku a tím pádem se rozluč s vidinou opravy do 1000Kč, pokud si neuděláš vše sám tak platíš a platíš.

Jinak prvně bych zkusil vyndat ven lanko, dvakrát se mi stalo že povolilo to plastové osazení na bovdenu u kabiny (pedálů) a bovden projel dovnitř do kabiny, na 80% je to jen tato závada, to se dá opravit do 500 (kvalitní lanko, jinak se dá koupit šunt okolo 200). Taky už to mohl odnést samostav na pedálu, ale pokud to nerozděláš tak nic nezjistíš, tak šup pod auto a hurá na vyndání lanka, práce max na 20 minutek Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ermorek



Založen: 31.3.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: 03.04.14 11:33    Předmět: Citovat

Díky všem za vaše názory :) Nejspíš ho ale odvezu a nechám ho spočinout, zaslouží si to po 22 letech provozu :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ermorek



Založen: 31.3.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: 03.04.14 11:36    Předmět: Citovat

[quote="CHAMELEON"]V prvním příspěvku jasně napsáno že to někdo "nátáhnul" podložením maticí a žes to natáhnul ještě víc a že to nepohlo???????

Ale pokud se nevyznáš v tomto tak pochybuju že si dikážeš vyměnit spojku a tím pádem se rozluč s vidinou opravy do 1000Kč, pokud si neuděláš vše sám tak platíš a platíš.

Jinak prvně bych zkusil vyndat ven lanko, dvakrát se mi stalo že povolilo to plastové osazení na bovdenu u kabiny (pedálů) a bovden projel dovnitř do kabiny, na 80% je to jen tato závada, to se dá opravit do 500 (kvalitní lanko, jinak se dá koupit šunt okolo 200). Taky už to mohl odnést samostav na pedálu, ale pokud to nerozděláš tak nic nezjistíš, tak šup pod auto a hurá na vyndání lanka, práce max na 20 minutek :wink: .[/quote]

A ano jak říkáš, všiml jsem si že to někdo předemnou vypodložil, přidal jsem tam na zkoušku jenom jednu stejnou matku navíc a jediné co se stalo, že při řazení jedničky (ani nemusela zapadnou, jenom stačilo najet doleva nahoru) se auto začalo rozjíždět. Jsem amatér, takže s Vámi samozřejmě nemůžu diskutovat, jen nerozumím tomu, proč 2,3,4,5 zařadit lze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHAMELEON



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 3832
Bydliště - POVINNÉ *: ČR-Vysočina

PříspěvekZaslal: 04.04.14 07:48    Předmět: Citovat

Zkus mrknout na to lanko, ale mělo by to dělat na všechny kvalty, jen je možné že od 2 vejš to tam lze líp narvat páč asi jedeš a nejsou tak dorasovaný synchrony. Zkus tam 2 a vejš dát když stojíš s nastartovaným motorem.....

Ale jak jsem psal "LANKO", vyndat a prohlídnout, je to chvilka a nové stojí pár šupů, pokud to bude samostav, tak se dá pořídit jetej funkční a pokud dál tak konec, páč laik to asi nedá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LANiN



Založen: 6.12.2007
Příspěvky: 16283
Bydliště - POVINNÉ *: OVA

PříspěvekZaslal: 08.04.14 21:53    Předmět: Citovat

nemusí to být lankem nebo spojkou, pokud tam nejde zařadit rychlost, žádná rychlost, může to být i syplým ložiskem na 5. rychlosti..
Zkontroluj barvu oleje v převodovce, starni nech to běžet chvíli aby se olej promíchal, vypni a vem injekční stříkačku na ní dej tak 10cm hadičku a vysaj nalévacím otvorem trochu oleje (z převodovky) Laughing , pokud bude zbarvený do kovova/stříbrna, vyhoď převodovku,
jak ne tak bych zkusil vyhodit všechny podložky co tam jsou, vytáhnout samostav a mrknout jestli má ještě nějaké zuby, pokud né nový stojí pár korun Wink
v opačném případě pak špatná spojka no Laughing
_________________
Renault 19 Cabrio
Lexus IS300 LPG
Volvo V50


Auto má výkon tehdy až když máš strach sednout si za volant.

http://lanin.rajce.idnes.cz
www.youtube.com/user/valoun1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com