Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabíječka autobaterií

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Elektrika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 21.03.14 15:17    Předmět: Nabíječka autobaterií Citovat

Ahoj všem,

nabíjím autobaterku takovou cca 30 let starou plechovou šíleně tězkou autonabíječkou, která ukazuje akorát na nepřesným analogovým voltmetru napětí baterky a jednou svítící žárovkou ukazuje jak hodně nabíjí (podle toho, jak hodně žárovka svítí). Technika zo dobu, co tuhle nabíječku používáme trochu pokročila, takže bych si chtěl pořídit na nabíjení něco komfortnějšího, co mě bude v průběhu nabíjení taky podávat trochu víc informací, než jenom svítí/nesvítí = nabíjí/nenabíjí.

Nejvíc mě do oka padly tyhle dvě:
http://www.autio.cz/autonabijecka-12v-12a-35900/d-80308/ - 12V, 2A/6A/12A - výrobce Voltcraft
http://www.autio.cz/autonabijecka-12v-15a-35905/d-86338/ - 12V, 2A/6A/10A/15A - výrobce by měl bejt Stualarm, podle týhle stránky dole v diskuzi: http://stualarm.cz/produkt/35905-autonabijecka-12v/15a/?showth=+#thread4480

K tý první jsem si všechny potřebný informace dohledal, přečet uživatelský recenze, stáhnul a pročet uživatelskej manuál, takže o tý vím vše, co potřebuju - nabíjecí napětí, nabíjecí křivku apod.

Ta druhá se mě ale zamlouvá víc, a to z důvodu většího nabíjecího proudu, víc možností volby proudu (4 režimy místo 3) a hlavně je tam ještě volba typu autobaterky, což ta první nemá - WET, AGM a GEL. Takže tou první bych si třeba gelovku nabíjet netroufnul.

Jenže k týhle nabíječce nemůžu dohledat žádnej manuál ani pořádný informace. Akorát jsem našel pár uživatelskejch recenzí, což je dost málo. Zajímalo by mě hlavně to, jak píšou v popisu, že má 9 křivek nabíjení - jak se ty křivky lišej pro jednotlivý typy baterek, jestli to gelovky nabíjí pulsně, jakým napětím to jednotlivý typy baterek nabíjí apod.

Takže se chci zeptat - máte někdo tuhle nabíječku? Případně jestli jo, tak jestli by jste se mě nemrkli do manuálu na nějaký informace? Případně naskenovat/nafotit manuál bylo by možný?

Předem moc dík za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osly



Založen: 5.4.2011
Příspěvky: 5653
Bydliště - POVINNÉ *: Loučná nad Desnou okr. Šumperk

PříspěvekZaslal: 21.03.14 17:07    Předmět: Citovat

já používám tuto( https://www.youtube.com/watch?v=PxkCLlG1nQw ) a jsem s ní spokojený i ohlasy na ní jsou good, akorát nemá tak velkej nabíjecí proud Smile
_________________
Clio III ph2 Grandtour 94kw 09
R19 PH2 81kw 94 - Baccara - In progress

R19 PH2 81kw 95 - Baccara - sold
R19 PH1 54kw 92 - sold
Šáde 120 (sešrotovaná)

www.osly.rajce.idnes.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dunga



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 4073
Bydliště - POVINNÉ *: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 21.03.14 17:14    Předmět: Citovat

Taky mám tu, co OSLY a musím říct, že naprostá spokojenost a mám ji už několik let Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr.Voza



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 133
Bydliště - POVINNÉ *: Chrudim

PříspěvekZaslal: 21.03.14 17:59    Předmět: Citovat

Jo, Lidlovku mám taky. Měl jsem tu, co je v tom videu a teďka posledně byla v Lidlu v akci její inovovaná verze s displayem, kterej ukazuje aktuální napětí baterky a průběh nabíjení ve 4 fázích. Tak jsem neodolal, koupil jí a tu starou prodal dál. Používám jí na motobaterky. Ale když těma 3,8A chci dobít něco většího, tak je to na celej den. Proto chci něco výkonějšího. Na nabíječky čehokoliv jsem tak trochu úchyl Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kubais
Zoofil


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 7176
Bydliště - POVINNÉ *: Drsný kraj,drsní lidé-Bruntál

PříspěvekZaslal: 21.03.14 18:50    Předmět: Citovat

Mám Bosch C3 a supr. Jen mě mrzí že neumí vzkřísit mrtvou baterku jako její větší sourozenec C7(která zase neumí malé motorkové do 14Ah)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alios



Založen: 29.3.2011
Příspěvky: 1711
Bydliště - POVINNÉ *: Blansko

PříspěvekZaslal: 23.03.14 16:02    Předmět: Citovat

Mám C-tek XS Multi 5.0 a spokojenost nejvyšší. Nic lepšího zatím asi není. Wink
_________________
R19 Ph2 1.7 54Kw 1993
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kubais
Zoofil


Založen: 8.10.2007
Příspěvky: 7176
Bydliště - POVINNÉ *: Drsný kraj,drsní lidé-Bruntál

PříspěvekZaslal: 23.03.14 16:31    Předmět: Citovat

Ten byl v testech na prvním místě a za ním hned ta C3. Ale na lídlovku jsem neslyšel křivého slova.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Elektrika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com