Obsah fóra Renault 19 Club Renault 19 Club
Fórum Renault 19 clubu ČR
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zlobi brzdy...:-(

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Florent



Založen: 6.3.2011
Příspěvky: 3
Bydliště - POVINNÉ *: Praha

PříspěvekZaslal: 07.03.11 15:03    Předmět: Zlobi brzdy...:-( Citovat

Ahoj lidicky, mam problem s brzdama, zkusim to co nejdetailneji popsat, snad mi nekdo neco poradi...

Cca pred tremi tydny jsem kupoval R19ku. Prvni tyden naprosto v pohode, brzdila jak drak. Pak se mi jednou propadl pedal az na podlahu, kdyz jsem na to slapnul znova, tak uz v pohode. Ted uz to dela skoro porad. Par dni pred koupi tam kamarad menil valecek protoze tekl, ale brzdova kapalina uz ted nikde netece. Vsechno je suchy a v nadobce taky neubyva...

Co jsem vypozoroval: Dela to naprosto nahodne, i kdyz trochu mi prijde, ze kdyz se auto normalne ohreje, dela to mene, nez za studena, minimalne ten brzdovy ucinek je o neco vetsi. Pri doslapnuti pedalu az na podlahu a pri projeveni zavady auto obcas nebrzdi skoro vubec, obcas mi jde prave kolo do smyku a leve vubec nebrzdi, obcas je to naopak, leve kolo do smyku a prave nebrzdi. Nekdy se pedal propadne az na podlahu a nebrzdi to skoro vubec, nekdy treba je propad jen o pul drahy a pak uz to brzdi, sice hure, ale auto zastavim celkem rychle. Jak uz jsem psal nahore, kapalina neubyva, nadobka je furt plna stejne, nikde to netece.

Brzdy jsem ted v sobotu zkousel odvzdusnit, jestli tam treba kamaradovi nezustal nejaky vzduch po te vymene valecku, ale zda se to byt v pohode. Nekde uz jsem tu narazil ze se R19 odvzdusnuje do krize, ja to delal klasicky podle vzdalenosti od volantu, je to u R19 tak dulezite delat to do krize? Taky jsem na zadnich bubnech trochu roztahnul pakny, jelikoz samostelovani nefunguje, to taky nepomohlo. Mam koupeny novy brzdovy valec, ale chtel bych si byt aspon trochu jisty, ze by to mohl delat on, nez ho tam strcim, precijen je ted pro me 1200 kc na pokusy docela dost...:-(

Zkuste mi prosim nekdo poradit, co vsechno by to mohlo byt, resp. jestli to muze byt i neco jineho, nez ten valec...

Popis auta:
R19 B rv. 1995, typ F3PJ 765, 1.8 66kw, bez ABS, nevim co jeste za udaje je potreba.

Diky moc vsem za vsechny odpovedi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Geltny



Založen: 12.11.2009
Příspěvky: 623
Bydliště - POVINNÉ *: Karviná

PříspěvekZaslal: 07.03.11 15:17    Předmět: Citovat

kamošovi delalo uplne to samý brzdilo mu jen pravý přední .... a byl to brzdovej valec ... ten starej nepoustel tlak do všech komor vymenil jsem to a ted bije hlavou o sklo
_________________
R19 PH1 1991 1.7i 8v F3N 54kw zhnilej dědek Smile
R19 PH2 1993 1.7i 8v F3N 54kw ex
R19 PH2 1995 1,8i 8v F3P 81kW (životní láska) aktual
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dzrundik



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 109
Bydliště - POVINNÉ *: Louny, Ústecký kraj

PříspěvekZaslal: 07.03.11 18:14    Předmět: Citovat

Taky bych to viděl na HBV, taky jsem občas našlápl jen vzduch. Nejdřív jsem zkusil vyměnit jen gumičky ale to bylo ještě horší tak jsem vyměnil válec a od té doby to funguje bez problému.
_________________
Renault 19 Cabriolet,r.v. 1994, 65kw, zelená-metal, Weitec -60mm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky Skype Name
Martin Pergl



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 1894
Bydliště - POVINNÉ *: Kladno

PříspěvekZaslal: 07.03.11 18:27    Předmět: Citovat

ahoj můžete mi poradit jakej vybrat brzdovej válec? mají tam nějaké dva průměry Crying or Very sad jenže se to komplikuje ještě tím že mám posilovač i s HBV z megana 1.4e a nevím jestli nevadí když tam dám HBV z R19. ? co si o tom myslíte?
_________________
Renault 19 PH2 54kw
Hankook Optimo K 406 - 185/65 R14-už jsou zase koupené nové Smile

http://martinrenda.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Florent



Založen: 6.3.2011
Příspěvky: 3
Bydliště - POVINNÉ *: Praha

PříspěvekZaslal: 07.03.11 22:55    Předmět: Citovat

Oki doki, valec uz mam v kufru, tak staci vymenit... Jeste dotaz... Jak je to s tim odvzdusnovanim? Krizem nebo normalne? Pripadne proc krizem? Je mi to trochu zahadou... Cool A jeste by me zajimalo, kolik se cca vejde do R19ky brzdovy kapaliny? Mam tam litrovku, bude to stacit? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosta



Založen: 9.10.2007
Příspěvky: 7427
Bydliště - POVINNÉ *: Dolni Domaslavice

PříspěvekZaslal: 07.03.11 23:47    Předmět: Citovat

litr ti bude stacit ,odvzdušňovat křížem protože jsou na jeden okruh zapojené kola LP a PZ a na druhý okruh PP a LZ
_________________
R19 Ph2 1,4e - minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Renault 19 Club -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com